Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kereszténység előtt tényleg...

A kereszténység előtt tényleg léteztek olyan vallások, amelyek orgiákkal, nemi közösüléssel tisztelték az isteneiket?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanra gondolok, mint amilyenről a Da Vinci-kódban is szó van.

Persze az csak egy mese, ezt én is tudom, de ilyen vallások simán lehettek.

Tényleg voltak? És ha igen, akkor hogy néztek ki az ilyen "istentiszteletek"?


2009. dec. 27. 16:34
 1/5 anonim válasza:

Szerintem a Bibliában is említenek olyan városokat (Szodoma, Gomorra) ahol nyilvános aktust hajtottak végre, vagy gruppenszexeltek, a rómaiknál is volt Bacchália (vagyis bor hatása alatt szexeltek - ez látható néhány korabeli mozaikokon is)

Maga a rítus úgy nézhetett ki, a vallási vezető megcsinálta a vallási hókusz-pókuszt, szétosztották a szeszesitalt és utána indult a "rituálé".

2009. dec. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
"ha egy férfinak orgazmusa van a másodperc törtrészéig egyesül istennel"ezen felfogás szerint,és a fajfenntartás szentsége...szerintem a szex a legtermészetesebb dolog a világon!ciklusonkénti közös szeretkezés:)
2009. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Érdekes felfogás.

De én inkább a konkrét rituálékra, szertartásokra és vallásokra lennék kíváncsi

2009. dec. 27. 21:26
 4/5 anonim ***** válasza:
A hellenisztikus világ misztériumvallásaiban egyáltalán nem volt ritka az ilyesmi. Pl. Dionüszosz, Mithrász, Attisz, és Ízisz kultuszaiban.
2009. dec. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Dionüszoszéban tudom (bár gondolom inkább a Bacchus-kultuszra gondolsz), de Mitrásznál és Ízisznél?

Erről még nem hallottam?

Konkrét példákat tudnál mondani?

2009. dec. 29. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!