Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az ember személyiségét mi...

Az ember személyiségét mi határozza meg?

Figyelt kérdés
Örököljük? A neveltetés során alakul ki? Vagy hogy alakul ki?

2012. nov. 10. 19:43
 1/4 anonim válasza:
0%

Hát talán számít az is, hogy mi a csillagjegyed.

Mert az az igazság,hogy örökölni más dolgokat lehet.(Pl.:az apádra hasonlítasz vagy valami ilyesmi.)

Talán a nevelésben az is közre játszik,hogxha te 1 érzékeny típusú ember vagy és sokszor ordibálnak veled ami nem tetszik neked.

Eddig én eszt tapasztalpom.

2012. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ember maga, de nagyban befolyásolva van a neveltetés és a környezet által. A személyiség nem kialakul, hanem a személyiség lehetőség, amit az ember így vagy úgy használ, a világról, tapasztalatáról alkotott ítélete alapján.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"...Hát talán számít az is, hogy mi a csillagjegyed..."


Na ez az ami egészen biztosan nem számít. Ha számítana nem volnának homlok egyenest ellentétes tulajdonságú, azonos csillagjegyű emberek.

2012. nov. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

sztem ez is egy a lezárhatatlan, rejtélyes kérdések közül.

sokat gondolkodom én is ezen. nem vok pszichológus, szociológus stb., nem olvastam tudományos tanulmányokat a témában. csak a tapasztalataim és önreflexióim alapján alkotott véleményemet tudom veled megosztani.

elképzelésem a következő: valahogy úgy, ahogy a testi tulajdonságaid terén is, rendelkezel egy "alapkészlettel", amit fogalmam sincs, honnan kapsz, valsz többnyire örökölsz; aztán pedig, ahogy nőni kezdesz, az élettapasztalataid bizonyos tulajdonságaidat kibontakoztatják, másokat pedig háttérbe helyeznek, míg végül felnőve ez a dinamikus személyiségképző folyamat többé-kevésbé le nem zárul, "ki nem forr" az egyéniséged.

persze traumatikus élmények ezután is változtathatnak némely tulajdonságod dominanciáján - de alapvetően azzal a személyiséggel rendelkezel felnőttként is, amivel gyerekként.

röviden: az ember személyisége nem változik, csak a személyiségének összetevői rendeződnek át a tapasztalatai hatására - ahogy az arca sem változik meg az évek alatt, csak markánsabbá válnak vonásai felnőtt korban, majd elmosódnak megöregedve.

2012. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!