Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az ember tragédiájában,...

Zero-eco86 kérdése:

Az ember tragédiájában, Ádámot miért végzi ki mindig a tömeg valahányszor azt dicsőiti?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A tömeg mindig talált okot, amiért megölhette Ádámot, akár igaza volt a tömegnek, akár nem.

Mondjuk ez nem történt mindig így.

Ha jól emlékszem, Egyiptomban nem ölték meg.Rómában sem.


Az egyetlen ilyen eset talán akkor volt, amikor a görögöket láttuk.ű

Akkor az volt az ok, hogy a tömeg szerint Ádám kiemelkedett a közösségből és ezt negatív tényként kezelték, mert szerintük mindenkinek egyenlőnek kellett volna lennie.Valójában pedig mindenki az élre akart törni.


De javíts ki, ha máskor is kivégezték Ádámot, mert többre hirtelen nem emlékszem.

2013. jún. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyiptomban, és romában mint vezető van jelen és a tömegnek nincs hatalma de görögországnál és a francia forradalomnál viszont van.
2013. jún. 22. 05:25
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez a két szín azt akarja bemutatni, hogy a demokrácia sem működik, a népuralom is igazságtalan és rossz döntéseket hoz. Végül is az egész műnek ez a lényege, hogy semmilyen rendszer, semmilyen kor sem jó.
2013. jún. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A műnek ez a lényege, hogy először felvet mindig egy rendszert, egy eszmét, ami eleinte jól működik, ám valami miatt (hatalmi rendszerek, fenntarthatatlanság, stb.) ez mindig megdől. Ezt a bizonyos megdőlést azzal szemlélteti Madách, hogy a tömeget vezető valakit (Ádámot) vagy a tömeget dicsőítő valakit (Ádámot), maga a tömeg pusztítja el. Az eszme (amit a tömeg hozott létre magának) önmagát pusztítja el.


De már rég olvastam, javítsatok ki ha tévednék.

2013. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Van benne valami de szerintem Lucifer mérgezi meg mindig az eszméket. Nem Ádámot hanem mindenki mást. Legyen az akármilyen eszme és mindig elveszik a lényeg és csak a sallang marad meg. Szernintem ez a baj a világgal. Mindig elveszítjük a lényeget és már csak a külsőségek maradnak meg. Szerintem.
2013. jún. 27. 13:03
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez a mű egyik nagy kérdése. Kiküszöbölhető-e a világból a gonosz, az eredendő bűn következménye, vagy a bűn által választott szabad akaratnak elkerülhetetlen következménye. És ha nem küszöbölhető ki, ha mégis mindig és mindenütt szenvedést okoz, akkor van-e értelme az egésznek.
2013. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De szerintem nemez az lépcső hiszen már ott volt a szabadakarat amikor eldöntöttük hogy beleharapunk az almába. Vagy nem?
2013. jún. 28. 11:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, nem az almában volt a "méreg", hanem már magában a döntésben.
2013. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem akarom elhinni és fogadni hogy a tudás bűn legyen. Valami másnak kell lennie a kulcsnak.
2013. jún. 29. 06:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Ott az volt a bűn, hogy Isten megtiltotta azt, hogy egyenek arról a fáról, de mi emberek mohók voltunk és az is kellett. Nem feltétlenül a tudás a bűn, hanem hogy ellenszegültünk egy felsőbbrendű parancsnak és hogy kíváncsiságunk miatt kell bűnhődnünk. Ez a dolog elég jelképes és rengetegen foglalkoznak a kérdéssel ma is.
2013. jún. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!