Miért akarják elhitetni velünk, hogy a németek voltak a főgonoszok?

Figyelt kérdés

Az előbb olvastam egy olyan kérdést ahol a holokauszt megkérdőjelezéséről volt szó. Namost a kollega rosszul tette fel a kérdést. Nem azt kellett volna kérdezni, hogy volt e egyáltalán holokauszt, hanem azt, hogy miért próbálják velünk elhitetni, hogy CSAK a németek voltak ilyen kegyetlenek, CSAK nekik voltak gázkamráik, és ŐK tartották a legnagyobb népírtást? Kezdjük ott, hogy az a holokausztos 5-6 millós becslés messze nem lehet igaz.

Annyi ember biztosan nem pusztult el ott. Másfelől rengeteg diktátor és népírtás volt a németeken kívül.

Az írja a történelmet, aki a háborút nyeri és mindig az erősebbnek van igaza. Honnan tudjam, hogy igazat írnak a történelemkönyvben? Honnan tudjam, hogy az igazat hallom a nagyszüleimtől? Ezzel nem arra célzok, hogy hazudnak hanem arra hogy őket is elbutították ezzel. Egyszerűen nem bírom szívből gyűlölni a németeket csak azért, mert a győztes hatalom kikiáltotta őket vérengző gyilkos vadembereknek.

Most jöhet az a szöveg, hogy TÉNYEK vannak és azokat nem lehet hamisítani. DE LEHET! Mit gondoltok akiknek kezébe volt a döntés a 2. vh után azoknak nem volt meg a lehetősége/hatalma/pénze/erőforrása hogy kellő bizonyítékot hamisítson és állítson elő az elkövetkezendő 100-200 évnyi csámcsognivalóra? A trónon lévő vezető is csak egy ember. És attól még, hogy a szüleid, vagy a tv, vagy a történelemkönyv mond valamit az még nem feltétlenül van úgy.


2008. júl. 13. 01:51
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
13%
Te vagy a legnagyobb NÁCI!!! Gondolom akérdést is ezért tetted fel! Mindenki tudja hogy a nácik, és Hitler kezdték az egész kinzást. Hsa megkérdőjelezed, akkor kezd előlről az iskolát
2008. júl. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
89%
Az TÉNY, hogy a történelmet mindig a győztesek írják. A történelem könyveket is simán át lehet írni.A háború után biztos, hogy hamisítottak bizonyítékokat, és gyártottak történeteket. A politikusoktól minden kitelik. A teljes igazság nyilván nem fog kiderülni. Nem is kell szívből gyűlölni a németeket, a múltjuk miatt. Minden nép háborúzott már a történelem során. Az amerikaiak majdnem a teljes őslakosságot kiirtották, mégsem titulálják őket vadembereknek. A zsidók meg mondjanak amit akarnak, úgysem hiszek nekik.
2008. júl. 13. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Az első kommentelő vagy viccelt, vagy ha nem akkor ékes példája annak, hogy lehet egy embert a végletekig elbutítani.

Ezt a butítást az arab öngyilkosmerénylőkiképzőkhöz hasonlítanám. Születésüktől fogva kb 20 éven át azt verik a fejébe, hogy allahért ha megteszed akkor lesz neked 72 szüzed és jóléted majd a másvilágon. És ha ott áll előtted a testén 10 kiló c4-el akkor meg magyarázhatod neki, hogy hülyeség amit mondtak neki, mert nem képes felfogni, hogy amit születésétől fogva mondanak az nem lehet igaz.


A második kommentelővel egyet értek.

2008. júl. 13. 02:30
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Senki nem mondta, hogy gyűlöld a németeket. Nem kell minden szót elhinni, de azért a körvonalakban igazat írnak a történelemkönyvek, legalábbis a maiak. A németek népírtása annyiban volt érdekes, hogy ilyen gépiesen, iparszerűen, tömegesen ennyi embert megölni, gyártani a hullákat, erre nincs olyan sok példa. De senki nem mondta, hogy csak a németek voltak kegyetlenek. Az egy dolog, hogy a háborús filmekben az összes német vadállat, az amerikaiak meg mind igazság bajnokai, max 1 árulóval megspékelve, de azok általában amerikai filmek. A régi orosz filmekben meg az oroszok voltak a menők, a többi meg idióta. Aztán az oroszok sem panaszkodhatnak gyilkolás terén. Milliókat öltek meg politikai okokból, csak elég jól kussoltak róla, és hát nem ők szenvedtek végső vereséget. Meg hát a 2. vh azért nincs olyan messze, sőt, az volt a legutolsó nagyobb háború eddig. De én nem félteném a németeket, nézdd meg hol tartanak most hozzánk képest. Mind a két világháborút ők robbantották ki, mi mégis mindig jobban megszívtuk. Ez a Trianon dolog is érdekes 1. vh után, hogy az ország területének kétharmadát elvették és egyharmadára zsugorodott. Amíg itt voltak az oroszok pár atomrakétával, akkor kellett volna átvenni az irányítást és megmondani, hogy szépen csatoljanak vissza mindent, akinek meg nem tetszik annak meg pár száz évre sivataggá változtatni a fővárosát. Legalábbis jó kis blöff lett volna. Mert valószínű nem engedtek volna terrorista szerű követelésnek. Ha meg sivatagosítunk akkor a történelem könyvekben az lenne, hogy minden magyar megszállott tömeggyilkos, a filmekben arabok helyett magyarok lennének, és jobb esetben egész európa utálna, rosszabb esetben csak egy nagy kráter lennénk európa közepén. Na elkalandoztam... biztos az író vénám
2008. júl. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
24%
Mert a németekben volt gonoszság.El akarták foglalni Európát a zsidókat üldözték és nagy részüket kivégezték.Németek létrehoztak haláltáborokat.Megszállták a környező országokat,még magyarországot is megszállták.Azt ihtték hogy ők sokkal erősebbek meg minden és a többi nép csak szolgánakvalók.
2008. júl. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Tényleg senki se mondja ki konkrétan, hogy a németeket gyűlölni kell, de ha kinyitod a szádat és kicsit az ilyen téma felé kezd terelődni a szó és kicsit látják rajtad, hogy nem gyűlölöd a németeket akkor szélsőjobbos, náci vagy. Én meg ilyenkor elgondolkodok, hogy hová fog jutni ez a generáció? Semmit nem tanulnak, semmit nem olvasnak, semmit nem művelődnek de szívből gyűlölik a németeket és olyan fröcsögve beszélnek róla, hogy hihetetlen. Aki meg aztmondja, hogy jajdejó amit hitlerbácsi csinált, és jólenne ha most is élne, az meg csak menő akar lenni a szélsőséges viselkedésével ami ugyancsak szánalomra méltó nevetséges dolog (pl a korombeli okostónik, én 16 éves vagyok)

