Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek, főleg pszichológu...

Homosapiens kérdése:

Szerintetek, főleg pszichológusokra gondolok, elképzelhető a hipnózisnál hogy 1 nagyon erős akaratú hipnotizőr akarata ellenére hipnotizál 1 másik gyenge akaratú submissive egyént, mint a Márió és a varázslóban?

Figyelt kérdés

Mert elvileg az az állspont ma hogy akarata ellenére nem lehet senkit sem hipnotizálni.. De elméletileg lehetséges ilyen eset?

Mondjuk az már nem is hipnózis szűk értelembe véve hanem a másik embert elméje feletti kontroll.



2013. nov. 26. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet a másikat akarata ellenére olyasmire hipnotizálni, amit ébren nem tenne meg.
2013. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen amit ébren se tenne meg, de olyan lehetséges hogy mondjuk úgymond tudta nélkül, a beleegyezése nélkül hipnotizálják és nyílván csak olyat tesz meg akkor amit ébren is megtenne. De lehetséges az hogy vhogy a jóváhagyása, beleegyezése nélkül hipnotizált állapotba kerüljön?

egyébkébt én is pszichológus hallgató vagyok és elvileg azt tanítják, az atkinson is hogy akarata ellenére nem lehet.

Viszont egyik tanár mondott vmi kísérletet amire már nem emlékszem, az volt a lényege hogy vkik mondták hogy őket nem lehet hipnotizálni, tehát elvileg nem hipnábilisak vagyis ezt nem tudni mert csak mondták. és vmi olyasmi volt hogy akik mondták hogy nem lehet őket azokat is sikerőlt vmi hipnozizőrnek..

Nekem is elég kamu gyanús az eset, de hátha vki jobban ért hozzá?

2013. nov. 27. 02:41
 3/8 A kérdező kommentje:
ez így elég sovány megfogalmazás de csak ennyire emlékszem belőle, de a lényege az volt hogy mondták hogy őket nem lehet, ellen is álltak neki 1 ideig aztán vhogy még is hipnotikus állapotba kerültek és elvileg úgymond a beleegyezésük nélkül.
2013. nov. 27. 02:45
 4/8 A kérdező kommentje:
tehát hogy nem akartak hipnozizált állapotba kerüllni de mégis belekerültek.
2013. nov. 27. 02:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Az erőnek hatalma van az akarattalanokon.

Ez szerintem nagyon igaz.

A legtöbb ember akarattalan bábként éli az életét =külső hatások mechanikusan mozgatott bábjaként.

Ők bármivel azonosulnak és bármihez igazodnak (mivel nincs saját személyiségük).

Következésképp - megfelelő eszközökkel - bármira rávehetők.

A médiumok is ezt használják ki velük szemben és a társadalomirányítás is többé-kevésbé erre épül.

2013. dec. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
53%
Hozzáértő kezében a hipnózissal bármire, ismétlem BÁRMIRE rávehetőbaz egyén. Rengeteg tudás szükséges hozzá és nem árt egy pszichológus diploma...
2014. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ericson alapján tudjuk, hogy lehet akarat ellenére hipnotizálni, főleg akkor ha az alany fogékony a hipnózisra. Azt is tudjuk, hogy indirekt módon bármire rálehet venni az alanyt. Szóval igen, lehet. De egyébként nem is feltétel, hogy a hipnotizőr erős akaratú legyen, elég ha tudja mit a dolga, mit kell tennie. Sőt, bárki megtudja tanulni.
2014. júl. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mindegy, hogy mit értünk "akarata ellenére" alatt. 1. nem figyel és fogalma sincs, hogy hipnotizálják, 2. tudja/rájön, hogy hipnotizálni akarják és ennek tudatosan igyekszik ellenállni.


1 esetben sztem talán, 2 esetben nem. Én ezt gondolom.

2014. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!