Ha elvileg a gondolataink határoznak meg minket, ergo minden amit ma tapasztalunk magunk körül, az annak az eredménye, ahogyan a múltban gondolkodtunk, akkor a gondolatainkat mégis mi irányítja? A spontánul feljövő negatív gondolatokat értem ezalatt!

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 21:41
 1/5 anonim válasza:
A berögződött negativitás a személyiség részévé válik, ahonan nagyon nehéz elválasztani. Így időszakonként előtör. Plusz még a sok fel nem dolgozott rossz dolgok, le nem vezetett energia további feszültséget ad.
2009. aug. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi nem irányítja a gondolatokat. Vagyis semmi tudatos. A fizika törvényei.
2009. aug. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom láttad-e a "Mi a csudát tudunk a világról?" ( What the bleep do we know angolul)c. filmet. Ebben nagyrészt erről van szó, filozófusok, fizikusok, keresik a válaszokat, pl hogy mennyire van kapcsolat a valóság és gondolataink között, és még sok sok megválaszolatlan kérdés van.
2009. aug. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! nem láttam, de érdekelne mi van benne addig is, míg megszerzem.
2009. aug. 21. 11:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! A film részben dokumentum film, részben történetet mesél el. Legfőképpen elméleti, filozófiai tartalmakat halhatsz benne, tele érdekes felvetésekkel,keveredve egy kis ezotériával. Kvantumfizikát is említ, de nem sok köze van hozzá, csak említésképpen meg meg jelenik ez a szó.


Amúgy én azt hittem h láttad, mikor a kérdésedet olvastam. Az agy, gondolataink, érzelmeinkről, a "valóságról"-amit annak tekintünk- van benne szó. Szóval ha ezek érdekelnek, akkor szerintem érdekelni fog.


Itt van róla leírás és filmelőzetes, (ha kinagyítod a vidit, akkor láthatod a feliratot is):

[link]

2009. aug. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!