Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Érdemes valamikor beiratkoznom...

Érdemes valamikor beiratkoznom pszichológia levelező szakra? Vagy az egyetemi/főiskolai képzés csak a kíváncsiságomat és a lelkesedésemet törné derékba?

Figyelt kérdés

Egy ideje pszichológia témájú könyveket olvasok. Nem egyetemi jegyzeteket, hanem amik könyvtárban fellelhetőek.

Nem tudtam magammal megbékélni, ezért kezdtem a témával foglalkozni. Önbecsülést is akarok gyűjteni: ebben a nárcisztikus világban szükségem lenne rá.

Nagyon sokat ad nekem az olvasás. Segít, hogy máshogy lássam a világot, és ne fogjam fel olyan végletesen sötéten az életet. A kedvencem, amikor egy szerző leírja a saját életének egy-egy történését.

Filozófia is elkezdett érdekelni. 10 évvel ezelőtt még hülyeségnek tartottam az egészet.

27/F



2014. jan. 27. 23:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Pszichológia szakra akkor menj, ha el is akarsz aztán helyezkedni a szakmában. Ha csak kíváncsiság, érdeklődés, akkor maradj a szakkönyvek hobbi-szintű olvasgatásánál. Esetleg járj terápiára - nem csak őrült embereknek való, teljesen egészségesen, gondok nélkül is lehet értelme. Önismeretet ad, önbecsülést is segíthet szerezni.
2014. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!