Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Most komolyan, mi értelme van...

Most komolyan, mi értelme van az irodalomnak?

Figyelt kérdés

Most már valaki mondja meg mi értelme van...

A mai dupla irodalmat végigszenvedve újra eszembe jutott a sűrűn feltett kérdés: Mi értelme az irodalomnak?


Oké, ha meg kell tanulni néhány költőnek az életrajzát, az belefér. Írtak verset, novellákat, regényeket etc.

Azért írták hogy legyen pénzük, ne haljanak éhen. Plusz még az emberek szórakoztatására is írták ezeket, legyen mit olvasniuk, ne unják szét az agyukat. Egy-egy szép rímelésű vers nekem is nagyon szokott tetszeni.

Ezeket dokumentálták különböző lapokban, az emberek olvasták mindenki happy volt.

Persze ez volt régen.

Most tudni kell ezeket elemezni, tudni minden kis hülyeséget, aminek az ég egy adta világon semmi értelmét nem látom. És a személyes kedvencem, amikor egy bizonyos költő véleményét kell tudnom, egy másik költő gyönyörűséges alkotásáról.(SZERINTE ez így meg úgy volt, ez a mű ezt meg azt idézi)


Az összes műbe belemagyarázzák a sok hülyeséget. Ilyen költő képek, itt erre gondolHATOTT a költő.(persze fogalmuk sincs mire gondolt, csak felételezik, BELEMAGYARÁZZÁK)

Aztán ott vannak az olyan versek is, amiben egy rím sincs, mert a költője már akkora nagy koponya volt hogy neki ilyenekre nincs szüksége. Persze azért kívülről tanuljuk meg ;)


Ráadásul ebből még érettségizni is kell, ami már nekem a jéghegy csúcsa.

Mondták már: "Kell az alapműveltséghez."

Aha, rengeteg olyan beszélgetésben volt már részem, és biztos még lesz is, amikor használhatom a költői képeket, belefűzhetem a mondanivalómba Németh László alkotásait, és hogy Illyes Gyula mit gondol Németh László alkotásairól.


Ha ma elolvasok egy könyvet, megnézek egy filmet, nem kezdem el egyből elemezgetni, belemagyarázni dolgokat.

Biztos régen sem azt csinálták az emberek, hogy elolvastak egy regényt, egy verset, és elkezdték elemezni. Nem. Elolvasták, szórakozás volt nekik. Nem kellett megtanulniuk előző évszázad költőinek műelemzéseit.


A humán tantárgyak amúgy sem tartoznak a kedvenceim közé. De könyörgöm annak, hogy tudjak helyesen írni, és hogy tudjam a történelmet legalább van értelme.

Annak, amit már fent szépen ecseteltem viszont semmi értelme nincsen.


Elemezgesse, akinek ez a munkája, aki érdekel, aki azt gondolja, ennek van értelme.



Elnézést, ha kicsit offenzívnak tűnt a szövegem, nem annak szántam. Csak nagyon nem értem a lényegét, és hogy elveszi az időt más tantárgyak tanulása elől.

Persze tudom, muszáj megtanulni, érettségizni kell belőle.. Majd lesz valahogy egy kettes, több időt nem fogok rá fordítani.


Most is el kéne olvasni téli szünetben egy 300 oldalas regényt, ahelyett hogy mondjuk nyelvvizsgára készülnék, ami januárban lesz. Aha, biztos.



18/F, matek szakos tanuló


2013. dec. 16. 18:53
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megfelelt a válaszom, igyekezni fogok eszerint cselekedni.

Most, ahogy visszaolvasom, nézem, hogy pár dolgot elgépeltem, így elég rosszul néz ki, ezért is elnézést kell kérnem :D Igen, eléggé megszoktam hogy ne tagoljam a szöveget, ha interneten (fórumokon, GYK-n) írok, rossz szokás, de engem speciel másoknál sem zavar. Igyekezni fogok a jövőben.

2014. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
70%

Gratulálok a lelkes "magyartanár-tanonc"-nak és beszélgetőpartnerének is. :)

Ritkaságszámba megy errefelé, hogy ne anyázás legyen egy-egy vitából; az álláspontok közeledése pedig még ritkább. Ti most nagyon pozitív példáját adtátok annak, hogy milyennek kellene lennie a felek hozzáállásának. De tényleg. :)

2014. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!