Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Volt -e Honfoglalás, vagy a...

Volt -e Honfoglalás, vagy a magyarság mindig is itt élt?

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 20:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 ettro ***** válasza:
86%

A kérdés mind a két része igaz.


Volt ún. Honfoglalás, és volt aki mindig is itt élt. ez nem kérdés. Na ezek egyesültek a Magyar királyságban.


A legfontosabb az benne, ahogy a krónikáink is leírják, és a régészeti leletek is bizonyítják, a bejövők és az itt lakók között rokonság áll fent.


De ha nem is lett volna semmi közük egymáshoz akkor is tekinthetnénk úgy a dolgot,mint a családnál.


Van apám, van anyám.


Van örökké itt élt őslakos ősöm is, meg van bejött ősöm is. Tehát őslakosok is vagyunk, meg bejöttek is (helyesen visszajöttek)

2013. márc. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
96%

A kérdés mind a két része igaz.


Volt ún. Honfoglalás, és volt aki mindig is itt élt. ez nem kérdés. Na ezek egyesültek a Magyar királyságban.


A legfontosabb az benne, ahogy a krónikáink is leírják, és a régészeti leletek is bizonyítják, a bejövők és az itt lakók között rokonság áll fent.


De ha nem is lett volna semmi közük egymáshoz akkor is tekinthetnénk úgy a dolgot,mint a családnál.

20:57 és 22.20-as írta le pontosan a helyzetet.

Még a topic kezdetén gondoltam én is írok egy választ, de mikor visszanéztem a fenti két komment összefoglalta a mondandómat szinte szó szerint.



"Van örökké itt élt őslakos ősöm is, meg van bejött ősöm is. Tehát őslakosok is vagyunk, meg bejöttek is (helyesen visszajöttek)"

Röviden és velős így van!

Örülök, hogy páran átlátják a helyzetet, ezért döbbentem le, hogy lepontozták őket.



Szerintem sokunkban csörgedezik kelta, pannon, gepida, szkíta, szarmata, hun, avar, magyar, szláv vér így egyben, turmixként.


Krónikáink beszélnek primus ingressusról (Atilla) vagyis első bejövetelről és secundus ingressusról (árpádi honfoglalás) vagyis második bejövetelről. Csak a miheztartás végett.

2013. márc. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 Pro Patria ***** válasza:
93%

"Van örökké itt élt őslakos ősöm is, meg van bejött ősöm is. Tehát őslakosok is vagyunk, meg bejöttek is (helyesen visszajöttek)"

- Ez így igaz, annyi kiigazítással, hogy nem "térhet vissza" egy eleve keleten megszületett nép, névszerint a magyar. Azokkal viszont keveredett, amelyeket itt talált, és így lettünk mi, mai magyarok. Európai és keleti gyökerekkel együttesen.


Tehát a kérdésre a válasz: volt honfoglalás, és a mai magyarok felmenőinek egy része évezredekkel ezelőtt is itt volt, egy része beköltözött.

2013. márc. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
82%

Azt szeretem ebben az oldalban, hogy SZÓ SZERINT BÁRMIT meg lehet kérdőjelezni... és ráadásul még szóban bizonygatni is, levegőbe hivatkozni, nemzeti büszkeségre rájátszani. Úgy tenni, mintha értékes tudást birtokolna az illető.


Az én időben ilyen olcsón nem lehetett értelmesnek látszani. Ma már a hivatalos verzió a tré? Mi romlott el?

2013. márc. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:
Köszönöm így már értem. Tehát sokkal régebben már éltek itt magyarok és csak egy részük jött be az úgynevezett honfoglaláskor. Már ha jól értem, hogy akik itt éltek, ők is rokonaink voltak.
2013. márc. 29. 05:20
 26/69 A kérdező kommentje:

"- Ez így igaz, annyi kiigazítással, hogy nem "térhet vissza" egy eleve keleten megszületett nép, névszerint a magyar. Azokkal viszont keveredett, amelyeket itt talált, és így lettünk mi, mai magyarok. Európai és keleti gyökerekkel együttesen.


Tehát a kérdésre a válasz: volt honfoglalás, és a mai magyarok felmenőinek egy része évezredekkel ezelőtt is itt volt, egy része beköltözött."


Tehát akkor az eleve itt élők, a honfoglalóknak mégsem voltak rokonai, csak keveredtek velük és így lettünk mi is a leszármazottaik (rokonaik) ? Már azt hittem értem, de mindig valaki összezavar. :)

2013. márc. 29. 05:22
 27/69 A kérdező kommentje:

Ja és még egy kérdés:

Egész Európa egy nyelvet beszélt és mi magyarok is ugyanezt, ha Ázsiából jöttünk ez hogyan lehetséges? Hol tanultuk meg az Európai nyelvet?

2013. márc. 29. 05:24
 28/69 anonim ***** válasza:
81%

"A legfontosabb az benne, ahogy a krónikáink is leírják, és a régészeti leletek is bizonyítják, a bejövők és az itt lakók között rokonság áll fent. "


Pontosan erről beszéltem én is. A magyarság egy része mindig itt élt, egy másik része pedig vándorolgatott.

