Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mely országok képezték az öt...

Mely országok képezték az öt nagyhatalom csoportját a II. világháború idején?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 15:32
 1/5 anonim válasza:
Szovjetunió, Németország, Franciaország, Japán biztos és vagy az USA vagy Olaszország, azt nem tudom pontosan 16/L
2013. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2013. ápr. 6. 16:16
 3/5 kalmj ***** válasza:

Szerintem az ENSZ 5 állandó tagjáról lehet szó. (USA, Franciaország, Kína, Nagy-Britannia, SZU.)


[link]


Mivel csoportról beszélünk, alap dolog, hogy egy oldalon álljanak. Japán, Németország, Olaszország meg ugye, egy vesztes szövetségi rendszert alkottak. Az általam felsoroltak pedig mind győztesek voltak.

2013. ápr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
kalmj nem jól mondod! mivel az a kérdés hogy a "háború idején", a háború idején, fontosság sorrendjében Németország, Szovjetunió, Nagybritannia, Usa, Japán, de ez változott folyamatosan, a vesztes országok vagyis 45"-ben hátra kerültek és az Usa lépett előre
2013. ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kalmj ***** válasza:

4-es

A kérdés nem az 5 legerősebb államról szólt a világon, hanem a "öt nagyhatalom csoportjáról". Országokat pegig úgy csoportosítunk, ahogy egy oldalon szerepelnek. Az, hogy hova sorolod az USA-t, az meg megint nem jó, mert a háború alatt Churchill és Roosevelt volt a szövetséges hatalmak arca leginkább. Sztálin és Csáng Káj-Sek már akkor kilógott.

u.i.

De ha nem, nem, nekem mindegy.

2013. ápr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!