Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Aki gazdag szülők gyermeke,...

Aki gazdag szülők gyermeke, arra nyomás nehezedik, hogy teljesítse a szülei szintjét?

Figyelt kérdés

Nyilván az a legegyszerűbb válasz, hogy aki gazdag szülők gyereke, azt egyrészt támogatják, másrészt a szülei tudják, mitől lehet biztosítani az egzisztenciáját és jó egyetemre íratják be, egyengetik az útját a tapasztalataikkal, segítik a döntésekben.


De mi a helyzet az első generációs gazdagokkal? Akik úgy gazdagodtak meg, hogy nem feltétlenül áll mögöttük az a tapasztalat, amivel a gyerekeiket segíthetnék? Mi van, ha az utód visszasüllyed átlagos szintre? Milyen érzés egy ilyen gyereknek az, ha az életét egy kis lakásban éli le, miközben gyerekkorában házi jacuzzi meg medence volt? Ettől lehet valaki depressziós, összeroppanthatják az elvárások?


2013. aug. 2. 13:59
 1/4 anonim válasza:
Gazdag emberek gyerekeinek nehezebb, ha nem tudják megoldani az életüket, mert ők elvesztik a dolgokat, ahhoz meg hülyébbnek kell lenni, mint a nem megteremtésükhöz. Nagyobb a felelősség, és egyértelműen magát hibáztathatja csak.
2013. aug. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gazdagság és a tudás nem függ össze, bármilyen hihetetlen. Mostanában nálunk különösen nem. A gazdagság elsősorban a kapcsolatokon múlik.

Szélsőséges esetekben nem várható lényeges változás. Nagyon gazdag szülők gyereke nem tud annyit elherdálni, és a tőke működtetését bérszakértők végzik. Végzetesen hülye gyerek persze itt is elverheti a vagyon, de ez annyira ostoba, hogy nem fogja megérteni különbséget. A nagyon szegényből nagyon zseninek kell lenni, hogy 1 generáció alatt gazdag legyen, nem jellemző.

Az átlagosan gazdagok és szegények helyzete többnyire nem változik. Az első generációs gazdag azért lehet az, mert sokkal több tapasztalata van, mint a többinek, különben nem jutott volna oda. És ők elsősorban azt tanítják meg, milyen könnyű visszasüllyedni, ezért ez ritka.

Egyébként jólétből lecsúszni mindig kegyetlenebb, mert a jó irányú változást könnyebb megszokni, mint fordítva.

2013. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ilyen "első generációs" családban nőttem fel. Bár kifejezetten gazdagnak azért nem nevezném magunkat, szegénysorból lettünk középosztálybeliek. Szerintem ez ebből a szempontból még előny is, mert nekem pl. rendszeresen tanítja édesapám a sikeres ember hozzáállását, azt, hogy hogyan lehet feltörni, érvényesülni. És mindemellett nem felejtjük el, hogy honnan jöttünk. Az elvárások persze magasak, de én úgy vagyok vele, hogy akinek minden anyagi és nem anyagi körülmény megadatik ahhoz, hogy sikeres életet fusson be, az meg is érdemli a depresszióját, ha utána képtelen érvényesülni. Lehet hogy szívtelen hozzáállás ez, de én nem sajnálom azt, aki önhibájából sikertelen. Mindenki azt kapja, amiért megdolgozott.
2013. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eleve hibás a feltételezés, hogy a gazdag szülők majd diplomás értelmiségieket meg kutatókat, stb. akarnak faragni a csemetéjükből. Tudom, hogy egy ideális társadalomban az ész arányos lenne a szerzett vagyonnal, de ez közel sincs így.

Egyébként a szülők nagyon nagy többsége a saját képére szeretné faragni a gyereket. Aki értelmiségi, az a gyerekétől is azt várná, hogy értelmiségi legyen, a földművelő azt, hogy földművelő legyen, a vállalkozó meg hogy vállalkozó legyen. Aztán hogy ezt hogy próbálják elérni, adnak-e mozgásteret az utódnak, illetve mennyire tesznek alá mindent "indulásképp", az már más kérdés.

Egy dolgot viszont elárulok: az anyagi jólét hajszolása csak egyetlen tényező egy ember életében. A legtöbb ember nem attól lesz depressziós vagy boldog, hogy most jacuzzia van-e, vagy csak egy felfújható gumimatraca.

2013. aug. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!