Miért ilyen a helyzet a magyar középiskolákban?

Figyelt kérdés
Ez alól kivételt képeznek az elit gimnáziumok, illetve talán még az egyházi gimnáziumok. Viszont egy átlag szakközépiskolában a helyzet katasztrofális. A diákok nemcsak, hogy visszabeszélnek a tanároknak, de pofátlanok, kimennek a tanár jelenlétében dohányozni az ablakba. Nem kívánom, hogy visszaállítsák azt, amikor a gyerekeket verték, de ezt a mai állapotot sem. Hol romlott el ennyire a helyzetet? A demokrácia miatt? Hol van ennek a problémának a gyökere? Várom válaszaitokat.
2013. ápr. 9. 13:43
1 2
 11/17 Alaque ***** válasza:
Megint? Egy időben tizennyolc volt, azoknak, akik egy évvel utánunk érettségiztek.
2013. ápr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Szegény pedagógusok. Nem csodálom, hogy menekülnek. Még a legerősebb egyéniség is tönkremegy. Ha meg valaki nem is erős és azon a pályán van. Szerintetek ha egy pedagógus nehezebben tud fegyelmet tartani az idővel jó irányba változhat, vagy soha nem lesz képes fegyelmet tartani? Lehetséges, hogy hozzáidomul környezetéhez és később már nem fájnak annyira az ütések, lepereg róla minden? Lehetséges, hogy megerősödik tőle?
2013. ápr. 10. 23:49
 13/17 anonim válasza:
Tanár függő. Nálunk volt olyan tanár történelemből akit szó szerint szívatni lehetett, de félévkor mindenkit (kivétel pár lányt) megbuktatott. Vizsga dolgozatoknál (TZ) olyan kérdéseket tett fel amikről nem is tanultunk, erre mindig azt mondta, hogy nem elég amit lediktál (1 téma 4 oldal a füzetbe) és a tankönyv anyaga (1 téma kb. 6-7 oldal, egy TZ kb. 6-7 témából állt), hanem interneten utána kell néznünk. Mellékesen, 5 kérdést tett fel témazáróknál ilyen temérdek anyagból. 5 kérdésből kb. 3-rom mindig olyan volt amit nem tanultunk. Szerencsére csak félévig tanított minket.
2013. ápr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Alaque ***** válasza:
Azért a tanárok egy része (legalább az egy harmada) fölényeskedő kis senkiházi, akik vagy azzal nyilvánítják ki csepp hatalmukat, hogy megbuktatják a fél osztályt félévkor, kompenzálva ezzel pedagógiai képességeik hiányát és azt, hogy nem képesek fegyelmet tartani, vagy képesek fegyelmet tartani, sőt túlzásba is viszik, és meg vannak róla győződve, hogy ők, mint tanárok, nem egyszerűen a diákok felett állnak, de egyenesen felsőbbrendűek, a diákok pedig kis pondrók, akik arra valók, hogy megnehezítsék, hogy a tanár leadja a tananyagot az üres teremnek. Az ilyeneket utálni szokták, és meg is érdemlik, sőt az ilyenek azt érdemelnék, hogy a kiosztott osztályzatok alapján kapjanak fizetést. Valamivel több, mint tizenkét évig tartó iskoláskorom alatt egyszer sem találkoztam olyan esettel, hogy egy osztály egy rendes, korrekt, intelligens tanárt ki akart volna csinálni. Nem sajnálom a béna tanárokat.
2013. ápr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Sajnos mélységesen ellent kell mondjak. Dolgoztam a tanári szakmában. Már az első pillanatban kialakult a konfrontáció, holott rendesen leadtam az anyagot, mindenkinek igyekeztem jó jegyeket adni, a megalázás távol állt tőlem. Ehhez képest a privát szférámba beleavatkoztak, szexualitás, alkoholizmus, drogozás, ami szerintem abszolút nem másra tartozik, főleg nem publikus. Ha ilyen megtörténhet, akkor mégiscsak a gyerekekben van a hiba. Nem mondom, hogy soha nem hibáztam, dehogyisnem, de alapvetően szerintem mindenkinek járna a tisztelet.
2013. ápr. 11. 17:18
 16/17 anonim ***** válasza:

A tiszteletet ki kell érdemelni, valaki képes rá, valaki nem. Érdekes téma lenne elemezni, milyen kommunikációs hibákat vétenek a "rossz" tanárok, és milyen bravúrokat használnak a "jó" tanárok. A hiba nem a fiatalokban van - tisztelt idősebb generáció, azt hittem ti neveltétek fel a jövő nemzedékeit, vagy itt már mindenki magát kell nevelje?

Az elit vagy egyházi gimnáziumokat szerintem hagyjuk, ott még több a drogos, kiégett nimfomán mint a polgári iskolákban. Az egyenköpeny ostobaság, én nem láttam még olyat 12 év alatt, hogy valakit a ruhája miatt tiszteltek vagy lenéztekt volna. Nálunk a gazdagabb gyerekek szakadtabb ruhában járnak mint a többi, hogy ne tűnjenek ki.

A tanároknak nem több fizetés kellene kifejezetten, bár az remek motiváció, de elsősorban valamilyen továbbképzés konfliktuskezelésből. Sok tanár lealacsonyodik a diákok alpári szintjére, ahol a fiatalok legyőzik a rutinjukkal. Aztán a legtöbb problémát mégis az adja, hogy a tanárok 50%-a gyáva, 49%-a fasiszta diktátorpalánta kisebbségi komplexussal, és csak 1% képes kompromisszumra jutni a diáksággal.

Egyszer voltam az osztályom szülői értekezletén, tapasztalataim alapján a szülők viselkedése érdekes módon hasonló volt az osztálytársaiméhoz - nyilván a hibát a szülőkben kell keresni többek közt. Túl sok az elkényeztetett selyemfiú meg kiskirálynő akiknek otthon k_k a s_t is, és megszokták, hogy övék az utolsó szó.

Mellesleg a jegyek önmagukban nem jellemzik az emberi minőséget - sok diák lehetetlenül antiszociális, idióta viselkedésű vagy beképzelt a jegyeitől függetlenül, ugyanígy lehet valaki tisztelettudó, talpraesett, egyébként nagyon intelligens attól függetlenül hogy három tárgyból bukik félévkor.

2013. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kommunikációs hibákat vétenek a tanárok? Konfliktuskezelés? Azt hiszem a probléma gyökere ott van, hogy ez egy más generáció, akikkel már sokkal nehezebb megtalálni a hangot. Ma már egy 19 éves és egy 15 éves között is óriási a generációs szakadék. A fiatal tanárok és diákjai között is alapvető értékrendbeli különbségek vannak. Sőt, sajnos azt kell látnom, hogy eljutottunk oda, hogy a mai fiatal korosztálynak fogalma sincs arról, hogy mi az érték. A discoba járó fiatalság vagy a Való Világot bámuló kamaszfiúk, lányok nem igazán vesznek a kezükbe könyveket, ami előbbre vinné őket. Innentől kezdve a tanítás válik értelmetlenné.

Azon is el kellene gondolkodni, hogy miért válik valaki antiszociálissá. Bocsánat, hogy ezt írom, de aki egy kicsit is ki próbál szakadni a környezetéből, mássá válni, azt rögtön kirekesztik. Abban az országban, ahol mindent a média irányít ott ne csodálkozzunk, hogy idáig fajultak a dolgok. Nem muszáj velem egyetérteni, de sajnos szerintem ez az igazság.

2013. ápr. 16. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!