Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ki tud irodalmat ajánlani az...

Ki tud irodalmat ajánlani az olasz újraegyesítés elhallgatott bonyodalmairól?

Figyelt kérdés
Most olvasom Mariolina Venezia "Ezer éve itt vagyok" c. könyvét. Arról is ír, hogy Garibaldi hadjárata után nem zárult le Dél-Olaszország beszippantása az egységes olasz államba. A piemonti kormányzat ugyanis a dél-olasz parasztok megadóztatásával és erőszakos besorozásával fizette meg a újraegyesítés árát, emiatt kegyetlen partizánháború indult meg a szegénylegények és a torinói kormány katonái között. A szerző a népirtást az amerikai indiánok ellen elkövetetthez hasonlítja.

2013. jan. 18. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:
28%

Nem teljesen adekvát a válaszom, mert nem kifejezetten az "elhallgatott bonyodalmakról" szól a könyv, viszont abban a korban játszódik, és nagyon érdekes; még az is lehet, hogy találsz benne némi plusz infót.

Edmondo De Amicis: Szív (Il cuore)

2013. jan. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsánat, az eredeti cím is névelő nélkül van, tehát szimplán: Cuore.

(Csak a válaszírás után fogtam gyanút, így megnéztem a könyvespolcon. :D )

2013. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!