Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi volt a középkori Magyar...

Omoc kérdése:

Mi volt a középkori Magyar Királyság fővárosa?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy IV. Béla után lett a főváros Buda, aztán a török után meg Pozsony, de a 11. és 12. században Esztergom, esetleg Székesfehérvár volt a király központja?

2013. okt. 13. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Székesfehérvár "csak" koronázó város volt.

Egyébként én nem fővárost mondanék, hanem királyi székhelyet és ebben az időszakban azt hiszem inkább Visegrád volt.

Esztergom érseki hely volt.

2013. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szent István idején a legfontosabb királyi székhelyek valószínűleg Veszprém (Gizelláé) és Esztergom (Istváné). Szeretik Székesfehérvárt is belevenni a tankönyvek, de én fehérváriként állítom, hogy eddig nem került elő olyan kora-árpádkori épületmaradvány, ami királyi székhelyként alkalmas lett volna. II. Andrástól Óbuda a királyi székhely, de szerintem nem IV. Béla teszi a székhelyt Budára, hanem a Nagy Lajos, aki Visegrádról költözik át oda, ekkor kezdődik a Budai vár kiépítése is. Aztán Zsigmond mikor német-római császár lesz Pozsonyba helyezi székhelyét, ezután lesz végleges királyi székhely Buda és főváros.
2014. dec. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A középkorban a királyság tényleges székhelye, a koronázások helyszíne Székesfehérvár volt. Ez nem elegendő egy fővárosi posztra. DE! A középkori országgyűlések közül minden második Székesfehérvárott ült össze, például az Aranybullát is itt hirdették ki 1222-ben. Tehát A DE FACTO FŐVÁROSNAK SZÉKESFEHÉRVÁRT NEVEZHETJÜK.
2015. aug. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!