Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi különbözteti meg az embert...

Mi különbözteti meg az embert az állattól?

Figyelt kérdés
Marmint az ember is egy allat biologiailag,de most tudjatok, hogy nem erre gondoltam.

2013. szept. 17. 18:28
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
33%

Alaphelyzetben semmi.


Mondjuk lehet egy olyan feltételt szabni, hogy aki egy 5 éves (ember) kisgyereknél okosabb, az ember.

De akkor pl. az 5 évnél fiatalabb gyerekek is az állatok közé kerülnek.


Vagy lehet a feltétel az emberi beszéd... itt is hasonló a helyzet, csak 2 év a választóvonal.

2013. szept. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 hollófernyiges ***** válasza:
Mi az hogy "az állat"? Egy csimpánz jobban különbözik egy katicabogártól mint az embertől.
2013. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 2xSü ***** válasza:
87%

„Az állatok nem emelnek templomokat.”


Mikor ezt a mondatot hallottam, nagyon frappánsnak találtam. Az ember képes látni a saját létezését, a világ dolgait egy jóval absztraktabb formában. Ezt tükrözi a fenti mondat is, függetlenül attól, hogy valaki hisz-e valamiféle istenben, vagy sem. Néhány állat persze képes bizonyos mértékig hasonlóra, de ez nem igazán közelíti meg azt, amire az ember képes.


Gyakorlati, hétköznapi oldalról talán azt látom a legfontosabbnak, hogy az ember képessé tud válni arra, hogy racionális, a vágyaitól független, objektív, vagy éppen elvont, eszmei célok felé törekedjen, amely törekvésnek alá tudja vetni a saját érzelmeit. Magyarán képes megítélni dolgokat, képes dönteni, akár annak ellenére is, hogy az érzelmei egészen mást diktálnak.

2013. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
Ezt tudományos nézőpontból nem értheted meg. A válasz spirituális. De azért sok sikert.
2013. szept. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
csak véleményekre voltam kiváncsi. szerintem "belül" mindenki tudja, hogy miért ember az ember és miért állat az állat, csak nem fogalmazza meg magában.
2013. szept. 17. 22:15
 6/40 anonim ***** válasza:
Az elvonatkoztatás képessége. Egy kutyának meg tudod tanítani, hogy mi az a szék, ha gyakran rámutatsz és mondogatod neki. Ha később csak mondod, a kutya automatikusan oda fog menni a székhez. De csak ahhoz a székhez vagy jobb estben egy ugyanolyan székhez. Nem tudja ugyanis megragadni, hogy mi az az elvont tulajdonság, amitől a szék szék.
2013. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
A művészet
2013. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
0%

A művészet nem.

Elefánt is tud festeni pl. és más állatnak is van érzéke a művészethez.

2013. szept. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

Némelyiket nem sok!


-Amúgy az eszközhasználat és alkotásvágy.

A jelen múlt és jövöbeli gondolkodásmód.

A kifinomultabb komunikáció.

Meg az inteligencia. Mármint hogy alapjába véve több kapacitásra van teremtve az ember születésétől kezdve ,mint az állatok.

Szerintem kb ennyi.

2013. szept. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 Wadmalac ***** válasza:
100%
Hát ha csak úgy körülnézek, az emberek jelentős százalékában csak a ruha.
2013. szept. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!