Melyik országba élnek a legtöbben?

Figyelt kérdés
2013. máj. 4. 09:12
 1/8 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Melyik országbaN! Kína.
2013. máj. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Hát ezt nehéz megmondani. Élő rendszereknek tekintünk mindazokra, akik megfelelnek az életkritériumoknak. Ez alapján még egy baktérium is az. Sejtésem szerint még ilyen mértékű népességkutatás nem született.
2013. máj. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen India vagy Kína a nyertes. Igaz, egyik országban sincs hivatalosan megadott népszámlálási adat, de mindkét ország lélekszáma jócskán túl van az egymilliárdon (gyakorlatilag ezen két állam lakossága teszi ki a Föld teljes lakosságának kábé egyharmadát). De hogy melyik a "győztes" az összehasonlításban, azt az ottani körülményeket is figyelembe véve ember legyen a talpán, aki el tudja dönteni.


Viszont Kínában a múlt század végi népességszámra vonatkozó törvényeknek köszönhetően az elkövetkezendő évtizedekben erős népességfogyatkozás várható, míg Indiát ez a veszély egyelőre nem fenyegeti - így várhatóan 2030-2050 környékére mindenképpen India veszi át a vezető szerepet ebben a kategóriában, még ha most Kína lakossága nagyobb is (valószínűsíthetően).

2013. máj. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

A Google találati listáján a 2. találat a "népesség" szóra:

[link]


Félelmetesen nehéz művelet volt, és legalább 30 másodpercet vett igénybe...

2013. máj. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

LOL:

Most miért bántjátok a kérdezőt?


Itt lógunk a GyK-n, vadásszuk, hogy mikor tesz már fel valaki végre egy olyan kérdést, amelyre még esetleg válaszolni is tudunk, ti pedig bántjátok a kérdezőt!


Ő legalább kérdez!


Arra a kérdésre pl. megválaszoltatok már, amit szintén ebben a kat-ban kérdezett valaki, hogy fordítókulcsot keres valami meteorológia vagy hasonló jellegű műhold-felvétel megfejtéséhez??

Akkor válaszojatok arra, szívesen elolvasom azt is! :)))

2013. máj. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem is bántottuk. Az 1. válaszoló javította a helyesírási hibát, a többiek rendesen válaszoltak, én pedig morogtam egy kicsit.

De nem sértegettük, nem hülyéztük le, nem minősítettük az észbeli és egyéb képességeit, nem közöltük vele, hogy így aztán semmi nem lesz belőle stb. (Pedig ez elég gyakran előfordul errefelé, úgyhogy a kérdezőnek kifejezetten szerencséje volt, hogy - eddig legalábbis - megúszta az ilyesmit.)


A vadászatot illetően részben igazad van, de sokunknak akkor is bosszantó néhány kérdező önállótlansága és/vagy butasága, az idióta kérdéssorozatokról (időjárás, világvége stb.) és a "kérdésgyártó kisiparosokról" már nem is beszélve... Tessék, nézd meg ezt, eredetileg a Tudományokban volt, csak átrakták:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__4298978-..

Vagy pl. az is borzasztó, hogy sok kérdező nem tud megfelelő kategóriát választani, ide írnak ki a nyelvi kérdésektől kezdve a számítástechnikáig bezárólag szinte mindent.


Jut eszembe, volt egy kérdés a napokban, hogy melyik kérdések a kategóriában a legidegesítőbbek; akartam válaszolni, csak épp nem volt időm, most meg nem találom a megfigyeltjeim között... :(


A fordítókulcsos kérdést nem láttam itt, pedig néztem a frisseket. Nem mintha válaszolni akarnék rá, mert gőzöm sincs erről a témáról; annyira meg nem érdekel, hogy időt szánjak a keresgélésre. (Egész pontosan: egyáltalán nem érdekel; de szoktak lenni számomra érdekes témák is, amik miatt akár órákat is képes vagyok kutakodni a neten.)


Úgyhogy, tisztelt bíróság, kéretik minket felmenteni a bűncselekmény vádja alól, mert (majdnem teljesen) ártatlanok vagyunk. :D

2013. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

LOL:


A tisztelt bíróság a felmentést megadja! :)))


Egyébként azt a bizonyos fordítókulcs-kérő-kérdést már én sem találom, ezek szerint valaki töröltette és törölték!


Nyugat-európa térképe, szélességi és hosszúsági fokokkal, no meg azok között is voltak még plusz sávokat jelző vonalak,és elég sok kis téglalap alakú kocka, benne 3-5 jegyű számokkal.

Szóval ugyanúgy lehetett egy meteorológiai műhold-felvétel, mint egy légitársaság által hasznát radar-kép, de akár valami katonai, stb. stb. célra készített akármi. A lényeg, hogy én is szerettem volna tudni, mi is az. Másrészt valóban nincs fenn a kérdés, pedig ma d.e. tette fel valaki.

2013. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszönjük a számunkra kedvező ítéletet. Fellebbezési jogunkról lemondunk, így az ítélet azonnal jogerős. :D


A fordítókulcsos kérdést fogalmam sincs, miért törölhették; vagy esetleg áttették másik kategóriába (de melyikbe???).

Hasonló esetek megelőzésére azt tudod csinálni, hogy ahogy megnyitod a kérdést, bepipálod a kis négyzetet a figyelésre, vagy legalábbis mielőtt bezárnád az oldalt vagy ellépnél onnan máshova. Így akkor is a megfigyeltjeid között lesz, ha átrakják másik kategóriába.

(Én néhányszor jártam úgy, hogy mire elküldtem a választ, elszállt valahova az éterbe, mert idő közben átpakolták a kérdést. Ez különösen hosszú válaszoknál bosszantó. De így, bejelölve legalább megtalálom a kérdést, és újraírom a választ. Ennek a módszernek egy még fejlettebb változata, hogy szövegfájlban írok, és akkor csak be kell másolnom, nem kell újból fogalmazni és gépelni. Az élet apró trükkjei. :D)

2013. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!