Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Írni szeretnék egy hosszabb...

Írni szeretnék egy hosszabb 'cikket' a második világháborű előttről/alattról/utánról. Milyen irodalmat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Úgy értem pl. Anne Frank naplója, Csíkos pizsamás fiú... Film, könyv, cikk, bármi jöhet...

2013. jan. 24. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Minden irodalom a második világháború előtt/közben/után játszódik.
2013. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még ha az 1. válaszoló számára nem is evidens, hogy a 2. világháborút közvetlenül megelőző és követő időszakra gondoltál, akkor is igen nagy a témakör, szélesek a lehetőségek. Az is kérdés, hogy milyen jellegű cikket akarsz írni.


De mindenképp tudok ajánlani egy könyvet:

Robert Merle: Mesterségem a halál


És néhány filmet:

A zongorista

Schindler listája

Edmond Batignole (Monsieur Batignole)

Az élet szép

A bunker

Nicky családja


Üdv. :)

2013. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tű a szénakazalban
2013. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Filmnek ott a Sztálingrád c. is.


Én mondjuk a német filmeket szeretem, mert a többiben kb. idegbeteg, ügyefogyott aberrált emberek csoportjának vannak ábrázolva a németek, dacára annak, hogy azért a háborúban sikeresek voltak valahogy(ráadásul a hadkötelezettség nem csak a nácikkal szimpatizálókra volt érvényes)


Itt pedig egy rakás jegyzet van az 1919 és 1945 közötti időszakról.

[link]

2013. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Kifejezetten olvasmányos; mentes a horrorisztikus elemektől. A közkatona szemével írja le a háborút.

2013. jan. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!