Azt vettem észre hogy az idősebb korosztály Lehet hülyeség de akkor is érdekelne más véleménye is? (lent)

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy az idősebb korosztály az 50-60 éves (FF)-aktól sűrűn hallom hogy ők a tapasztaltabbak és úgy gondolják h sokkal jobban tudják a dolgokat mint mi 25 évesek. Szerintetek mennyire van igazuk? A Régi idők tapasztalatai a mai korban is meg állja a helyét vagy csak részben? nem lehet hogy már el avult vagy teljesen meg változtak azok a dolgok is ha mondjuk nem haladt a korral Pl: vezetés technika, munkakeresés, autószerelés, Nektek mi a véleményetek?
2013. ápr. 22. 08:58
1 2
 11/16 anonim válasza:
70%

Szerintem az élettapasztalatnak semmi köze a szakmai ismeretekhez, a tárgyi tudáshoz!

Lehet egy 25 éves zseniális programozó, vagy akárki bármilyen más területen szuper 25 évesen, az 50-60 éves meg azt se tudja melyik a számítógép eleje vagy hátulja, mégis a megélt, megtapasztalt évek miatt van egyfajta 'rálátása' a dolgokra, amit nincs az kíváló szellemi képesség, korszerű tudás, ami birtokolni tudna. Ehhez a 'rálátáshoz' meg kell élni azt az 50-60 évet, nincs weboldal, ahonnan meg lehetne szerezni ezt, előbb!

Hányszor, de hányszor kívánja minden 50-60 éves, hogy bárcsak újra 25 lehetne, de csakis, kizárólag a mai 'eszével'! Az 'akkori' eszével senki nem szeretne újra 25 lenni.

2013. ápr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#11 én azt sem bánnám
2013. ápr. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat jó más szemszögéből is látni a dolgokat.
2013. ápr. 26. 17:29
 14/16 anonim válasza:
Szerintem a nagy technikai fejlődés miatt ez a részükről leszűkült csupán arra, hogy hogyan kell kezelni az embereket. Azért az emberi tulajdonságok nagy részben ugyanazok maradtak, csak a körítés és tálalás lett másabb.
2013. aug. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én szemszögemből annyit tennék hozzá, hogy fiam, mint a többi fiatal, a számítógép mellett töltötte ideje nagy részét.

Én ezért mindig ógtam-mógtam, mit lehet annyi mindent csinálni azon a számítógépen.

Ha a játékokról mesélt, mondtam neki, ne meséljen róla, mert engem nem érdekel.


Amikor egyetemre beiratkozott, és diákmunkával szerzett egy kis pénzt, első dolga volt az internetet beköttetni.

De nemcsak magának, hanem nekem is, aki az anyja vagyok.


Addig még a számítógépnek a közelében sem voltam, nekem tabu volt a fiam számítógépe.

Beállította nekem a régi számítógépét, elmagyarázta, hogyan lehet az internetet használni, aztán elment kollégiumba.


Két hétig felé sem mentem a számítógépnek, nemhogy bekapcsoltam volna.

Szidtam, minek nekem a számítógép, úgysem fogom megtanulni soha a használatát.


Két hét után hazajött, mérges volt, hogy nem kapcsoltam be a gépet.

Akkor leült mellém, és türelmesen elmagyarázta, megvárta, míg én rájövök, hogyan kell az egeret használni, egyszerű kis játékokkal kezdtünk, ügyességi játékokkal.

Ami nekem nagyon tetszett, az a You Tube volt.


Kinevettek, de újdonság volt számomra, és örömmel töltött el, amikor felfedeztem, hogy bármilyen videót megtalálok, amit szeretnék meghallgatni. :)

Csodálatos érzés volt, amikor először felmentem a világhálóra, és rájöttem, hogy amit olvasok, azt valaki az ország másik végén írhatta.


A Gyakori Kérdések egy olyan oldal lett számomra, ahol végre kiélhetem a segítőkészségemet, jószándékomat.

Persze, megválogatom, hogy milyen kérdésekre válaszolok.


Felfedeztem, hogy sok nyelvi anyagot lehet találni az interneten, így nekiálltam németet tanulni.

Folyamatosan képezem magam, keresem a feltöltött tananyagokat.


De azt vettem észre, hogy nagyon sokat segít a tapasztalat is.

Példának okáért én gyors- és gépíró iskolába jártam, éveken keresztül szerettem volna egy írógépet magamnak, és most megkaptam fiamtól a lehetőséget, hogy a billentyűzeten vakon írhassak.

Egy hét gyakorlás után elértem azt a sebességet, amivel annak idején levizsgáztam.


Bár én az élet elég sok területén tapasztalt vagyok, sajnos rossz és jó irányban is, de mégsem mondanám azt, hogy pl. a mérnök fiamnál jobban tudnám a dolgokat.


Aki egyetemet végzett, vagy felsőfokú iskolába járt, előtte biztos jobban kinyílik a világ, mint egy olyan ember előtt, aki életét annak szenteli, hogy gyermekeit annak rendje és módja szerint felnevelje és elindítsa az életútján.


Én mindig is megadtam a tisztelet a fiataloknak, soha nem hőbörögtem azért, hogy így tapasztalat, meg úgy tapasztalat. És úgy érzem, a fiatalok engem elfogadnak olyannak, amilyen vagyok, ezt a tiszteletet visszakapom tőlük.

2013. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. aug. 16. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!