Minden ember ugyanolyan?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy az ember a később kialakuló személyiségével együtt születik már, vagy élete során érő külső körülmények alakítják azzá az emberré aki lesz?

Értem én ezalatt, hogy érdeklődési köre, véleménye az ellenkező nemről, művészetről, társadalomról, politikáról?

Miközben egy ember felnő a szülei, barátai valamint (és nagyrészt) a média teszi azzá aki?


Nem igazán vagyok benne biztos, hogy jól fogalmaztam de valami ilyesmire gondolok:


Vegyük alany1-et és alany2-t. Legyen mindkettő 30 férfi. A két férfi teljesen különbözik egymástól. Noha születésük időpontjában az alany1-et és alany2-őt kicseréljük, akkor mire elérik az előbb említett kort alany1 úgy viselkedne mind alany 2 és fordítva?


Mit gondoltok erről?



2013. jún. 22. 19:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, mert biztosan vannak olyan dolgok, amikkel születik az ember, hiszen a DNS, amit örökölnek azért sok dolgot meghatároz, de az is egészen bizonyos, hogy sokat számít milyen ingerek érik az embert.
2013. jún. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A genetika és szociális háttér mixe.
2013. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Blinty666 válasza:
100%
Rögtön az első kérdésedben benne vannak a válaszok .Hiszen az ember személyisége,jelleme folyamatosan alakul a környezete által befolyásolva ,de nagyon sokminden ugyanakkor velünk született. Ilyenek páldául a hajlamok ,esetleg lehetnek mentális rendellenességek ,és bizonyos szokásainkra is magyarázatot adhat a genetika . Szóval az általad felvetett felcserélt esetben szerintem megdöbbentően sok lenne a hasonlóság ,mivel egy bizonyos korig adott környezetben szocializálódnak ,de később ez egyre jobban szétválna ugyanis lehet,hogy egyikük mondjuk természeténél fogva visszahúzódóbb például ,ezáltal másokkal barátkozik ... Remélem érted mire akarok kilyukadni :)
2013. jún. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Valóban érdekes felvetés, de alapjaiban is erre gondoltam. Pl, hogy az a személy aki egy szerető és közvetlen családban nő fel, annál szerintem kisebb ez a visszahúzódott jellem kialakulása..
2013. jún. 22. 21:13
 5/18 anonim ***** válasza:

"Minden ember ugyanolyan?"


Láttál te már kínaiakat? Ugye hogy ugyanolyanok? :D

2013. jún. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ehhez csak ennyit tudok hozzáfűzni:


http://www.youtube.com/watch?v=pb9vGwIOvBk


:D

2013. jún. 22. 22:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy az emberi lény rendkívül összetett, és a genetikai és szociális hatások közösen alakítják ki ezeket a dolgokat, pl a személyiséget.


Egy érdekes, szociális hatásokat (is) boncolgató film a Pillangóhatás 1, (a többi annyira már nem), ajánlani tudom, rendkívül elgondolkodtató.

2013. jún. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7


Egyik kedvenc filmem, de köszi:)

2013. jún. 23. 00:28
 9/18 anonim ***** válasza:

A pillangóhatás így túlzás - mert ilyen hatás csak káoszpontokon létezik (pl. egy örvény), azok meg azért nincsenek mindenütt.


Az ember fejlődése kb. 60%-ban múlik adottságokon és 40%-ban a nevelésen... de ebbe azért az is beletartozik, hogy akit soha hangok nem értek, az süketnéma lesz. Ugyanis az agy fiatal korban simán átszervezi magát, és később már hiányoznak belőle ezek a központok, mert másra használja.

Egy 2 hetes angol (vagy bármilyen) csecsemő érzi a különbséget a standard kínai és a mandarin nyelvjárás között - a 6 hetes pedig már nem, kivéve persze, ha naponta hallja mindkettőt.

2013. jún. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Láttál te már kínaiakat? Ugye hogy ugyanolyanok?"

Egyáltalán nem ugyanolyanok. Remekül meg tudják különböztetni egymást - nekik mi vagyunk nagyon hasonlóak.

Ez is amiatt van, mert ők egész életükben ezeket a különbségeket látják, minket pedig ritkábban, és az fontosabb nekik, hogy a házuk táján ismerjenek fel mindent pontosan.

2013. jún. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!