2013. márc. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
93%

Az honnan van, hogy egész Európa egy nyelvet beszélt?

Tudtommal sokkal több nyelv élt, mint ma, a könyvnyomtatás uniformizálta valamelyest a helyzetet.


A kérdés úgy van feltéve, itt éltek-e a magyarok? Nehéz persze definiálni, ki a "magyar", hiszen a nemzetek sajátossága, hogy önmagukban összekötnek egy csoportot, pedig jellemzően ennek se genetikai, se nyelvi, se kulturális alapja nincs, de legalábbis nem mindig.


Az itteni válaszok alapján, ha nekem volt egy távoli inka ősöm, és én most magyar vagyok, akkor az inkák magyarokká válnak visszamenőlegesen...


Persze, abban igazatok van, hogy pontosan annyi közünk van az "őslakosokhoz", mint a honfoglalókhoz: semmi. A honfoglalókhoz annyiban több, hogy ezt-azt megértünk a nyelvükből (bár abból a korból nincsenek magyar forrásaink, de a valamivel későbbi Árpád-korból igen, és azt kb értjük.)


Egyszerűen a nemzeti emlékezet a sok bagázsból, akikhez genetikailag semmi közünk (voltak azóta hospesek, volt tatárjárás, volt török, voltak betelepítések...) a honfoglaló törzsekre bökött rá (szinte önkényesen), hogy bennük látjuk az elődeinket, a honfoglalás előtt ők voltak "A magyarok".


Ez nem ciki, minden nép önkényesen válogatja össze, mit tekint a nemezte történelmébe tartozónak és mit nem, ennek néha van valami valóságos alapja (pl. nekünk a nyelvi közösség), néha nincs (pl. a mai franciák szeretnek a gallokra tekinteni elődeikként, és náluk még ez a minimális nyelvi kapocs sincs meg.)

2013. márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
28%

Hát senki nem érti, hogy egész Európa a magyarságtól származik. Azért beszéltek egy nyelvet, csak túlszaporodtunk és a sok engedetlen csinált más nyelveket. Ez már nagyon régóta így volt, hiszen már az ókori görögök se beszéltek magyarul, pedig magyarok voltak, mint a sumérek. Sőt az afrikai barlangrajzokat is a kalandozó magyarok rajzolták 10 ezer éve.


Pro Pátria, hiába erőlködsz, az előbbi bekezdést előbb hiszik le, mint a te állításaidat. Bármivel támasztod alá, nem hiteles, mert nem illik elképzeléseikbe. Ez fontos ok. Az elképzeléseik olyan mélyen vannak az agytekervényeikbe, hogy az már megingathatatlan hit. Hogy hogyan kerültek oda, az pedig nagyobb rejtély, mint a világegyetem keletkezése.


Pedig elég világos(nak tűnik), hogy minél régebben megyünk vissza időben, annál nehezebb kézzelfogható bizonyítékot találni egy állításra. Hiszen régebben nem volt írásbeliség, történetírás, továbbá a korabeli tárgyak ennyi idő után könnyebben porladnak semmivé. Van egy másik, nehezebben kezelhető, de biztos eszköz is, a szokások. Bárki elmélyedhet magában, nagyon megrögzött szokásait mennyi idő alatt, milyen hatásokra vetkőzi le. Hát még egy nép.


Tudjuk, hogy egész Szibériában, Mongóliáig találhatók semmi mással össze nem téveszthető dallamok, amiket arrafelé ma is énekelnek, nálunk is, de Nyugat-Európában nem. Vannak a Kaszpi tenger vidékén, a mai Törökországban is alapszavak ősi mesterségek, élelmek megnevezésére, amelyeket nem ugyanabban a formában, de mi is használunk. Vannak jellegzetes étkezési rituálémaradványok. Sok nem tárgyi bizonyíték mutatja azt a természetes jelenséget, hogy egy pusztai, nomád vadásznép milyen területekre vetődik. Senki sem tudta kizárni a hunokkal való rokonságunkat, igaz meggyőzően igazolni se. Folynak erre ma is kutatások, kicsit komolyabban, mint itt elhangzik néha.

Nem lehet kizárni, hogy őseink jártak a Lajta felé, Bizánc felé (Botond ősapjára gondolok!) és a mongol puszták se lehettek idegenek számukra. Nagyobb az esélye, hogy ilyen természetű nép járt erre, itt ott megtelepedett egy egy csoport, máig őrizve valamit ősi hagyományaiból. De egzakt bizonyíték nem létezik. Az bizonyított, hogy a 9. század végén nagy magyar népcsoportok érkeztek. Sok jel utal rá (az elfoglalás módja, emlékek a letelepedésről, egyes területeken való letelepedés természettel nem indokolható különbségei), amelyek alapján nem zárható ki, hogy már voltak itt elszórtan magyar törzsek. De ezt olyan mélységben, mint a 896-os honfoglalást, bizonyítani nem lehet. Erős a valószínűsége azonban a több hullámban való érkezésnek, ezt nevezzük röviden kettős honfoglalásnak. Számunkra szimpatikus és nem cáfolható. Egyelőre ennyi, talán egyszer bizonyítható is lesz.

2013. márc. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!