Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Most komolyan, mi értelme van...

Most komolyan, mi értelme van az irodalomnak?

Figyelt kérdés

Most már valaki mondja meg mi értelme van...

A mai dupla irodalmat végigszenvedve újra eszembe jutott a sűrűn feltett kérdés: Mi értelme az irodalomnak?


Oké, ha meg kell tanulni néhány költőnek az életrajzát, az belefér. Írtak verset, novellákat, regényeket etc.

Azért írták hogy legyen pénzük, ne haljanak éhen. Plusz még az emberek szórakoztatására is írták ezeket, legyen mit olvasniuk, ne unják szét az agyukat. Egy-egy szép rímelésű vers nekem is nagyon szokott tetszeni.

Ezeket dokumentálták különböző lapokban, az emberek olvasták mindenki happy volt.

Persze ez volt régen.

Most tudni kell ezeket elemezni, tudni minden kis hülyeséget, aminek az ég egy adta világon semmi értelmét nem látom. És a személyes kedvencem, amikor egy bizonyos költő véleményét kell tudnom, egy másik költő gyönyörűséges alkotásáról.(SZERINTE ez így meg úgy volt, ez a mű ezt meg azt idézi)


Az összes műbe belemagyarázzák a sok hülyeséget. Ilyen költő képek, itt erre gondolHATOTT a költő.(persze fogalmuk sincs mire gondolt, csak felételezik, BELEMAGYARÁZZÁK)

Aztán ott vannak az olyan versek is, amiben egy rím sincs, mert a költője már akkora nagy koponya volt hogy neki ilyenekre nincs szüksége. Persze azért kívülről tanuljuk meg ;)


Ráadásul ebből még érettségizni is kell, ami már nekem a jéghegy csúcsa.

Mondták már: "Kell az alapműveltséghez."

Aha, rengeteg olyan beszélgetésben volt már részem, és biztos még lesz is, amikor használhatom a költői képeket, belefűzhetem a mondanivalómba Németh László alkotásait, és hogy Illyes Gyula mit gondol Németh László alkotásairól.


Ha ma elolvasok egy könyvet, megnézek egy filmet, nem kezdem el egyből elemezgetni, belemagyarázni dolgokat.

Biztos régen sem azt csinálták az emberek, hogy elolvastak egy regényt, egy verset, és elkezdték elemezni. Nem. Elolvasták, szórakozás volt nekik. Nem kellett megtanulniuk előző évszázad költőinek műelemzéseit.


A humán tantárgyak amúgy sem tartoznak a kedvenceim közé. De könyörgöm annak, hogy tudjak helyesen írni, és hogy tudjam a történelmet legalább van értelme.

Annak, amit már fent szépen ecseteltem viszont semmi értelme nincsen.


Elemezgesse, akinek ez a munkája, aki érdekel, aki azt gondolja, ennek van értelme.



Elnézést, ha kicsit offenzívnak tűnt a szövegem, nem annak szántam. Csak nagyon nem értem a lényegét, és hogy elveszi az időt más tantárgyak tanulása elől.

Persze tudom, muszáj megtanulni, érettségizni kell belőle.. Majd lesz valahogy egy kettes, több időt nem fogok rá fordítani.


Most is el kéne olvasni téli szünetben egy 300 oldalas regényt, ahelyett hogy mondjuk nyelvvizsgára készülnék, ami januárban lesz. Aha, biztos.



18/F, matek szakos tanuló


2013. dec. 16. 18:53
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Szerintem az az értelme, hogy a bölcsészek is járhassanak egyetemre, kaphassanak diplomát, lehetnek közalkalmazottak középiskolában tanárként. Ha up2date lenne az oktatás, akkor filmművészet óra is lenne az irodalom keretein belül.

USÁban még háztartástanból is lehet egyetemi diplomát szerezni (pl. porszívózás, ablakpucolás, pulykasütés vizsgák vannak), ami arra jó, hogy a háztartásbelijek is úgy érezzék, van valami elismert tudásuk.

2013. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Kedves #18, #20.


Ezzel csak annyi a baj, hogy te nem az én kérdésemre válaszoltál. :)

2013. dec. 18. 20:52
 23/42 anonim ***** válasza:
77%
Huhh 52% valóban milyen fantasztikus volt a kőzépkorban,boszorkányégetések,pestis járványok,és sok hasonló nyalánkság
2013. dec. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Igen, épp ezért hívták "sötét" középkornak.
2013. dec. 19. 15:54
 25/42 anonim ***** válasza:
16%

Pont ezért lenne szükség több történelemórára!

A sötét középkort csak a sötétek hívják annak, mert nem ismerik.

Ezt az elnevezést a historiográfia már régen elvetette!

2013. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Látom, nem véletlen mentél le tegnap óta 52%-ról 51%-ra :)
2013. dec. 19. 16:39
 27/42 anonim ***** válasza:

Bár nem értek egyet az 51%-os válaszolóval a "javasolt" tantárgyfelosztást illetően, de a "sötét középkor"-ral kapcsolatban neki van igaza, nem neked, kérdező.

Tessék, olvasgass:

"A humanisták számára a Nyugatrómai Birodalom bukása (476) és a saját koruk között eltelt ezer év a sötétség és a kulturális hanyatlás időszaka volt. A középkor minden szempontból negatív minősítést azonban csak a 18. században, a felvilágosodás idején kapott. Ekkor vált általánossá a sötét középkor megnevezés."

ÉS

"A népvándorlás korát egyes történészek a „sötét középkor” néven emlegetik, mivel a római kor fejlett írásbelisége gyakorlatilag megszűnt, és az írott források hiánya miatt az ezekre az évszázadokra vonatkozó ismereteink homályosak."

[link]


Még egy kis "középkori myth buster":

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. dec. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Legyen!
2013. dec. 19. 18:57
 29/42 anonim ***** válasza:
4%

Sok választásod nem volt... :D


Ilyenkor illik ám elnézést is kérni a tévedésedért, illetve az érintett válaszolóval szemben használt ronda stílusodért is. :)

2013. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Sajnos ez most el fog maradni.
2013. dec. 20. 11:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!