Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Volt -e Honfoglalás, vagy a...

Volt -e Honfoglalás, vagy a magyarság mindig is itt élt?

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 20:43
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 Pro Patria ***** válasza:
88%

A 20.57-es válaszoló írta le legpontosabban és legkifejtőbben. Nincs is mit hozzátennem.

Azt pedig nem tudom egyszerűen felfogni, kinek és mi alapján jutott eszébe, hogy mi már ősidők óta itt élünk. Ezek alapján mind a régészeti és etnikai kutatások, mind a korabeli görög, frank, szláv és arab, türk és kínai írott források és beszámolók, mind maga a magyar mondavilág erről szóló eleme hamis?

Az arra vonatkozó bizonyítékok száma, hogy a magyarok már 10 ezer éve is itt éltek volna a Kárpát-medencében, a 0 és a -5 között van.

2013. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
79%

Röhögni jöttem ehhez a kérdéshez, de a dilettáns válaszok aránya sírásra késztet.


A források, régészeti leletek totál nem jelentenek semmit? De komolyan, könyörgöm, valaki jelölje meg nekem, milyen forrásból gondolja azt, hogy a magyarok mindig itt éltek, és nem volt honfoglalás.


Úgy ítélem meg, eléggé otthon vagyok a korszak forrásaiban, a legtöbbet olvastam, de ez az állítás minden általam ismert bizonyítékot figyelmen kívül hagy.


Szóval kérnék egy hiteles forrást...

2013. márc. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim válasza:
9%
A klasszikus értelemben vett Honfoglalás nem volt. Az Árpád féle bejövetelt a legnagyobb jóindulattal is csak visszatérésnek lehet nevezni, de eközben és ez előtt is éltek itt ősmagyar törzsek. A magyarok 25 ezer évvel ezelőtt már egészen biztosan itt voltak.
2013. márc. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
13%

"Ezek alapján mind a régészeti és etnikai kutatások, mind a korabeli görög, frank, szláv és arab, türk és kínai írott források és beszámolók, mind maga a magyar mondavilág erről szóló eleme hamis? "


Nem, hiszen ezek is mind azt bizonyítják, hogy itt éltünk.

2013. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
87%

"Nem, hiszen ezek is mind azt bizonyítják, hogy itt éltünk."


Nagyon jó, akkor egyet idézz, ami ezt bizonyítja!

2013. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, miért érzik magukat egyesek attól többnek, hogy bebeszélik maguknak, hogy a magyarok már a legutóbbi jégkorszak előtt is itt éltek. Talán frusztrálja őket a tudat, hogy a magyar nyelv és kultúra ázsiai eredetű, amit rengeteg nyelvi, zenei, tárgyi, régészeti, sőt építészeti emlék (lásd pl. székelykapu, ami a Kínában is elterjedt építményekkel rokon) is bizonyít? Vagy az, hogy őseink olyan helyre jöttek, ahol előttük teljesen más népek éltek?


Basszus... egész Európa erről szól :)


Az írek elődei például a mai Spanyolország területéről érkeztek a szigetre, saját mondaviláguk is így emlékezik. A mai angolok ősei a mostani Németországból bevándorolt szász törzsek, illetve vikingek, kelták és franciák voltak. A franciák gallok, germánok és rómaiak leszármazottai. A horvátok ősei a mostani Lengyelország területéről kerültek a Balkán-félszigetre. A spanyolokban megvan az arab vér, csakúgy, mint a máltaiakban. A svábok a mai Dánia vidékéről érkeztek, hasonlóan a longobárdokhoz, akik egyébként Pannóniában is éltek egy darabig, mielőtt birtokba vették volna a mai Lombardiát, és az olasz társadalom boldog-boldogtalan tagjaivá váltak.


A fentieket egyikük sem szégyelli, nem úgy, mint itt páran, akikben (velem együtt) tuti, hogy germán, szláv, török, kun és egyéb gének is lapulnak :)


Azért örülök, hogy vannak, akik józanul látják a témát, mint pl. Pro Patria.


20:57 voltam :)

2013. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 A kérdező kommentje:
Én most ezt valójában nem igazán értem. Ha mindig itt éltünk, hogyan vonultunk be?
2013. márc. 28. 22:01
 18/69 anonim ***** válasza:
3%
Úgy vonultunk be, hogy Árpád visszatért az őshazába.
2013. márc. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 Pro Patria ***** válasza:
89%

21:42

"A magyarok 25 ezer évvel ezelőtt már egészen biztosan itt voltak."

- Tényleg? Ha ennyire egészen biztos, mutass már egy leellenőrizhető, és szakmailag komolyanvehető bizonyítékot erről.

20:57-es tökéletesen leírta: a mai magyar nemzet legtöbb tagjának ősei valóban már 10 ezer évvel ezelőtt is itt éltek. Hiszen rengetegen éltek itt a magyarok előtt is, akik beolvadtak. Ezt genetikailag is kimutatták. Tehát a mai 10 millió Magyarországon élő magyar egy része valóban "itthoni", egy másik rétege pedig - a nemzet névadó része - keletről költözött be. Ma már leginkább csak a nyelve létezik a valamikori honfoglalóknak, bár ma is látni elvétve még olyan arcvonású személyeket, akiknél úgy tűnik, hogy meg-megmaradt a vérvonal - ez teljesen természetes jelenség, hiszen ezek a jellegzetességek akár generációkat átugorva is "előjöhetnek", "felbukkanhatnak". És az is fontos tény, hogy a külső megjelenés akár egy-két generációnyi keveredés után radikálisan megváltozhat, vagyis tévedés lenne azt is állítani, hogy kihalt volna az "eredeti magyarság".

A mai nemzet tehát rendkívül sokszínű. És lehetetlen az is, hogy ezer évig visszamenve minden felmenőnk közül ne lenne ugyanígy egy-egy legalább, aki a Vereckei-hágón jött be, hiszen ha valaki bevándorolt, akkor is keveredett a helybéliekkel, akik pedig ha már keveredtek is a szlávokkal, ez a keveredés oda-vissza érvényes, tehát amennyire a szláv keverte a magyarságot, annyira a magyarság is az itt élő szlávságot, németeket, így ha külsőben nem is látható, a magyarság "lappang" az itt élőkben.


21:48

"Nem, hiszen ezek is mind azt bizonyítják, hogy itt éltünk."

- Igen? Ismered is ezeket, amikről beszélsz? Én igen. Nagyon sok szakirodalmon rágtam át magamat, olvastam, és emeltem ki a számomra fontos részleteket, gyűjtöttem össze a forrásokat különböző helyekről, állítottam egymás mellé. Pontosan azért, hogy ne mások által előrágott, kész anyagot fogadjak el kritika nélkül, hanem magam állítsam azt össze, saját kutatásaim szerint.

2013. márc. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
2%

"Ismered is ezeket, amikről beszélsz?"


Természetesen. Másként hogy merném teljes bizonyossággal állítani?

2013. márc. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!