Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kereszténység előtt tényleg...

A kereszténység előtt tényleg léteztek olyan vallások, amelyek orgiákkal, nemi közösüléssel tisztelték az isteneiket?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanra gondolok, mint amilyenről a Da Vinci-kódban is szó van.

Persze az csak egy mese, ezt én is tudom, de ilyen vallások simán lehettek.

Tényleg voltak? És ha igen, akkor hogy néztek ki az ilyen "istentiszteletek"?


2009. nov. 28. 16:52
 1/9 Silber ***** válasza:
84%

Nem hallottál még az ókori Rómában rendezett orgiákról?


Ezen kívül - tudomásom szerint - az esküvőn adott csók is egy "drasztikusabb" szokásból származik (sajnos az ezt alkalmazó népet nem tudom megnevezni, talán Indiában volt fellelhező). Annó az volt a szokás, hogy az esküvő megkötése után az ifjú pár szeretkezett egymással a meghívottak előtt, a jó termékenységért "fohászkodva". Manapság ez a szokás redukálódott a csókra.

2009. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Voltak ilyenek, de a legtöbbnél nem a szex volt a vallás lényege. Az csak a vallás egy része volt, és a termékenységgel függött össze.

Ebből a szempontból ezek a normálisabbak, és a kereszténység a prűd.

2009. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A római orgiák alatt mit értesz?

A Bacchus-kultuszt?

Mert az inkább kivétel volt, mint törvény.


Az tény, hogy többnyire nem ez volt a lényeg.

De azért mégis. Érdekelnének ilyen példák és "ceremónia menetek".

2009. nov. 28. 22:33
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha jól tudom, a mezopotámiai Istár istennő papnői hivatásos kurtizánok voltak, akik az istennőnek való áldozatként szeretkeztek (persze nem ingyen).
2009. nov. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Vagyis az illető bemutatja az áldozatot, aztán megdönthet egy papnőt?
2009. nov. 29. 00:08
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem, hanem maga az aktus volt az áldozat, a papnő részéről. A férfinak viszont fizetni kellett, hogy a papnő bemutassa az áldozatot.
2009. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ma is vannak ilyenek:


[link]

2009. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak mint a linked is mutatja, ma ezt már betegesnek és vallásgyalázásnak tartják. És jelen esetben szerintem az is.
2009. dec. 7. 18:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Prűd. Pf. Úgy beverném a fejét annak aki ezt a szót ki is ejti a száján. Prűd....Ja, aki nem b.zi az prűd. Aki nem b.szik az utcán az prűd. Akinek nincs 20 évesen 4 gyerek az prűd.

Tudjátok mit, akkor leszek prűd.

Inkább mint egy telibeb.szott fehércigány.

2009. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!