Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan kezdjek hozzá a választ...

Hogyan kezdjek hozzá a választott pályámhoz? (zsenge koromhoz képest)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék emberekkel foglalkozni, érdekelnek a nyelvek, kultúrák. Segíteni akarok azokon, akiknek mondjuk rossz volt a gyermekkoruk. Emberek és nemzetek. Ez az álmom. Először is milyen szakkal, pályairányt kéne választanom? Eddig a pszichológia vagy szociológia jutott eszembe, de semmi sem biztos... Tehát az lenne a kérdés, hogyan kéne megismerkednem ezzel a témával kapcsolatban? (mármint a pszichológiával, a kultúrákkal megbirkózom)

És a legfontosabb, ami a kérdésben szerepel: Tizenkét éves vagyok és lány.



2013. ápr. 29. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre csak készülj, azaz tanulj. Javaslom az irodalmat, művészeteket. Külön kiemelem a népmesék tanulmányozását, ezek sok titkot rejtenek az ősi eredetű gondolkodásmódokból. Különféle népek meséinek összehasonlítása érdekes lehet. Pszichológia, az kell, de addig is, amíg annak eljön az ideje, javaslom a gyermekekről szóló történetek olvasását, amiből megismerheted a gondolkodásukat, meg hogy miféle események vagy dolgok indítják őket a különféle cselekedetekre. Amúgy gratulálok a céltudatosságodhoz, és csak rajta!
2013. ápr. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Tanulj szorgalmasan, olvass minél többet, aztán menj el egy jó gimnáziumba, hogy megszerezz egy alapos általános tudást.
2013. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszolók! :)

Eddig népdalokat vizsgálgattam, de a meséket is kipróbálom!

Gyermekekről sokat olvastam. William Golding: A Legyek Ura. Gondolom mindenki ismeri. ;)

Ha tudtok még ajánlani könyvet, azt is elfogadom!

Várok még további válaszokat!

2013. máj. 1. 16:06
 4/8 A kérdező kommentje:
Második, szeptembertől a Radnótiba fogok járni (Budapest), az elég jó? A statisztikák szerint egy "felvételiálom".
2013. máj. 1. 16:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Politika?
2013. máj. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: sajnos fogalmam sincs, én vidéken jártam gimibe, úgyhogy nem vagyok képben a budapesti sulikkal. Nézz csak jól utána, aztán el tudod dönteni :)
2013. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olyan jó olvasni, hogy vannak még ilyen tudásszomjas, szorgalmas gyerekek is mint Te! Nagyon aranyos vagy!


Tényleg nagyon fontos, hogy jól tanulj és jó iskolába járj, de szerintem mivel gyerek vagy még, próbáld szórakozva tanulni azokat a dolgokat, amiket leírtál.


Kultúrákat úgy tudod, például jól megismerni, hogy filmeket nézel. Ezekből az animés sorozatokból sokat megtudhatsz a japánokról, de görögökről, törökökről, németekről, indiaiakról, afrikaiakról szóló nagyon jó, szórakoztató filmcímeket is tudok írni, ha gondolod.

Azért jók ezek, mert elég jól betudják mutatni az ottaniak életét. Plusz, ha valamelyik jobban érdekel téged, akkor utánaolvasgathatsz a neten. Esetleg felveheted a kapcsolatot olyan emberekkel akik más országból jöttek, és kérdezgethetsz tőlük.

Szerintem a kultúrához nagy mértékben hozzákapcsolódnak a vallások is. Azokról is olvasgathatsz, esetleg beszélgethetsz olyan emberekkel, akiknek olyan vallásuk van, ami téged érdekel.

Nyelveket is úgy lehet talán a legjobban megtanulni, ha eredeti nyelven nézed a filmeket. Rám legalább is így ragadt a legjobban.


Igen, ilyen témákkal foglalkozik a pszichológia (én magam is pszichológus szeretnék lenni) és a szociológia is, de kultúrával, emberekkel kapcsolatos dolgokkal foglalkozik még esetleg a régész, antropológus, művész, író, társadalomkutató... sok minden van.


"Tehát az lenne a kérdés, hogyan kéne megismerkednem ezzel a témával kapcsolatban?"

Én a helyedben először azt csinálnám, hogy figyelném az embereket, én nézném mire hogy reagálnak.

2013. máj. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó válaszoló! :)

Nagyon szeretem a különböző vallásokat. Indiát azonnal megismertem a brahmanizmus és buddhista vallással. Nagyon megszerettem.

A filmeket, ha tudtok ajánlani, akkor megköszönöm! :)


Jövőre két nyelven fogok tanulni (angol és francia), hozzácsapódik pedig, amit folyékonyan beszélek (török), és azt hiszem elkezdem hawaii nyelvét megtanulni. Úgy, hogy nyelvekből van éppen elég.


A válaszaitokat nagyon szeretném meghálálni! Úgy tűnik, ahhoz, hogy elkezdhessek bármit, rendszereznem kell "kutatásaimat".


Köszönöm, ha van másvalakinek tanácsa, örömmel fogadom!

2013. máj. 4. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!