Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Emelt tori erettsegi. Minden...

Emelt tori erettsegi. Minden tudni szeretnek rola. Nagyon felek. Segitenek?

Figyelt kérdés

Hallottam a Szaray fele konyvekrol, atlaszokrol, irasbeli, es szobeli kidolgozott erettsegi feladatsorokrol stb.

Adnatok peldakat, h melyik konyveket vegyem meg? Illetve, h egy essze h kell, h kinezzen? Valamint a szobeli, amitol kimondhatatlanul felek. Hogy nez ki? Mennyit kell beszelni? Es mikor jonnek ki a temak hozza? Mit kell feldolhozni hozza?



2013. szept. 30. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán vigasztal, hogy akik előtted sikeresen leérettségiztek, azoknak a többsége is nagyon félt. Ezen át kell menni.

[link]

Itt vannak a részletes követelmények és az értékelési szempontok.

2013. okt. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érettségi hihi...

Majd ha egyetemista leszel:)

2013. okt. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A Száray Miklós törikönyvek tényleg jók! Használd a forrásokat, amik a lecke után vannak, azok sokat segítenek.

Én még egy könyvsorozatból szeretdem tanulni (hat kötetes, a töri tanárom ajánlotta és tényleg nagyon jó, a baj az h drágán lehet beszerezni viszont fent van a neten, legalább is én megtaláltam anno):

Történelem

Herber Attila, Martos Ida, Moss László, Tisza László

Én nagyon szeretem mert részletes és könnyebben érthető mint a Száray.

2013. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell félni az emelt érettségitől, megfelelő készüléssel a Száray-féle könyvek is simán elégségesek, persze a felkészülést érdemes megtámogatni egy olyan kötettel, ami tartalmazza a kérhető évszámokat, neveket, fogalmakat.


Elsőnek azt javaslom, nézd át az előző évek feladatsorait, ezek letölthetőek az előző válaszban szereplő linkről. Persze leginkább a javítókulcsokat érdemes megnézni, mert abból látod, hogy pl. tesztkérdéseknél milyen válaszvariációkat fogadnak el, esszéknél mikre jár pont.


Az emelt szóbeli maximum 20 perc (lehet rövidebb is). Kihúzod a tételt, amihez vannak források és megadott szempontok is, ezek segítségével a felkészülési idő alatt összeszeded egy vázlatba, miket akarsz elmondani, aztán elmondod :) Elvileg nem kérdezhetnek bele, csak ha látják, hogy végleg elakadtál.


A tematikát két-három héten belül közzé fogják tenni várhatólag. Ebben nem a pontos tételcímek vannak, hanem csak azok a témakörök, amelyek belül 2-4 tételcím van. Viszont azért olyan 90% pontossággal ki lehet találni, hogy egy témakörön belül milyen tételek lehetnek, tehát ezen nem érdemes aggódni. Valószínűleg jövőre is ki fognak adni olyan köteteket, amelyekben kidolgozott szóbeli tételek vannak, ezek hasznosak lehetnek egy gyors rákészülésre az írásbeli és a szóbeli közti két-három hétben.

2013. okt. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A tematikát két-három héten belül közzé fogják tenni várhatólag."


Ha az őszire gondolsz, azt már rég közzétették, mivel jogszabály alapján azonos a tavaszival ugyanabban az iskolában. Ha a tavaszira, azt meg február végéig.

2013. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha az őszire gondolsz, azt már rég közzétették, mivel jogszabály alapján azonos a tavaszival ugyanabban az iskolában. Ha a tavaszira, azt meg február végéig."


A 2014. évi május-júniusira gondoltam, bár igazad van, hogy a két-három hét korai lesz, tavaly is december elején hozták nyilvánosságra. Jogszabály alapján persze húzhatnák egészen az első vizsgnap előtti 60. napig, de általában nem szokták.

2013. okt. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!