Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Zsebtelep mekkora áramerősség...

Zsebtelep mekkora áramerősség előállítására alkalmas?

Figyelt kérdés
4,5 V-osra gondolok.
2013. ápr. 19. 11:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nagyobb feszültségűek is érdekelnének.
2013. ápr. 19. 11:41
 2/15 anonim ***** válasza:
Úgy van, mint az akkumulátoroknál. Például egy 45 Ah-s akksi 45 A-t képes leadni egy órán keresztül, de 90 A-t is tud fél óráig, 180 a-t negyedóráig és így tovább. Másik irányba is ugyanígy, például 22,5 A-t két órán keresztül, 11,25 A-t négy órán keresztül.
2013. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha minél nagyobb áramerősség elérése a cél, akkor transzformátorral próbálkozz. Az egyenáramot megszaggatod valahogy (több módja is van) és ezt transzformálod nagy áramerősségre. Mivel a teljesítmény nem változik (illetve változik a transzformátor hatásfoka miatt, azaz valamivel kevesebb lesz), ezért a feszültség leesik, az áramerősség megnő.


#2 voltam

2013. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A szárazelem eleve tizedamperes áramok leadására szolgál mivel az áramot úgy termeli kémiailag.Legerősebb a góliát elem.Az akkuk több áramot tudnak leadni mivel itt a tárolt energia szabadul fel.Ami egyrészt gyorsabb folyamat is és az akku belső ellenállása is kisebb.
2013. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"transzformálod nagy áramerősségre"

Azért nem így gondoltad? A feszültséget lehet transzformálással változtatni az áram erőssége csak lehetőség ha van elég kezdőáram és keresztmetszet a V*A-hez

2013. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A nagyobb áramerősség lenne a célom, akkor aksival próbálkozzak? Mennyibe kerül egy ilyen és mekkora max áramerősséget tudnék vele elérni? Köszönöm az eddig válaszokat!
2013. ápr. 19. 13:25
 7/15 anonim ***** válasza:
mivel látványosan nem értesz a dologhoz, inkább azt mondjad, mit szeretnél csinálni és akkor tudunk segíteni.
2013. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jól látod, hogy nem értek hozzá. Egy szerkezetet szeretnék készíteni ami azon alapszik, hogy mekkora nagyságú áramot tudok az áramkörbe folyatni. Minél nagyobb annál jobb és ehhez kérek segítséget, nem tudom milyen áramforrást válasszak ehhez.
2013. ápr. 19. 13:48
 9/15 anonim ***** válasza:

Hóhó! Jön Ohm bácsi a diák kínzó törvényeivel. Az is számít, hogy a szerkezetnek, amit meg akarsz hajtani, mekkora az elektromos ellenállása.

Az is számít, hogy a tápláló áramforrásnak mennyi a belső ellenállása.

A cink-karbon elemeké viszonylag nagy, a Ni-Metálhidrid akksiké kisebb, stb.

A lényeg, hogy az energiaforrás belső ellenállása kisebb legyen, mint a terhelés ellenállása. Sőt, kevés kivételtől eltekintve minél kisebb annál jobb.

#2 Ha egyenfeszültségből alacsonyabb egyenfeszültséget kell csinálni, meg lehet úszni jó hatásfokkal, trafó nélkül is. Különféle kapcsolóüzemű megoldásokkal. Bár ezt az utat kezdőknek nem ajánlom.

2013. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezekkel tisztában vagyok, engem csak az érdekel, hogy milyen feszültségforrást használjak a többit meg tudom oldani. A fizikának ezen gyakorlati oldalával nem vagyok túlzottan otthon, ezért vagyok itt.
2013. ápr. 19. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!