Lehet, hogy bele kéne törődni, hogy a szerint kéne élni amit a jelenlegi hatalom mond és az történt amit ők mondanak. De akkor honnan a fenéből tudjam, hogy nem hazugság minden 2. szavuk? Ugyan olyan emberek ülnek fenn a magas pozíciókba mint ti vagy én...ugyan az a becsvágy, kapzsiság és hatalomvágy megvan bennük mint minden egyes emberben. Csak nekik megvan a lehetőségük arra, hogy megmondják mit tanítsanak az isoklában, és mit mondjanak a hírekben.

Lehet kicsit túllihegem a dolgot és igazából szerintem le is szarnám az egészet, ha normális gazdaság lenne magyarországon, normális adókkal, normális fizetéssel mert akkor dolgozna az ember és nem filozofálna. De így..

2008. júl. 13. 13:19
 7/22 anonim ***** válasza:
98%

A Délszláv háború alatt is voltak koncentrációs táborok, ahová az etnikai tisztogatás miatt kerültek emberek. Voltak hadifogoly táborok is. Mindkettőről láttam képeket, pont ugyanúgy néztek ki az emberek, mint a II. Vh. táboraiban! Egy háborúban senki se törődik azzal, hogy a foglyok milyen, és mennyi kaját kapnak!

Érdekes módon ezekről sokkal kevesebb szó esik, pedig nem olyan rég volt! A zsidók jobbak abban, hogy fenntartsák egyes népekben a kollektív bűntudatot, miközben ugyanúgy terrorizálnak más népeket!

Mondjuk ebben hibásnak tartom a nácikat! Ha nem kergetik el a szidókat, és ők nem menekülnek tömegesen Palesztínába, akkor most nagy valószínűséggel nem lenne Izrael, mint önálló állam, és egy háborús góccal kevesebb lenne a világon!

2008. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

szidókat=zsidókat

Kiújult a diszgráfiám! :)

2008. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom a nemetekkel....igaza van annak aki azt irta, nem kellett volna a zsidokat irtani, mert akkor beken hagyjak a Palesztinokat es nem lenne haborus goc. Ismerek olyan zsido bacsikat es neneiket akiknek meg ott a tetko a karjukon es hidd el, nem ok azok veszettul sajnaltatjak magukat mert ok csendben elvannak es orulnek, hogy elnek. Az o kolykeik csinaljak a fesztivalt es veszik fel a nagy penzeket meg mindig...ismerek olyan zsido oregasszonyt (term. magyar szarmazasu) aki ugy nez ki mint egy kukabuvar, de egy egesz utcanyi haz az ove...hogyan? KArterites, a hazak kiadasa, abban telen nem futes de azert a lakber emelese....

Nekem is kalandozott az agyam....ha mi is eluznenk a ciganyokat (csakis a koszos fajtat!!!!) akkor azok vajon hol telepednenek le? Elvennenek Indiaban egy darab foldet es azt mondanak: Isten ezt nekunk adta?

A nagyszuleim sokat meseltek arrol, hogy a haboru alatt mikor eppen ki jott, az vitte el amilyuk volt. Az ororszoktol feltek a legjobban mert azok a fiatal szep lanyokat is kedveltek(nagyanyam) nemcsak a karorat a nubuk borcipot meg a disznot az olbol.....

Megertelek, hogy megkerdojelezel sokmindent es ez nagyszeru dolog 16 evesen!!!!!!

En azt tapasztaltam meg az evek soran, hogy minden vezeto valahol beteg. Szegeny Hitler is az volt. Normalis ember nem vagyik ilyen hatalomra. -

A tortenelem pedig ugy valtozik, ahogy a "Hatalom".

En csak azt nem ertem, miert Mo-t daraboltak szaz fele? Nem csak o volt vesztes....

2008. júl. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%

"a zsidókat üldözték és nagy részüket kivégezték"


Bárcsak így lett volna! Nem lenne ennyi baj a világban. Hidd el!

2008. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!