Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szeretnék egy nagyon szépen...

Reni66 kérdése:

Szeretnék egy nagyon szépen megfogalmazott verset küldeni barátomnak születésnapja alkalmából. Nem vagyok annyira jó a költészetben, ezért segitséget kérnék. Valaki valami jó ötlet? Nagyon gyors válaszokat kérek.

Figyelt kérdés
Barátom 18 éves, és Norbinak hivják. Igazából minden létező aranyos becenevet kitaláltunk már egymásnak, de a leggyakoribb az életem, édesem, szerelmem, kincsem. Nagyon szoros a kapcsolatunk ezért nagyon szép verset szeretnék neki elküldeni? Valaki valamilyen tippet esetleg megosztana velem?

2013. aug. 3. 23:38
 1/5 anonim válasza:
Milyen tippre gondolsz? Mert ez nekem elég homályos, pedig rendszeresen publikálok neten.
2013. aug. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. aug. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy kb. 8 soros kis versikére gondoltam, ami nem túl érzelgős, de mégis lényegre törő, és kifejezi a sok szeretetemet.
2013. aug. 5. 01:11
 4/5 anonim válasza:

Shakespeare szonettje


[link]


Itt találsz szép szerelmes verseket, az alábbi idézet is onnan van, az egész vers sem hosszú, és szerintem a legszebb szerelmes vers.


Bár én a helyedben egyszerűen leírnám amit gondolok, a kérdésedből is látszik, hogy jelzőt találsz bőven hozzá magadból kiindulva is :))))


"Az vagy nekem, mint testnek a kenyér

a tavaszi zápor fűszere a földnek;

lelkem miattad örök harcban él,

mint a fösvény, kit pénze gondja öl meg."


Szabó Lőrinc fordításában.

2013. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az első válaszoló vagyok. Ha gondolod, írj privit, és elküldöm neked a saját verseimet. Nyugodtan felhasználhatod őket, ha esetleg valamelyik tetszik. :)
2013. aug. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!