Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha megpróbálnánk visszaszerezn...

Ha megpróbálnánk visszaszerezni a Trianoni békeszerződés, előtti területeket, igazságos lenne ha a Horvátországhoz csatolt területeket is visszavennénk?

Figyelt kérdés
Azért kérdem,mert ők önszántukból csatlakoztak hozzánk,autonómia fejében .

2014. febr. 6. 04:01
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha visszaállnánk arra, hogy latin az országgyűlés nyelve, akkor esetleg :)
2014. febr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 EagleHUN ***** válasza:

" Tulajdonképpen egy igent vagy egy nemet kérek ..."

Kérdező te nem érted hogy a világ nem Fekete és Fehér!

Itt nincs Igen vagy Nem válasz.

Amúgy a jó hosszú leírásomban megválaszoltam, hogy a Magyarlakta részek népszavazás útján történő visszatérése szerintem igazságos lenne. Ha ezt nagyon nyersen lefordítod akkor kijön belőle egy Igen.

2014. febr. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
54%
nem
2014. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
annyira csatlakoztak önszántukból, mint ahogy a Magyar Királyság Habsburg Ferdinánd alá, vagy amennyire a magánnyugdíjpénztári milliárdokról lemondtunk, hogy amire nyugdíjasok leszünk, éhenhaljunk a maradék állami nyugdíjból.
2014. febr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Szerintem attól hogy más népek is laktak a területünkön attól még a Trianon nem volt igazságos . Mert ha egyszer több lesz a cigány mint a magyar az országunkban akkor simán csatlakozhatnánk Indiához ezen az elven .
2014. febr. 9. 18:01
 16/43 anonim ***** válasza:
56%
a történelem nem "igazságos". Vélhetően a magyarok által lerabolt/elnyomott népek sem érezték annyira igazságosnak a dolgot, de senki nem kérdezte meg őket erről. Ez van, ezt lehet nem szeretni, de 100 év elmúltával ideje lenne ráeszmélni, hogy Trianon elmúlt, nem fogják visszacsinálni, kész.
2014. febr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 EagleHUN ***** válasza:
40%

" de 100 év elmúltával ideje lenne ráeszmélni, hogy Trianon elmúlt, nem fogják visszacsinálni,"

A törököktől 150év után kaptuk vissza az országot.

Az osztrákok is itt ültek a nyakunkon vagy 300 évig.

Miből gondolod hogy 100 év elég arra hogy lemondjunk róla.


Közelítsük meg másképp a dolgot egy példán át.

Éjjel betörnek hozzád, ellopják a nagyszüleidtől örökölt aranyékszereket (emlékek és érték is egyben). 10 év múlva meglátod valakin. Nem csinálsz semmit mert, óhh eltelt már 10 év...?

A lopás az lopás marad akkor is ha valakik hivatalos papírt írtak róla. Akkor is ha közben már elűzték, kiirtották, beolvasztották (identitás rablás) stb az ottani Magyarok jó részét. Csak a későbbi megbékélés és a későbbi kisebbségi balhék elkerülése végett írtam én is csak azt, hogy népszavazással térjenek vissza területek azok ahol még többségben vagyunk. Ez viszont részünkről lemondás a békesség jegyében. És szerintem reális, és az is marad, ezen idő nem fog változtatni.


Még más megközelítés: Mért jó az neked vagy a többi "lemondónak" hogy egyik legnagyobb királyunk Mátyás szülővárosa és szülőháza is idegen honban van? Vagy rengeteg írót, híres embert felsorolhatnék ugyanígy. Hogy kulturális örökségünk fele idegen honban van és szándékosan hagyják elpusztulni, elrohadni (egyszerűen nem adnak pénz a felújításra)! Hosszan sorolhatnék várakat, kastélyokat, fakazetta mennyezetes gyönyörű templomokat, festői szép falvakat. Történelmi bányákat és bányavárosokat, melyek nélkül a mai Magyarország és a Magyarság sem lenne ugyanaz.

Miért, és kinek jó ebbe beletörődni?

2014. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
69%

"A törököktől 150év után kaptuk vissza az országot.

Az osztrákok is itt ültek a nyakunkon vagy 300 évig.

Miből gondolod hogy 100 év elég arra hogy lemondjunk róla."


Egyik sem rajtunk múlott, hanem a nagyhatalmakon. A törököktől nem visszakaptuk az országot, hanem kiűzték őket az osztrákok és a német zsoldosok, mert mi magyarok éppen viszálykodással voltunk elfoglalva (mint kb. minden történelmi konfliktushelyzetben).

Mivel Trianon visszacsinálása egyetlen nagyhatalomnak sem érdeke, nem fogja senki visszacsinálni. Amúgy pedig igaza van az egyik fenti hozzászólónak, hogy ennyi erővel Olaszország is magának követelhetné az egykori Pannonia provincia mai területét.

2014. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

A többit illetően csak annyit akarok hozzászólni, hogy egyetlen kultúra sem egyetlen gyökérből táplálkozik, hanem rengeteg hatás összességéből. Ez pedig független az országhatároktól... vagy a latin kultúra és a kereszténység hatása alapján Rómára is igényt kellene tartani? Általában egy-egy hely nem csak egy ország vagy nép sorsát határozza meg, ellenben területileg csak egyetlen országhoz tartozhat. Nekem mindegy, hogy mi van az országhatáron belül vagy kívül, ha el akarsz valahová utazni, nem fognak csak azért feltartóztatni, mert Mo.-ról jössz. Az én családom pedig székelyföldi eredetű, úgyhogy tudom, miről beszélek.

Amúgy is nonszensz azt gondolni, hogy bárminek is jobb sorsa lenne attól, hogy az országhatáron belül lenne. Először az országban található értékekre kellene megtanulni vigyázni... amíg ez sem megy, minek akarnád a másét is tönkretenni? A politikusok úgyis csak a maguk pecsenyéjét sütögetik, pártállástól függetlenül.

2014. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
83%

A Trianoni határoknál etnikailag lehetett volna igazságosabbat csinálni, de ez főleg a Felvidékre érvényes, hiszen ott szinmagyar határmenti terúletek kerültek Csehszlovákiához. Ez már Románia esetén sem volt így, Horvátország esetében meg egyáltalán nem.

Ha véletlenülvalaki nem tudná, Trianon után sokkal sokkal több ember került olyan országba, ahova vágyott, mint olyan aki onnan elvágyott. Nekünk magyaroknak persze ez utóbbiak fájnak, de szigorúan etnikai értelemben kevésbé igazságtalan helyzet jött létre, mint ami előtte volt. Hangsúlyozom, az északi határunknak 50-60 km-rel északabbra kéne lennie, ha az etnikai elvet nézzük, de a békeszerzők pl. ebben az esetben eltértek az etnikai elvtől, és persze az is igaz, hogy gyakorlatilag mindig a mi kárunkra tértek el tőle. De akit ez meglep, az hülye.

2014. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!