Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha megpróbálnánk visszaszerezn...

Ha megpróbálnánk visszaszerezni a Trianoni békeszerződés, előtti területeket, igazságos lenne ha a Horvátországhoz csatolt területeket is visszavennénk?

Figyelt kérdés
Azért kérdem,mert ők önszántukból csatlakoztak hozzánk,autonómia fejében .

2014. febr. 6. 04:01
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Szerintem te vagy a hülye ! Attól,hogy etnikai okokból szedtek szét minket nem volt igazságos . Mi öt nyelven írtuk a hivatalos dokumentumokat,és a pénzen is öt nyelven szerepelt az értéke . Akik viszont területet loptak,főleg az elején nem éppen viszonyultak hozzánk így . Befogadtuk őket,megvédtük őket,ők meg elárultak és megloptak bennünket. NEM CSAK AZ ETNIKÁT KELL FIGYELEMBE VENNI HANEM AZ ETIKÁT IS !
2014. febr. 12. 16:25
 22/43 progizo ***** válasza:
100%

Szerintem fölösleges azon moralizálni, hogy mit igazságos visszaszerezni abból, amit tőlünk igaztalanul raboltak el.

Főleg azért nem, mert a világ nem így működik, nem az erkölcsösség dönti el, hogy mely ország mit szerez meg vagy vissza, hanem az, hogy mennyire élelmes, erős, erőszakos, összetartó, céltudatos vagy éppen szapora népességű.

A sokat moralizáló országoknak nem terem túl sok babér, hanem hoppon maradnak.

2014. febr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 progizo ***** válasza:

#20: "A Trianoni határoknál etnikailag lehetett volna igazságosabbat csinálni, de ez főleg a Felvidékre érvényes, hiszen ott szinmagyar határmenti terúletek kerültek Csehszlovákiához. Ez már Románia esetén sem volt így, Horvátország esetében meg egyáltalán nem.

Ha véletlenülvalaki nem tudná, Trianon után sokkal sokkal több ember került olyan országba, ahova vágyott, mint olyan aki onnan elvágyott."


Románia esetében is kb. Észak-Erdély lett volna az etnikailag nálunk maradható terület, hiszen az még az 1940-es 2. Bécsi Döntés idején is összességében magyar többségű volt.

Azzal kapcsolatban meg, hogy ki hová vágyott, csak azt mondhatom: a Trianon előtti Magyarország határai nem voltak lezárva, szabadon el lehetett költözni, akár a szomszédos anyaországaikba is az itteni nemzetiségeknek. Mégsem tudok arról, hogy tömegével menekültek volna a Kárpátokon túlra.

2014. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 progizo ***** válasza:

#18:

"ennyi erővel Olaszország is magának követelhetné az egykori Pannonia provincia mai területét."


Felőlem követelje, de milyen jogcímen? Mussolinin kívül ki tartja úgy, hogy Olaszország a Római birodalom jogutóda?

Egyébként, tudtommal Horvátország a török hódítás előtt a mai Boszniára terjedt ki nagyjából, és csak a törökök miatt került az országuk súlypontja a mai szlavóniai területekre, amelyek pedig Magyarországnak a kezdetektől a részei voltak, egészen a tengerpartig.

2014. febr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

kérdezőnek

Oké, bővítsük a kört, amelybe a különböző okból hülyék tartoznak! Nem szabad innen kifelejteni azokat, akik azt hiszik, hogy a Monarchiában a nemzetiségek boldogok, elégedettek voltak, mert a koronán minden nemzetiségi nyelven megvoltak a megfelelő feliratok. Aki ezt hiszi, bizony nem informálódott a korról eléggé. Aztán azokat se rekesszük e körből ki, akik azt hiszik, a szép nagy eredetileg színmagyar történelmi Magyarországra a nemzetiségiek úgy "beszivárogtak" az századok fokyamán hogy jól ellopják a "mi" földünket.

Ami az igazságot illeti, államhatárok és népek viszonyában, hát igen, én bevallom őszintén, csak az etnikai igazságot tudom komolyan venni, az etika - pláne, mint valami ellenérv - nem érthető, hogy jön ide, hacsak nem úgy, hogy olyan kis frappánsan hangzik.

2014. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 progizo ***** válasza:

#25: "a szép nagy eredetileg színmagyar történelmi Magyarországra a nemzetiségiek úgy "beszivárogtak" az századok fokyamán hogy jól ellopják a "mi" földünket."


