Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért sodródom a perifériára?...

Miért sodródom a perifériára? Miért nem értenek meg engem mások?

Figyelt kérdés

Sokszor vágyódom vissza valamibe. Talán túlértékelem a régmúltat. Kedvenc mondatom, hogy vissza kellene térni a gyökerekhez, minden, ami érték volt a múltban átmenteni a jelen kor számára. (Irodalom, zene, filmek, egyéb társművészetek). Jól tudom, hogy ezek ma kiveszőben vannak. Olvasni nem túl trendi dolog, hogy modern kifejezéssel éljek, mégis úgy gondolom, hogy ezek által sokkal több ismeretre teszünk szert, mint internet előtt vagy média előtt szocializálódni. A sztárkultúra, a média által közvetített szemét és a valóságshowk téves szerepmintákat közvetítenek. Ha valaki ezeket nézi, akkor ne csodálkozzunk, hogy az országban sok a lopás, a bűnözés és egyre inkább elharapózik a rosszindulat, a kapzsiság, mások bemocskolása. Sajnos ez a véleményem. Tudom, hogy milliók nézik, még tanárok is. A nagyobb baj az, hogy nem gondolnak bele ennek a következményeibe. Amikor ilyen embererekhez szeretnének hasonlítani, akkor ott nagy bajok vannak. Ráadásul ez kihat az élet egész területére is. Emberek kemény munkával sokkal kevesebbet keresnek, mint azok, akik ezt végigcsinálják. Nagy senkik irányítják ma a médiát. Sok szegény embernek pedig nincs mit ennie.

Rohan a világ. Csak azt látjuk, hogy rohannak valami nem ismert célért, egymást felrúgják. A hatalom és a pénz itt megöl mindent. Tönkremennek az emberi kapcsolatok.

A kapzsiság, az önimádat, a pénz szeretete, az aljasság, a gyűlölet itt mindent megöl.

Továbbá egy teljesen más dolgot adnék hozzá. A disco és élvezeti szerek használatáról nagyon negatív véleménnyel vagyok.

Ezért érzem, hogy perferikus elem vagyok. Mindent teljesen más oldalról közelítek meg. Továbbá sokak szerint úgy gondolkodom mint egy 70 éves. Néha kezdek azon gondolkodni, hogy én vagyok ennyire idióta és mások csinálják jól, akik a fent említett tevékenységéket jónak tartják, tv előtt ülnek, popkultúrán nevelkednek, bálványozzák a sztárokat és mintaadó számukra a való világ, etc. Viszont nem tudnék és nem is szeretnék így gondolkodni. Néha annyira bánt ez az iszonyatos szakadék köztem és a többi ember között, hogy elkezdem marcangolni önmagam. Mit lehet ilyenkor tenni?


2013. okt. 31. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Te vagy az a kb. 17 éves fiú, aki az apja zakójában és autós táskájával utazott ma metrón délelőtt?
2013. okt. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nem. Tizenhét éves bőven elmúltam, nagyon. Miből következtettél erre?
2013. okt. 31. 20:49
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
mert a stílusod, ahogy írsz egy ilyen fazonhoz társítva teljesen indokolná, hogy az emberek elhúznak mellőled és inkább nem beszélgetnek
2013. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

A fő kérdésedre a válasz ott van a kifejtésedben. Azért sodródsz a perifériára, mert nem akarsz együtt haladni a birkákkal. Nem lehetsz egyszerre csordatag és önálló egyéniség, választanod kell. Ha választottál, ne rinyálj. A különcködés önmagában nem elég a csodálathoz (amúgy is, miért vágysz a birkák csodálatára), le kell tenned valamit az asztalra.


Én például élek ahogy élek, nem nézek TV-t, a barátnőm nem a mai szépségideálnak megfelelő nő (de mivel nem a környezetem elismerése érdekében választok nőt, ezért nem érdekel), nem követem a divatot, alig-alig érnek el a reklámok és nem veszek olyasmit, ami nem kell. Amit csinálok, abban sikeres vagyok. Ezt javaslom neked is, nem a rinyát.


Vagy, ha tényleg csatlakozni akarsz a csordához, akkor idd el az agyad átlag feletti hányadát, szerezz egy átlag munkát, átlag nőt, és tíz év múlva te is a Való Világot fogod nézni. De figyelmeztetlek, ez egyirányú út.

2013. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Második válaszoló a stílusom, ahogyan írok. Ezen mit kellene változtatnom? Tudnál tanácsot adni?

Utolsó válaszoló egyszerűen csak fáj látni, hogy merre halad a világ. Nem fogok velük tartani.

2013. okt. 31. 22:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Helyes, ne tedd. Én sem teszem. Így már legalább hárman vagyunk, az előző hozzászólóval együtt.
2013. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
4!
2013. okt. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Makoscsiga ***** válasza:
72%

"Helyes, ne tedd. Én sem teszem. Így már legalább hárman vagyunk, az előző hozzászólóval együtt."

"Mi mindannyian egyéniségek vagyunk!" :-D


"Miért sodródom a perifériára? Miért nem értenek meg engem mások?"

Bizonyára azért, amiért én is kerülnélek: marhára nem bírom, ha valaki minden mondatából a panasz, a felsőbbrendűségi tudat és mások lenézésének keveréke árad.


"Rohan a világ"

Mekkora gondolat... olyan mély vagy, nem csoda, hogy nem tudják tartani veled a lépést. :D Te komolyan elmúltál 17 éves?

2013. nov. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Részben igazad van. Ez nem volt túl mély gondolat. Abban azért nem teljesen adok Neked igazad, hogy minden mondatomból a panasz árad. Inkább úgy fogalmaznék, hogy realistán látom a dolgokat. Sajnos észre kell venni, hogy eláraszt minket a szemét, ezzel szeretnék én szembehelyezkedni.
2013. nov. 1. 12:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem helyezkedni kell, hanem tenni! Mit teszel a " szemét " ellen?
2013. nov. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!