Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a legkorábbi feltételezés...

Mi a legkorábbi feltételezés a magyarokról (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Szóval a magyarságról van valami információ, esetleg gondolat, hogy honnan származhatnak ?! Tehát 875 előtti időszakra lennék kíváncsi, sőt minél régebbre viszamenőleg, mik a feltételezések, kiktől származunk, hogy nézett ki a ruhánk akkoriban ?! Iagzából minden tudni szeretnék, mert a magyarságot 875 és az előtti korban takintem magyarnak, szóval nagyon kíváncsi lennék. Olyasmit is hallottam, hogy finnugoroktól származunk, és olyat is, hugy turáni népektől, de nem is értem, mi a legkorábbi pont, amiről még tud a magyarság ?! Nem igazán értem, ez "csak" 1000 éve volt, más népek kr.e 4000 évekre tudják mi történt velük... Előre is köszönöm !

2013. aug. 25. 23:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%

Legrégebbre?


Ültünk a fán majmokként .D

2013. aug. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Értelmes ember is van esetleg itt ?
2013. aug. 26. 02:07
 3/22 anonim ***** válasza:
7%
Ebben mi nem értelmes? Így volt, nem?
2013. aug. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
El tudod mondani pontosan , mit csináltál a mult héten?
2013. aug. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Tudom ajánlani a 9-es történelem könyvet, az leírja több oldalon át, hogyan jutottunk el az Uráltól a Kárpát-medencéig, milyen életmódot folytattunk, honnan származnak egyes szavaink. Annyit még leírnék, hogy a nyelvrokonság nem azonos a genetikai rokonsággal.
2013. aug. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igen, körülbelül eddig tudom a történelem anyagot ! :D De az érdekelne, hogy az Ural előtti korszakból tudonk-e valamit, vagy vannak-e feltételezések. Úgy tudom, hogy elméletileg közünk lehetett Attilához a hunhoz, de már turáni elméleteket is hallottam, de hallottam már olyasmit is, hogy mongólia, vagy kínai eredetűek vagyunk...
2013. aug. 26. 14:25
 7/22 anonim ***** válasza:

Drága kérdező, egy csomó olyan kérdés volt mostanában az oldalon, ami a magyar őstörténet kérdéseit tárgyalja, ne legyél rest azokból tájékozódni.


"más népek kr.e 4000 évekre tudják mi történt velük..."

Szerintem egy nép sincs, akinek az esetében ezt valóban tudni lehet :)

2013. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Rendben, még nem kaptam választ a kérdésre, és nem is találtam sehol információkat.
2013. aug. 26. 16:30
 9/22 anonim ***** válasza:
A kérdésedben az áll, hogy "Tehát 875 előtti időszakra lennék kíváncsi, sőt minél régebbre viszamenőleg" Leírtam, hogy a törikönyvben több oldalon át írnak róla, nem azért nem írom ide, mert lusta vagyok, hanem mert túl sok lenne. A magyarság történelmét onnan számítjuk, mikor még együtt éltünk a finnugor népekkel az Urál mentén. Régebbi dolgokról nincs információnk. És már ez is elég jó eredmény ahhoz képest, hogy az írott forrásaink nem nagyon vannak. Szerintem ez válasz a kérdésedre, amit kiírtál.
2013. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 EagleHUN ***** válasza:
2013. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!