Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ti mit gondoltok arról, ha...

Ti mit gondoltok arról, ha valaki 13-4 évesen nem tudja, ki az a Hitler, és mi a kommunista diktatúra?

Figyelt kérdés

Nem én, diáktársaim... bár nem kéne őket annak nevezni, jóval feljebb vagyok náluk. Én már 6 évesen tudtam, mi az, meg akkor a szüleim elvittek Auschwitzba. Ez az egyik, amiért nagyon hálás vagyok nekik, meg a szeretetért, amit adtak, és amiért anyám olvasni tanított.


Apropó, 13 éves vagyok; én erről sokat hallottan, meg érdekel is, kortársaimnak csak pár oldal egy töri könyvben, amit most, hetedikben még nem kell tudniuk, mert még nem tananyag. Hogyan vélekedtek erről?



2013. márc. 17. 18:22
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Nos... zsidóvér annyi van a családunkban, hogy Benedek Elek távoli rokonom. De amúgy semmi, meg nemigazán érintett ilyen szempontból, dédim élt a II. vh. idején, és mesélte, hogy a nácik emberségesek voltak, és csokit osztottak. Az oroszok meg mindenkit erőszakoltak, szóval... a kommunista diktatúra inkább. De annyira nagyon az se.
2013. márc. 17. 19:09
 12/30 anonim ***** válasza:

... a nácik csokit osztottak....


Ugyan kinek?

Persze voltak olyanok is, akik csokit kaptak tőlük....

2013. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 homo ludensz ***** válasza:
100%
Nos ha még hozzátesszük azt a végkövetkeztetést (nem tőlem származik) hogy a ma ismert náci népirtás előfutára volt a mindenki által "nagyra becsült" pszichiátria és a kor neves "kutatói". A kisgyermekek is kaptak csokit ez igaz meg vírust is hogy miként reagál rájuk a szervezetük....és ezek az urak orvosi diplomával rendelkeztek! Többségük a háború után intézetvezető lett neves intézetek élén.
2013. márc. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Ma nem divat a tudás, mit gondoljak róla. Sok huszon, meg harmincononéves is szaladgál így. Meg idősebb. Ők a mai hitlerek és sztálinok (abból kevesebb van) fő követői, mert ők mindent elhisznek, nincs mihez viszonyítaniuk. És ők a munkanélküliek is, a devizahitelesek is, őket verik át legjobban.

Azt nem lehet pontosan meghatározni, mi tartozzék az általános ismeretanyagba, de vannak alapdolgok, amik azért azok, mert nélkülük egyszerűen nem lehet magyarázni. Aki nem tudja mi az a betű, annak még nem érdemes könyvről, irodalomról, meséről se beszélni. Viszont igénye van az univerzumra, lehengerlően közli, hogy hülye vagy, ostobaságokat beszélsz.

Igen, mindez a szülőkkel kezdődik. Ha ők nem tanítanak mosakodni, elemi szükségleteket elvégezni, akkor később a hitlerek, a szózat, és a kamatszámítás se érdekel, mint hasznavehetetlen holmi.

2013. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
100%

Egy 13-14 éves még általában gyerek. Én is lazán tudtam már valamit az ilyen dolgokból 6 évesen (sőt szerintem már korábban is), de még most sem érzem úgy, hogy átlátnám az egészet.

Szóval visszatérve első mondatomra egy gyereknek ezek eléggé megrázók lehetnek, vagy fel sem tudja őket fogni.

Az meg végképp rossz, aki hall valamit a nácikról 12 évesen és utána (saját bevallása szerint) "hithű" neonáci 0 élettapasztalattal, 0 zsidó ismerőssel, 4-5 roma baráttal. De azért ő írtja őket, meg hülyeségeket posztolgat facebookon. Szóval inkább ne tudjanak semmit, mint hogy elb@sszák az életüket 12-13 évesen (persze vannak, akik ki tudnak ebből szállni-de olyanok is akik nem).

Ne értsetek félre itt most nem azokat az embereket szeretném minősíteni, akik tudják is, hogy miket beszélnek stb (persze velük se értek egyet de elég az OFFból).

A lényeg az, hogyha most még nem is érdekli őket majd amikor töriből 12.-ben előjön a téma (remélhetően) éretten fognak rá reagálni. Ebben nem az a fontos, hogy szám háborúzzunk egyet, vagy hogy bevágjunk róla 5-6 könyvet (persze, hogy legyen valamennyi tudásunk róla az azért kell + alapműveltség), hanem, hogy ne engedjük, hogy még egyszer megtörténjen (megtörténjenek-kommunista diktatúra).

2013. márc. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Nem mondasz hülyeséget, de miért ne fogná fel 13-14 évesen? Hát azért, mert kiskorában nem kapta a megfelelőt. Nekem is van vagy 2 osztálytársam, akik zsidóznak, de alig tudnak valamit a zsidókról, vagy a náci ideológiáról. Azoknak szoktam mesélni, érdekesek szoktak lenni az ilyenek.
2013. márc. 19. 16:42
 17/30 anonim válasza:
100%

Együtt érzek veled, osztályom nagy részének érdeklődése nulla... Semmi nem érdekli őket, nincs rálátásuk a komolyabb dolgokra. És mert nekem van, néha még ki is közösítenek..hát, ilyen a mai világ.


13/L :)

2013. márc. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Én is utálom a zsidókat, de én ismerem a témát, és nyitott szemmel járok. És nekem nem tudnál olyat mesélni, ami megváltoztatná a nézeteimet ezzel kapcsolatban
2013. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Figyelj, most én azt elfogadom, mindenkinek elfogadom a nézeteit, semmi közöm hozzá. Egy dolgot utálok, ha elvakultan imádnak, vagy gyűlölnek, de ha tájékozott vagy, semmi bajom veled :)
2013. márc. 20. 22:03
 20/30 anonim ***** válasza:
62%

Nehogy már bedőlj neki, Ophelia. Se a nickjének, se az állításainak. Az első válaszában a "zsidó média" kifejezés használata, a mostaniban pedig az általános utálat pontosan arra utal, hogy ha vannak is ismeretei, azokat szélsőjobbos körökből/médiából szerezte, tehát egyoldalúan. Ez nem tájékozottság.

De az sajnos igaz, hogy az ilyen embereknek mondhatsz/írhatsz szinte bármit, akkor sem hajlandók megváltoztatni az álláspontjukat. Ezt meg elvakultságnak hívják.

2013. márc. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!