Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A blogírástól fejlődik az...

A blogírástól fejlődik az ember fogalmazási készsége?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tumblr-szerű "posztolok naponta 4 képet" blogról van szó, akkor biztos :)

De más módok is vannak rá, szerintem az olvasás is elég jól javítja, plusz a szókincsedet is bővíti.

Én régebben fordítással is próbálkoztam, az pedig rögtön két nyelven is segít fogalmazni és szókincset bővíteni!

2012. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha igen, akkor itt a gyakorin 1% körül lehet a bloggerek aránya. Egyébként szerintem nem. Igényes irodalom olvasása hasznosabb. Sajnos azt tapasztalom itt, hogy a Mondanátok egy jó könyvet/filmet stb. típusú kérdések feltevője csupa marhaságra kíváncsi.
2012. dec. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fogalmazásod elsősorban az olvasástól fog fejlődni. Elolvasol 2-300 regényt, és máris képes leszel összelapátolni pár használható mondatot :)
2012. dec. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha törekszel arra, hogy igényesen csináld és az esetleges hibákra való jelzéseket nem úgy fogadod,hogy "neked is a ****" hanem próbálod javítani, akkor fog fejlődni. Term. az olvasás is segíti, de tapasztalat, hogy az elmélet (olvasás) nem egyenlő a gyakorlattal (írás).
2012. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom Vazerattihoz: a készség elsődlegesen a gyakorlás által fejlődik ("Gyakorlat teszi a mestert"). De ehhez - egy bizonyos szint felett - szinte szükséges elméleti alap (vagy háttér) a sok olvasás (--> szókincs bővítése, mondatszerkesztés, stílus, ötletesség stb.)

Az olvasottabb gyerekeknek mindig jobb a fogalmazási készsége, mint kevésbé olvasott társaiknak.


És persze fogalmazni nem csak írásban lehet, sőt: egy szimpla beszélgetés esetén is a rendezett gondolatainkat közöljük szóban; a téma mindkét esetben lehet bármi. Viszont írásban több lehetőség van az átgondolásra, javítgatásra, csinosításra, átfogalmazásra.

2012. dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Brányi Bence ***** válasza:
100%

Én csak a saját tapasztalataimat tudom leírni: bő másfél éve írok a honlapomra, korábban heti 2-4, az utóbbi időben 4-8 A4-es oldalnyi szöveget. Bár korábban is jó fogalmazónak tartottak az iskolában, most érezhetően gördülékenyebben tudok írni.


Sajnos az utóbbi időben azt is észrevettem, hogy kezdek önismétlővé válni: ugyanazt a 20-30 szófordulatot sütöm el újra és újra.


Tehát írás gyakorlásához szerintem a hosszabb, értelmesebb blog-bejegyzéseknek van értelme, de a szókészleted az értelmes dolgok olvasásától fog nőni.

2012. dec. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a magyar bloggereket olvasom, szerintem egyáltalán nem. A legtöbb tizenéves önutáló zavarodott tinédzser (lány) aki helytelen elgépelt mondatokkal próbálja levezetni az "anyám nem engedi, hogy elmenjek teherbe esni" jellegű problémák okozta feszültséget.

A blogok többsége nem kap visszajelzést, így nincs rá mód, hogy kritikához juss, legyen az konstruktív vagy destruktív. A legjobb megoldás a fent már említett nagy volumenű regényolvasás. Járj könyvtárba, ott "ingyen" elvihetsz több tízezer olyan könyvet amiért egyébként fizetned kellene.

Ha írsz, akkor keress olyan on-line közösséget ahol sokan elolvashatják, vannak ilyen novellaíró körök, pl. sya.hu, Lidércfény, esetleg valami fórum. Sokat segíthetnek a szerepjáték fórumok, dióhéjban, egy jó hosszú történetet írhatsz más írókkal közösen amiben egy vagy több szereplőt irányíthatsz.

2012. dec. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!