Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Megcsinaltam a Myers Briggs...

Megcsinaltam a Myers Briggs tesztet. De többféle variáció is alkalmas lehet?

Figyelt kérdés

Elkeszitettem a tesztet, total illet ram, ugy ereztem.


Valaszadas kozben megfordult a fejemben, hogy nehany valasz a masik savbol is igaz lehet.

Igy alapjaban veve 3 variaco leirasa is illik ram. Ami allando volt az I.


A lenyeg, hogy mindegyikbol volt benne NAGY igazsag.


Amugy a szemelyisegen lehet valtoztatni? En nagyjabol lehet, hogy az I-n szeretnek, mert jobb lenne nekem, ha extrovertalt lennek..



2013. ápr. 29. 13:06
 1/6 anonim válasza:
100%
Kellő önismerettel kell rendelkezni egy ilyen teszt kitöltéséhez. Alapból szerintem ha elolvasnád az összes típust, mindegyikből találnál néhány dolgot, ami igaz rád. Rám az én típusom full igaz, nem is kérdés, hogy biztos az-e vagyok. Igazából nem is feltétlenül a leírást kell nézni, hanem el kell gondolkodnod, hogy adott helyzetekben mit hogyan használsz, gondolom az, hogy introvertált vagy extrovertált vagy-e, az elég egyértelmű. Ne a tesztet nézd, hanem pl. ezt -> [link] Meg olvasgasd melyik betű mit jelent, próbálj magadtól összeszedni 4 betűt és utána nézd meg, annak a leírása illik-e rád.
2013. ápr. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megneztem, koszi. Hat, igy eleg erdekes a leirasok alapjan, pl. nem gondolnam magam muveszinek :)
2013. máj. 3. 11:44
 3/6 anonim válasza:
Ha extravertált szeretnél lenni, akkor bizonyára az is vagy. Rám sokáig azt hitték, hogy full introvertált vagyok, mert annyira félénk voltam, pedig nagyon vágytam az emberek közé. De ahogy feloldódtam és kicsit jobban leküzdöttem a félénkségemet, máris kijött az igazi énem. Lehet, nálad is ez van.
2013. jún. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
#3 Az extrovertált / introvertált nem csak annyit takar, hogy magabiztos vagy-e vagy sem emberek között. Az introvertáltak is vágynak emberek társaságára és magabiztosak olyan emberek előtt akiket ismernek, de ettől még nem válnak extrovertálttá.
2013. jún. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hasonloan erzem. Eleinte tavolsagtarto vagyok, kesobb is, de akkor mar azert beszeletek.

Olyankor felmerem a szitut, az embereket, mit lehet, hogyan...nem vagok bele a kozepebe, tesztelem a vizet.


Irigylem azokat, akik csak ugy odamennek az elso emberhez, es dumanak, aztan vegigmennek a tomegen. En, alapbol meg udvariasnak se tartanam ezt a magatartast magamtol.

2013. jún. 13. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kis rögtönzött segítség a bizonytalankodóknak egy lelkes amatőrtől:


E: Szeret a körülötte levő világgal foglalkozni, emberekkel beszélni, benne lenni a történésekben, hatást gyakorolni a környezetre.


I: Szeret a gondolataival foglalkozni, elmélkedni mindenfélén, vagy csak simán információt gyűjteni és a begyűjtött infókon "kérődzni".


N: Jellemző rá, hogy mindenféléről mindenfélére asszociál, a sorok között akar olvasni, gyakran késztetést érez, hogy a mondanivalóját hasonlattal vagy metaforával fejezze ki. Gyakran feledékeny, szétszórt, a részletek elkerülik a figyelmét.


S: A fentieket haszontalannak tartja, azt tartja fontosnak, hogy mik a szilárd tények. A részletek nem kerülik el a figyelmét. Két lábbal áll a valóság talaján.


F: Elsősorban a saját belső értékrendje alapján ítél meg mindent, azt veszi alapul, hogy számára és mások számára mi az ami jó vagy rossz. Döntésben az az elsődleges, hogy ő maga mit tart helyesnek vagy helytelennek, mi az amit szeret és elfogad, és mi az amit utál, megvet. A szívére hallgat gyakrabban.


T: Objektíven akar látni és dönteni, ösztönösen erre törekszik, akár annak árán is, hogy mást ezzel megbánt, mert szerinte az objektivitás fontosabb. A logikájára támaszkodik, külső szemlélőként vizsgálódik. Az eszére hallgat gyakrabban.


J: Ha elkezd valamit, akkor nem akarja félbehagyni, zavarja, ha valami nincs befejezve, lezárva, elrendezve. A határidőket komolyan veszi, stresszeli, ha közeledik és úgy érzi nem végez a feladattal/teendővel, és kudarcként éli meg, ha túlcsúszik rajta. Szereti rendben tartani a közvetlen környezetét (lakás, munkahely, autó, stb.) vagy a kapcsolatait. A mindennapi rutin megnyugtatja.


P: Laza, könnyed, szeret belevágni új dolgokba, de gyakran nem fejezi be, amit elkezdett. Halogatja a teendőit, ráun azokra a dolgokra, amikbe korábban izgatottan vágott bele. A határidőket eleinte nem veszi komolyan, majd mielőtt kifutna az időből egyre jobban felpörög és az utolsó pillanatban (vagy kicsit utána) 120%-os teljesítményt nyújt. A mindennapi rutint nehezen viseli.

2013. aug. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!