Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan kezdjek hozzá a kiválas...

Hogyan kezdjek hozzá a kiválasztott szakmámhoz?

Figyelt kérdés

Pszichológus szeretnék lenni, mert érdekelnek az emberek érzései, az orosz-angol nyelv, és az irodalom, imádok olvasni. Nem tudom,hogy: Mennyit kell tanulni, hogy pszichológus legyek? Egyetemre vagy Főiskolára menjek? Gimnáziumba, vagy Szakközépiskolába? Megfelel a 4,5-ös átlag? (matekból vagyok csak 3-as, a többiből 4-es - 5-ös) Mikből kell érettségizni? Milyen képzésre kéne mennem? ( Alapképzés Osztatlan mesterképzés

Felsőoktatási szakképzés Mesterképzés) 12 éves vagyok, és lány.



2013. máj. 12. 18:57
 1/3 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenképp gimibe menj, valami humán vagy nyelvszakosra, és a lehető legjobb olyan gimibe menj, ahová felvesznek. Ha a matek nem megy nem gáz, a középiskolai anyag+a középszintű érettségi színvonala enyhén szólva szerény, mire te odajutsz még kevesebbet fognak kérni mint most. Felvételinél matek, magyar, töri vagy nyelv érettségit nézik, talán még a bioszt(ezekből 2-t, ha addig nem változik nagyot a rendszer). Hogy egyetem vagy főiskola, azt még ráérsz eldönteni. Azt hogy bolognai vagy osztatlan képzés lesz 6-7 év múlva azt pedig nem merném megjósolni :D Nem is kell ennyire részletesen előretervezned, még bármi változhat. Ha elmész egy jó gimibe, nagyon nem tudsz melléfogni, és ha meggondolnád magad, akkor se megy kárba amit ott megtanultál, + olyan 10.-es korodig könnyű váltani (vehetsz fel matek, fizika faktot ha megtetszene stb... :D)
2013. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hmm. Én is pszichológus akartam lenni egy darabig...

Nyelvtudás mindenképp jól jön, főleg ha külföldre akarsz menni dolgozni később. Ajánlanám a két tannyelvű, vagy a nyelvi előkészítő (5 osztályos) gimiket.

Sajnos a matekot is viszed majd tovább, mert ugye érettségi tárgy, szóval abból is jól kell teljesítened.

Amiket leírtál mind szép és jó. Csak az az egy gond van, hogy pszichológusból is millió van. Bár ha jól tanulsz és szerencséd van, felvesznek, sőt állásod is lesz. Legjobbakat neked!:)

2013. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2013. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!