Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ti mit gondoltok arról, ha...

Ti mit gondoltok arról, ha valaki 13-4 évesen nem tudja, ki az a Hitler, és mi a kommunista diktatúra?

Figyelt kérdés

Nem én, diáktársaim... bár nem kéne őket annak nevezni, jóval feljebb vagyok náluk. Én már 6 évesen tudtam, mi az, meg akkor a szüleim elvittek Auschwitzba. Ez az egyik, amiért nagyon hálás vagyok nekik, meg a szeretetért, amit adtak, és amiért anyám olvasni tanított.


Apropó, 13 éves vagyok; én erről sokat hallottan, meg érdekel is, kortársaimnak csak pár oldal egy töri könyvben, amit most, hetedikben még nem kell tudniuk, mert még nem tananyag. Hogyan vélekedtek erről?



2013. márc. 17. 18:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
8%
Sosem fogom megérteni az olyan ostoba embereket, mint te utolsó válaszoló. de nem is akarom, ilyen emberek vannak, együtt kell élni veletek
2013. márc. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
70%

1. Nem szóltam hozzád, a kérdezőnek írtam.

2. A megalapozatlan minősítéseddel még jobban bemutatkoztál.

3. A te bajod, ha nem akarod megérteni a normálisan gondolkodó embereket.

4. Nem kell együtt élni velünk, senki nem kötelez rá. Alkothatnátok külön társadalmat a rasszista cimboráiddal a valóságban is, nem csak az interneten található szélsőjobbos weblapokon. Megjegyzem, ez itt nem a kuruczinfó; köpködni, gyalázkodni ott lehet (még egyelőre).

2013. márc. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 homo ludensz ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése szerintem. Attól függ hogy te kívül állsz a kerítésén és a kezedben gumibot vagy belül. A belül álló sem tudja hogy miért ott a helye de ha nagyon magadba nézel te sem tudod. Te elfogadod s talán még büszke is vagy a belül lévő meg kénytelen elfogadni.Most cseréljetek helyet és vizsgáld meg a büszkeséged a tartásod az emberi mivoltod. Mind kettő egy élethelyzet két oldala ideológia nélkül.
2013. márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

@Berta Woster


Most én nem azt mondtam, hogy ő tutira tud mindent, erről fogalmam sincs. Nem is érdekel, mert ha nem megalapozott, akkor is elfogadom, hogy ezt gondolja; ha pedig sokat tud a témáról, és oka van rá, akkor pedig végképp.

2013. márc. 21. 16:57
 25/30 Kraven válasza:
0%

Videó egy közvéleménykutatásról (elég megdöbbentő)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CFePE..

2013. ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 homo ludensz ***** válasza:
13 éves voltam az 56-os forradalom idején és jól emlékszem minden apró mozzanatra amivel kapcsolatba kerültem. Azt mondják a mai fiatalok még hamarabb érnek s sok mindenre fogékonyabbak mint az elődeik. Talán szelektívebb a gondolkodásuk hiszen az ingerhalmaz ami naponta rájuk zúdul rákényszeríti őket.
2013. ápr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
15 vagyok, semmit nm tudtam hitlerrol. De mostmár tudok. És kész. Mindenki tanulja meg akkor, amikor elég érett hozzá
2013. júl. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

15 évesen? Hanyadikos vagy? O.o


Hitlerről nem tudni amúgy azért is ciki, mert amit akkor csináltak a nácik, a németek, és Hitler is, az jelen van a mindennapokban. Például ők találták ki az autópályát, a média működését ők feljesztették így ki, stb.

2013. júl. 25. 20:07
 29/30 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem ciki. Csak néhány példát mesélek ilyesmikről, jó?

- Hatodikban a húgom megkérdezte a barátnőmet, hogy mért van lyuk a zászlón (okt. 23.-i megemlékezés). A bnőm válasza: "Kilőtték ágyúval!"

- Töri tz a második vh-ból, előtte két nappal egy osztálytársam: "Hitler akkor melyik ország vezetője is volt?!"

- Előző osztálytársammal beszélgettem, és szóbajött az SS. Úgy nézett rám, mintha atomfizikáról társalognék, pedig előtte tanultuk a második vh-t....

És volt még egy-két hasonló eset... Pl. a világháborús tz-ben kb. 2-en tudtuk, hogy mi az a Luftwaffe, vagy mi az SS.

14/L, most voltam nyolcadikos, idén tanultuk a II. világháborút...

2013. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Hát ömm... nem vagyok szakértő, de azért nagyjából tudom, mi fán terem az SS. Lyukas zászló... nekünk azt a tanító 2.-ban elmondta, amikor a jeles napokat vettük, bár kíváncsi vagyok, hányan jegyezték meg.
2013. júl. 27. 20:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!