Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ti mit gondoltok arról, ha...

Ti mit gondoltok arról, ha valaki 13-4 évesen nem tudja, ki az a Hitler, és mi a kommunista diktatúra?

Figyelt kérdés

Nem én, diáktársaim... bár nem kéne őket annak nevezni, jóval feljebb vagyok náluk. Én már 6 évesen tudtam, mi az, meg akkor a szüleim elvittek Auschwitzba. Ez az egyik, amiért nagyon hálás vagyok nekik, meg a szeretetért, amit adtak, és amiért anyám olvasni tanított.


Apropó, 13 éves vagyok; én erről sokat hallottan, meg érdekel is, kortársaimnak csak pár oldal egy töri könyvben, amit most, hetedikben még nem kell tudniuk, mert még nem tananyag. Hogyan vélekedtek erről?



2013. márc. 17. 18:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%

Az az igazság, hogy te vagy a teljesen normális. A legtöbb gyerek viszont mostanában annyira visszamaradott, hogy az valami hihetetlen... Az emberi hülyeség egyreinkább erőt vesz magán. És itt most nem is csak erről a konkrét esetről van szó... Hiszen még talán ebben akorban nem tragédia, ha nem ismerik Hitlert... De olyan más alapvető dolgokat sem tudnak, hogy az ember csak pislog. A világra való rálátásuk nulla. A néhány reménysugárt a korosztályért az olyan fiatalok adják, mint pl te.

Remélem neked megmarad ez a fajta érdeklődésed a továbbiakban is :)

2013. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert lehet, hogy téged kifejezetten érdekel a kommunista diktatúra, a kommunizmus, Hitler, Sztálin ... Valakinek az alap, hogy tudja, mire való a C-, D-, E-, K-vitamin... Másnak az, hogy tudja hány V-osak a magyarországi elektromos hálózat... Nem mindenkit ugyanaz a dolog érdekel.
2013. márc. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
12%
Teljesen rendben van, hiszen sok felnőtt sem tudja hogy ki is volt valójában Hitler, meg hogy a kommunizmus mennyire a legártalmasabb ideológia volt nekünk. A zsidó médiából ezekről nem lehet túl sok valós dolgot hallani
2013. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Hát igen, olyan alap dolgokat nem tudnak, hogy az valami hihetetlen... egyszerűen én érzem magam rosszul, amikor hazafiaskodnak, mert itt van gulyásleves... hát, mintha máshol nem lennének nemzeti ételek :) És sokszor mennyivel jobbak, mint itt.


Hát szerintem elég kínos, ha Hitlerről nem tudnak az égvilágon semmit, de azért zsidóznak, meg cigányoznak, meg fújolnak a nácikra; azt se tudják mi az! Azért már ezt kiskorban is tudni kéne, hogy mi fán terem a III. birodalom, mert nem épp jelentéktelen a történelemben, és mindenhol szembemegy velük.

2013. márc. 17. 18:52
 5/30 A kérdező kommentje:

#2


Figyelj, itt nem arról van szó, hogy nem tudnak róla sokat, de az alapdolgokkal tisztában vannak, ők SEMMIT SE tudnak az ég adta világon! És ez nem olyan, mint a vitaminok, nem... ennek most is nyoma van, például Hitler idejében kezdett el úgy működni a média, ahogy most. Na és ezt hogy magyarázzam el annak, aki azt se tudja, ki Hitler? Pl... de lehetne még sok ilyet írni.

2013. márc. 17. 18:58
 6/30 anonim ***** válasza:
76%
Azért ha a történelemtudás a Dritte Reichnál kezdődik és Auswitznál fejeződik be, ott sincs minden rendben... Azért voltak egyéb komoly horderejű események is az elmúlt 3000 évben amit feljegyeztek - az hogy napjainkban sokminden arról szól hogy ki zsidó és ki nem, az elég sajnálatos.
2013. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Én kiskoromban például programoztam. Engem nem igazán érdekelt a harmadik birodalom. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne legyél olyan magas lovon, mert biztos vagyok benne, hogy néhány osztálytársad tud olyan dolgot, amiről te nem hallottál. Engem például a mostani osztályom nyűgözött le, az egyik leggyengébb srác, aki háromból bukik félévkor, sorban visszamondja az összes focieredményt, az esélyeket a csapatra, sőt a döntő játékoscseréit percre pontosan. Őt ez érdekli, és én nem lennék képes megtanulni, mert nem lenne hozzá kitartásom.
2013. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorában azért a gyerek játszon, és a kirban hozzáillőekről tanuljon ne Hitlerről és a komcsikról. Való igaz viszont, hogy mint általános tananyag hozzátartozik az alapműveltséghez. A részletek pedig ottmaradnak az olyanoknak mit te is, akit komolyabban érdekel a történelem. Én építésznek tanultam, hobbi a csillagászat, így gondolhatod, hogy pl bár tudom ki volt Hitler, tudom mikor volt a világháború, de a köztes csata évszámai kb hidegen hagynak. Más érdeklődési kör. A nemzeti ételek... Nos a magyar konyha nagyon jó, más nemzetről nem lehet azt mondani hogy jobb, vagy rosszabb. Másabb!
2013. márc. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Persze, a részletek annyira nem lényegesek, most ha nem tud olyat, ami részletkérdés, azt max. elmagyarázom, ha érdekli. Dee... mondom, nagyon alap dolgokról van szó;nem csak ezen a téren. Amúgy nem kell aggódni, játszottam eleget, volt gyerekszobán, boldog voltam :) Most is meglátszik, hogy én kaptam valamit gyerekkoromban.
2013. márc. 17. 19:05
 10/30 anonim ***** válasza:

A nevedből ítélve.... szóval nagyon meglehet, hogy nem véletlen, ha neked a szüleid, nagyszüleid fontosnak tartották, hogy mielőbb megismerd teljes valóságában a történelemnek azt a részét, mely családotokat, rokonságotokat valószínű igen közelről érintette. Maximálisan egyetértek velük.


Hogy mióta élsz itt közöttünk, nem tudom, az biztos, hogy a mai "magyar" szülők, emberek napi megélhetési gondjai teljesen másfelé terelik a gondolatokat. Sajnos, amit az előttem szólók írtak, és amit te is észlelsz, nem igazán figyelnek oda arra, hogy a mai fiatalság mit tanul meg, és mit nem.

2013. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!