Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan kell szakdolgozatról...

Hogyan kell szakdolgozatról konzultálni?

Figyelt kérdés
Mindig bajban vagyok ezzel a konzultálás témával. Levelezős hallgató vagyok, egy hónap múlva kész kellene lennem. Kb. húsvét óta nem kerestem a konzulensem. Kb. 15 oldal van meg, meg már összeállt a váza. Akkor a konzulens azt mondta, hogy olvassak még a témához el pár könyvet, meg írjam tovább, hajrá! Olvastam. Írnék. De vajon jó-e a vázlat, és kielégítőek-e az ismereteim? Egyáltalán, mit írjak a tanárnőnek, hogy vegyem fel vele újra a kapcsolatot?
2009. szept. 17. 13:27
 1/9 anonim válasza:
100%
Én is levelezősként írtam a szakdolim, így nem találkoztam a konzulensemmel, csak 2-3 alkalommal. Elküldtem neki e-mailben ameddig jutottam, hogy érdemes-e folytatni így a szakdolit, mit tanácsol, mit javasol stb. Szerintem keresd fel e-mailben és ha nem válaszol 1-2 napon belül, telefonon is kérdezz rá. Vagy előtte hívd fel, hogy most hogyan tovább. Ne félj kérdezni, neki ez a dolga, hogy segítsen, ezért konzulens.
2009. szept. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Miért nem kerested. Az ő dolga nem az, hogy téged rugdosson. Már el kellett volna küldened a vázlatot, hogy mit gondol róla, feleslegesnak tart-e valamit, vagy hiányol-e belőle. Utána elkezded írni, ha kérdésed van, ha bizonytalan vagy merre mész tovább, akkor írsz neki és a véleményét kérdezed.

Az csak a te hibád, ha nem kérted ki a véleményét.

Irj neki sürgősen.

2009. szept. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én egy éve nem kerestem a konzulensemet, írom, és kész. Miért? Azért, mert akit ajánlott, hogy keressek meg a témámban, az azt válaszolta, hogy ő ebben nem tud segíteni, mert nem ért hozzá. Akkor a konzulensem tudna? Feltételezem, hogy nem. Inkább írtam egy írónak, aki a témából már írt tanulmányt, elküldte kedvezményes áron a könyveit, többet segített, mint a konzulensem, de mivel a sulimmal egy városban élek, és nem levelezős vagyok (ez Budapest), ezért külsős konzulenst nem enged az iskola.

Írd meg szépen, vidd be neki, mutasd be, ha neki nem tetszik valami, úgyis mondani fogja.

2009. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem bajban vagy. A konzulenssel folyamatosan tartani kellett volna a kapcsolatot. Ha ki akar szúrni veled, akkor azt fogja mondani, hogy az egész nem jó, kezd újra... :S

Azonnal keresd meg! (Egyébként annak a 15 oldalnak nem mostanra kellene meglennie, mivel (gondolom) első szakdolgozatodat írod, elég húzós lesz az idő.)

2009. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
3.: Ez nem volt túl szerencsés ötlet. Volt már rá (nem 1 hanem sok) példa, hogy a konzulens nem írta alá a szakdolgozatot. Nehogy te is így járj.
2009. szept. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
15:02 - Olyan témám van, amiből nagyon kevés a szakirodalom, mert újdonság, és hazánkban kevesen ismerik és használják. Ha visszadobja, akkor nem érdekel, vagy ad más témát, vagy ennyi volt, többet, mást nem tudok belőle kihozni.
2009. szept. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én elsősorban tanár szerint választottam a témámat. Vannak rendesek, segítőkészek, és vannak, akik nem törődnek az egésszel.
2009. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én választottam témát, de azt mondták, kevés, a tanár kiegészítette olyannal, amihez ő se ért. Ez van. Minden esetre én azt javaslom, hogy kérj egy időpontot a tanártól, e-mailben vagy telefonon, és menj be, és beszéljétek át. Jobb ötletem nincs. Az én tanárom is próbált segíteni, csak nem tudott, mert se ő nem ismeri elég alaposan az általa kiegészített témát se az, akit segítségül javasolt.
2009. szept. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a biztatást. Írtam neki. Nem szedte le a fejem, de annyira azért segítőkész sem volt. Mostmár legelább hetente ostromolni fogom Szövegrészekkel meg kérdésekkel. A letolásnak is van helye, még talán meg is érdemlem, csak egy egy éves picibaba mellet, a sulitól 250 km-re nehéz...

2009. szept. 20. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!