Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Honnan ered az a legenda (? )...

Honnan ered az a legenda (? ) hogy amikor meghalunk lepereg a szemünk előtt az életünk?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

A klinikai halálból visszatértek mesélték.

Szerintem itt valami kábítószer hatású hormonról lehet szó, talán többről is! A fény az alagút végén...

Bár jól esne hinni is benne...

2009. nov. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem legenda, és nem lepereg.


Bizonyos sérüléseknél, ájuláskor, pánikban stb. előfordul. Nem pereg le, hanem tablószerűen kiterítve látja maga előtt az ember az élete addigi fontosabb emlékeit. Ezt mondják utólag sokan úgy, hogy lepergett. Egyébként a jelenség nagyon régóta ismert.

2009. nov. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy tudom, hogy ezekben az emlékekben keres az agy valamit ami megmentheti az adott helyzetet.
2009. nov. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Bizonyos beszámolók szerint a klinikai halál állapotában levő személyek olyan dolgokat is láttak, amelyekről senki más nem tudott, és ők sem tudhattak. Például a kórház tetején levő tárgyak, felírt és a mennyezet mögött elrejtett számsor... Nem mondom, hogy az illetők testükből kilépve valóban a túlvilágon jártak, de hogy egy máig ismeretlen és egyelőre megmagyarázhatatlan eredetű jelenségről van szó, abban biztos vagyok.
2009. nov. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit már számomra sem lehet a hormonok játékával megmagyarázni az az, hogy én is láttam már kiskoromban fölülről magamat és az egész műtétemet, elvileg csukott szemmel altatásban. És akkor még az egészről nemi s hallottam...Nagyon elgondolkodtató!!!
2009. nov. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hacsak nem a tükrös lámpával a fejem felett, meg hogy kinyitottam a szemem mégiscsak...:)
2009. nov. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Én sokat olvastam ilyenekről, és biztosra veszem, hogy így van. A testből adott esetben ki lehet lépni, mert a tudatnak nevezett létező, az külön van. Nevezhetjük léleknek. És mikor elmegy, el kell számolnia az életével. Lehet, hogy ez a "lepereg" szó erre utal. Nem Szentpéternek kell elszámolni, hanem ... na innen tovább nem tudom. De van akit visszaküldenek.
2009. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De kik küldik vissza? :O
2009. nov. 19. 18:21
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy olvastam ( Tizedik Felismerés, az író nevére nem emlékszem), hogy lélek-csoportok vannak, és ott vannak olyanok, akik már idősebb lelkek, (többször voltak már a földön, mint a többiek) és ők, mint valami "örsvezetők" ... nem tudom pntosan, de ők küldik vissza. Sokszor nagyon sokszor kell résztvenni a körforgásban, földi élet (inkarnáció) aztán halál, és lélek-élet, aztán megint földi, megint lélek formában, így tovább, míg csak nem leszünk teljesen tökéletesek, és akkor kerülhetünk Isten Valóságába (közelébe) (Mirdad Könyve, abban van többek között az egyik cikk, angolul: The Mother Ovum, nem tudom pontosan, hogyan van magyarra fordítva, Az Ős Petesejt, vagy valami hasonló címmel)Különben az egész könyv Óriási! rengeteg kérdést megválaszol. Valami Mikhail Naimoy, vagy ilyesmi neve van az írónak.
2009. nov. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mennyi prófécia 3. részét olvastad el (James Redfield). Az egy regény aminek az első része jó volt a többi meg pénzhajhászás... klubbok (szekták) alakultak utána akik a könyv rejtélyeit boncolgatták.. De kérem... ezt egy ember írta, nem is olyan rég. Meg New Age-s az egész könyv (nem hiszek olyan vallásban, ami minimum nem élt meg 2000 évet), csak az olvassa akinek van valami fogalma a teológiáról, mert viccnek elmegy, el is gondolkodtat, de ennél többet senki ne várjon tőle az egész a képzelet szüleménye!
2010. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!