Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek helyes dolog volt...

Szerintetek helyes dolog volt feltalálni a fogamzásgátlást?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy külön lehet választani a gyereknemzést az élvezettől, emiatt egyre kevesebben vállalnak gyereket. A szexről ugye senki sem akar lemondani, ezért régen óhatatlanul is becsúszott pár gyerek, amikor még nem volt fogamzásgátlás. Manapság pedig nem vagyunk rákényszerülve a házasságra, a hosszú együttélésre, mert lehet pusztán élvezetből is szeretkezni. Szóval olyan ez, mintha belepiszkáltunk volna az evolúció motorjába.

Ugyanakkor azt is tudom, hogy minél intelligensebb egy faj, annál nagyobb az igénye az élvezetből szexelésre. Úgy hallottam, egyes delfin- és majomfajok is képesek különválasztani az utódnemzést az élvezettől.



2013. jan. 3. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"külön lehet választani a gyereknemzést az élvezettől, emiatt egyre kevesebben vállalnak gyereket."

Egyáltalán nem emiatt vállalnak kevesebben gyereket.

Szerintem tökéletesen helyes, hogy külön tudjuk választani az ösztönös élvezeteket, a tudatos átgondolt gyerekvállalástól.

Manapság igen sok 13 éves anyuka lenne...


"Manapság pedig nem vagyunk rákényszerülve a házasságra, a hosszú együttélésre, mert lehet pusztán élvezetből is szeretkezni."

És ez rossz?

Mi a jó is abban, mikor két ember együtt van 50 évig miközben utálják egymást és kín minden perc együtt?

Igen sok ilyen házasságot láttam már.


"Szóval olyan ez, mintha belepiszkáltunk volna az evolúció motorjába."

Ennek az égvilágon semmi köze az evolúcióhoz. Abba valóban belepiszkáltunk, de egyáltalán nem emiatt.


Összefoglalva: Ez egy igen igen jó dolog.

2013. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, de ezzel belepiszkálunk a természet rendjébe.
2013. jan. 3. 14:40
 3/12 anonim válasza:
100%

"zóval olyan ez, mintha belepiszkáltunk volna az evolúció motorjába."


Az evolúció lényege elvileg a fejlődésünk. A fejlődésünk pedig ezesetben arról szólt, hogy képesek lettünk elhatárolni a két dolgot. Az, hogy ez fejlődés-e, és eleve, hogy a visszafejlődés is lehet-e egy nagyobb távlat fejlődése, nem lehet megmondani.


Más: A nők végleg ki lennének szolgáltatva a fajnak, ha nem lenne fogamzásgátlás, gátolva őket ezzel a más területeken való kibontakozásban.

2013. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Igen, de ezzel belepiszkálunk a természet rendjébe."

Azzal is belepiszkáltunk a természet rendjébe, hogy van kocsi, meg internet. :-D

2013. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Igen, de ezzel belepiszkálunk a természet rendjébe."

Igen. És mivel nem?

Mégegyszer: Ennek semmi köze az evolúcióhoz. Az mutációkról, egyedfejlődésről és hasonlókról szól.

Teljesen mindegy, hogy az első dugásra, vagy csak a 300-ra lesz utód, attól az még ugyanúgy fog fejlődni.

2013. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"külön lehet választani a gyereknemzést az élvezettől"

Ez nem a fogamzásgátló vívmánya, az emberi faj az ösztönök szintjén meg tudja különböztetni a kettőt (na jó, a legtöbb ember meg tudja). Ennél jóval markánsabb módon is beavatkozunk a természet rendjébe (ld. egészségügy, lakáshelyzet, stb...).

Szándékosan nem használtam az általad említett "evolúció motorja" kifejezést. Az evolúció csak egy jelenség, ami akkor is fojtatódik, ha az ember maga alakítja a környezetét. Ha például a jövőben félig gépek leszünk, akkor a biológiai értelemben vett fajunk ahhoz fog alkalmazkodni.


"Úgy hallottam, egyes delfin- és majomfajok is képesek különválasztani az utódnemzést az élvezettől."

Igaz. A delfinek például már feltalálták csoportos nemi erőszakot is.

2013. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ekeke ***** válasza:
0%

Az evolúció akkor érvényesül, ha a nő tízet szül, akikből három éri meg a szülőkort. Ha egyet vagy kettőt szül, akkor szerekkel és gépekkel lehet életben tartani, tehát (most vegyük korlátlannak az egészségügyi fejlettségünket)5-10 generáción belül gazdaságilag lehetetlenül el.

A fogamzásgátlás elkorcsosulást hoz. A gazdagok kihalnak és átadják a helyüket a bádogvárosokból és putrikból érkező életképes nyomorgóknak. Persze nem, mert a pénz mindig megtalál egyes elbutított nyomorgó egészségeseket és a folyamat kezdődik elölről.

2013. jan. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Az evolúció akkor érvényesül, ha a nő tízet szül, akikből három éri meg a szülőkort. ... A fogamzásgátlás elkorcsosulást hoz. "

Anyádéknak hány gyereke van? :-D

2013. jan. 22. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ekeke ***** válasza:
#8, nem kell mindent értened, és nem tudom, hogy jön ide anyám. Az értéshez először elvonatkoztatási képesség kell, gyúrhatsz rá.
2013. jan. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"#8, nem kell mindent értened, és nem tudom, hogy jön ide anyám. Az értéshez először elvonatkoztatási képesség kell, gyúrhatsz rá."

Oh.... te aztán érdekes gyerek vagy.... nekem nem kell mindent értenem, de te számonkéred rajtam, hogy "nem tudod, hogy jön ide anyád".... Hát elmondom, mert láthatóan lehet benne némi igazság, abban amit mondtál.


Szóval:

"Az evolúció akkor érvényesül, ha a nő tízet szül"

Szóval szerinted, akkor van evolúció, ha egy asszony tízet szül... után azt mondod, hogy:

"A fogamzásgátlás elkorcsosulást hoz. "

Kíváncsi voltam, hogy anyádnak hány gyereke van: hogy úgy mondjam, korcs vagy-e.... nem akartam ilyen expicit lenni, dehát nem értetted, hogy jön ide anyád... hát így.


Ha nincs tíz gyereke, akkor nem hat evolúció, nyilván téged is "szerekkel és gépekkel lehet életben tartani", tehát, a saját szavaiddal élve: "A fogamzásgátlás elkorcsosulást hoz." Kíváncsi voltam, hogy te is ennek az elkorcsosulás eredménye vagy-e, esetleg "bádogvárosokból és putrikból érkező életképes nyomorgó". Ezek mind a te szavaid... ezekben semmi sértő nincs, remélem belátod.


Persze, mondhatod, hogy nem kell mindent értenem... de én pont azért kérdezek, mert ha nem is mindent, de a lehető legtöbbet szertném tudni.... :-D Remélem, most már világos, ha nem, elmagyarázom hosszabban! (meg az egyszem testvérednek is, ha neked nem megy)

2013. jan. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!