Akkor hülyeséget tanítanak az iskolában, mikor a török hódítás előtti és utáni etnikai arányok különbségéről beszélnek?


"Ami az igazságot illeti, államhatárok és népek viszonyában, hát igen, én bevallom őszintén, csak az etnikai igazságot tudom komolyan venni"


Az etnikai arányok változnak az idők folyamán, hacsak az adott ország nem asszimilálja gondosan a betelepülőket - dehát ez Magyarország esetében kisebbségelnyomás lenne, Franciaországnál meg szóra sem érdemes, ugyebár.

2014. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim válasza:
Jelenleg már csak 1-2-3 falu lehet magyar többséggel. Ha ők akarnák, akkor csatlakozzanak. A többinek semmi értelme. De egyáltalán a kérdésnek sem. Jól írta valaki, hogy a történelem nem tűri a "mi lett volna ha" kérdéseket.
2014. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Utóbbi megjegyzésed a "mi lett volna, ha" témáról szerintem csak nagyon ritkán érvényes. A történelem megismerésének igazi értelme az, hogy tanuljunk belőle, és ne kövessük el ugyanazokat a hibákat. Ha ez így van, akkor elkerülhetetlen a "mi lett volna, ha" kérdés felvetése, pesze csak annak szem előtt tartásával, hogy tudjuk, a jövő mindig kaotikus, tehát a múltbeli alternatívák következményei kiszámíthatatlanok.

Mondok egy példabeszédet:

Hitlert 1920-ban halálra gázoja a villamos. Lett volna-e második vh? Mondjuk lett volna, mert akadt volna másik diktátor, aki ugyanúgy nem nyugszik bele az első vh. következményeibe, mint Hitler. De ez a diktátor, mondjuk, nem támadja meg a Szovjetuniót, így meg is nyeri a háborút, mi persze a szövetségesei voltunk, visszakapjuk a történelmi Magyarországot, amelyben kisebbségben vannak a magyarok, viszont

a Bill Gates meg sem születik, mert az anyukája hozzámegy ahhoz a pilótához, aki nem hal hősi halált Pearl Harbor-ban, mert hisz az USA részt sem vett a háborúban, tehát mi nem internetezünk és csevegünk ilyen kérdésekről....

2014. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 progizo ***** válasza:

#27:

"Jelenleg már csak 1-2-3 falu lehet magyar többséggel. Ha ők akarnák, akkor csatlakozzanak."


Rosszul számoltál, mert annál azért jóval több. És biztos vissza is akarnának csatlakozni, ha mernének, de tartanak a megtorlástól, illetve, hogy ez a mulya anyaország nem képes megvédeni őket (hiszen még a kettős állampolgárság megadása is milyen nehézkesen ment).


"A többinek semmi értelme."


Már miért ne lenne? Semmi értelme, ha nagyobb ország lennénk, több lakossal, nyersanyagokkal, természeti kincsekkel, stb.?


"De egyáltalán a kérdésnek sem. Jól írta valaki, hogy a történelem nem tűri a "mi lett volna ha" kérdéseket.""


Engem jobban érdekel a "mi lesz". Vagyis hogy a jövő mit hoz Magyarország számára a revízió tekintetében. Ezt pedig nekünk kell megalapoznunk a mában.

2014. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon remélem, hogy semmiféle területi revízió nem lesz. Nem azért mondom ezt, mert imádom, amikor az interneten lehazaárulóznak, hanem azért, mert tudom, hogy bármiféle revízió csak olyan történelmi helyzetben kerülhetne szóba, melyet nagyon nem akarnánk.

Az a két-három falu engem érdekelne, Horvátországról van szó? Nos én erősen kétségbe vonnám, hogy van ott magyar többségű település. Még talán inkább itt Magyarországon vannak a Mura mentén Nagykanizsa környékén nemzetiségi falvak, ahol a horvát lakosság van többségben, de ezek már rég inkább csak magyarul beszélnek, legfeljebb a "jugó" rokonokkal próbálkoznak horvátul nyökögni. Miután én Nagykanizsáról származom sok ilyen "krabótot" ismertem, nekük eszük ágában sem volt Horvátországhoz csatlakozni, mert inkább horvát gyökerekkel és vezetéknevekkel rendelkező magyaroknak tekintették magukat. Nem túl merész feltételezés az, hogy az ottani magyarok hasonlóan lehetnek.

2014. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!