Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek helyes dolog volt...

Szerintetek helyes dolog volt feltalálni a fogamzásgátlást?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy külön lehet választani a gyereknemzést az élvezettől, emiatt egyre kevesebben vállalnak gyereket. A szexről ugye senki sem akar lemondani, ezért régen óhatatlanul is becsúszott pár gyerek, amikor még nem volt fogamzásgátlás. Manapság pedig nem vagyunk rákényszerülve a házasságra, a hosszú együttélésre, mert lehet pusztán élvezetből is szeretkezni. Szóval olyan ez, mintha belepiszkáltunk volna az evolúció motorjába.

Ugyanakkor azt is tudom, hogy minél intelligensebb egy faj, annál nagyobb az igénye az élvezetből szexelésre. Úgy hallottam, egyes delfin- és majomfajok is képesek különválasztani az utódnemzést az élvezettől.



2013. jan. 3. 13:30
1 2
 11/12 anonim válasza:
Túl van népesedve a bolygó. Oké, mi magyarok fogyunk, de a Föld népességének száma nő. Nagyon. Pont hogy újabb születésszabályozási módszereket kéne találni(pl. mint Kínában a törvény), vagy nagyon megszívjuk nemsokára.
2013. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 ekeke ***** válasza:
#10: igen, engem is megfelelő kórházban kellett ahhoz szülni, hogy életben maradjak/ne nyáladzó idióta legyek. Igen, elkorcsosulunk, mert nem választódik ki az, akinek ÖNMAGÁTÓL nem megy a születés, felnevelkedés, gyermek világrahozatala. Szeretném, ha három olyan gyerektől lenne 9 unokám, akikhez nem kellett orvostudomány vagy kémia. Ezért is elsősorban egészséges partner kell. A fogamzásgátló által megváltoztatott ÉLETFELFOGÁS rombol, nem maga a szer. Nem kívánom levezetni a többit.
2013. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!