A Gyilkos elmékben levő szakértők milyen végzettségűek?

Figyelt kérdés

Pszichológiát tanulok, de nem tudom eldönteni.

Tisztán pszichológusok biztos nem.. Kriminológusok talán?



2012. nov. 9. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem nézem a sorozatot de vannak kriminálpszichológusok meg profilozók, akik tulképp. viselkedéskutatók emellé még esetleg becsúszik náluk egy pszichológus/pszichiáter végzettség esetleg szociológusi.
2012. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is ezért vagyok zavarban, mert tanulok mindenfélét (deviancia kutatást, szociálpszichológiát, szociológiát, stb.), és valahogy mindenből merít, ezért nem értem, hogy mi az a végzettség, ami összefogja az ő tudásokat. Kriminológiára gondolnék.
2012. nov. 9. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:

A csapat összeállítása elég vegyes, és valószínűleg nem túl sok köze van a valósághoz; de azért megosztom mit találtam

[link]

2012. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
ValÓszínű valamilyen színészeti egyetemen ill.főiskolán végeztek vagy csak a sors rájuk talált.
2012. nov. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A Gyilkos elmékben levő karakterek színész egyetemen végeztek? Mi vaaan? :D
2012. nov. 11. 00:14
 6/8 Dorka :)) válasza:
pszihológus/pszihiáter/tudós-zsaru:)
2012. nov. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Balanus_concavus válasza:
Dr. Reidnek jó pár diplomája van, vegyészmérnökire konkrétan emlékszek. Hutchner jogász azt hiszem. Garcia ugye informatikus. Gideonnak szerintem volt pszichológus végzettsége, de Rossinak is valami ilyesmi kellett szerintem (vagy esetleg kriminológia) ahhoz ,hogy lerakja az egység alapjait. Derek rendőr volt, JJ-nek pedig gondolom valami "média" szak jellegű végzettsége kell, hogy legyen.
2013. ápr. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Rossi büntetőjogot tanult, Reid pedig vegyészetből, matematikából mérnöki tudományokból doktorált, emellett pedig pszichológiai és szociológiai alapdiplomája van (4x08). Hotchnernek jogi diplomája van, Morgannek nem tudni milyen végzettsége van, de rendőrként dolgozott. JJ-nek valamilyen kommunikációs végzettsége lehet. Garciáról sem tudni sokat, csak hogy hacker volt, és az FBI inkább látta a saját oldalán. De pont azért van ennyi féle végzettségű ember a csapatban, hogy minél hatékonyabbak legyenek. A közös viszont az (Garciát kivéve), hogy mindannyian a quanticoi FBI akadémára jártak.


Egyébként itt egy érdekes cikk/magazin:

[link]


És itt van még egy hasznos link :)

[link]

2013. ápr. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!