Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha megpróbálnánk visszaszerezn...

Ha megpróbálnánk visszaszerezni a Trianoni békeszerződés, előtti területeket, igazságos lenne ha a Horvátországhoz csatolt területeket is visszavennénk?

Figyelt kérdés
Azért kérdem,mert ők önszántukból csatlakoztak hozzánk,autonómia fejében .

2014. febr. 6. 04:01
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy itt mindenki arról papol hogy hol van magyar többség,meg hol nem.Az a terület és az a kulturális örökség nekünk jár !Mert akik most ott élnek csak bevándorlók,kakukkfiókák.
2014. febr. 24. 18:50
 32/43 anonim ***** válasza:
Miért, itt nem? Ezer éve a magyarok is csak úgy bevándoroltak ide...
2014. febr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
29%
Ne erőlködj, az értelem és a tények nem versenyezhetnek a kérdező téveseszméivel!
2014. febr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 progizo ***** válasza:

#30:

"bármiféle revízió csak olyan történelmi helyzetben kerülhetne szóba, melyet nagyon nem akarnánk."


Vajon ki nem akarja, hogy Magyarország gazdaságilag és katonailag megerősödjön és ezzel párhuzamosan önbecsülése és önismerete is fejlődjön annyit, hogy visszakövetelje elrabolt területeit?


"Az a két-három falu engem érdekelne, Horvátországról van szó? Nos én erősen kétségbe vonnám, hogy van ott magyar többségű település."


Drávaszög?

2014. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
75%

Azon területek túlnyomó részét nem "elrabolták", hanem "ellakták" ill. "elnépesedték", hogy ilyen viccesen fogalmazzam meg a dolgot. És pl. én vagyok egy azok közül, akik nem akarják, hogy szeretett Hazám jól megerősödve visszaszerezze azokat az áhított területeket, hogy azután az ott lakókat jól el tudjuk nyomni nemzetiségi alapon. Mert a hülyeség össztömege a világon a sérelmek törlesztése által csak növekszik, még ha sokan azt gondolják is, hogy az egyensúly áll helyre általa.

neander

2014. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 progizo ***** válasza:

#35.: "én vagyok egy azok közül, akik nem akarják, hogy szeretett Hazám jól megerősödve visszaszerezze azokat az áhított területeket, hogy azután az ott lakókat jól el tudjuk nyomni nemzetiségi alapon."


Mikor és hogyan nyomtunk el másokat nemzetiségi alapon és ma, illetve a közeljövőben miért tennénk ilyet? Tudtommal az ittmaradt kevés nemzetiség (szlovák, német, stb.) sincs elnyomva.


"Mert a hülyeség össztömege a világon a sérelmek törlesztése által csak növekszik"


Hú, de bölcs valaki. Netán a rendőrséget is oszlassuk fel? Lefogadom, ha megrabolnak, te sírnál értük a leghangosabban.

2014. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Mi nem nyomtuk el a többi nemzetiséget,de ők minket elnyomtak.
2014. febr. 28. 17:08
 38/43 anonim ***** válasza:

Oké, tehát visszaszerezzük az "elrabolt" területeket. Piszok erős a hadseregünk, ettől a románok és a szlovákok megijednek, és azt mondja kormányuk, hogy "ti kedves jó magyarok, akik sohasem nyomtátok el a nemzetiségieket, vegyétek vissza nyugodtan a régi területeiteket, mert azt mi elraboltuk tőletek." Az ott lakó, többségében román, meg szlovák nép, pedig ezt örömmel támogatja. Ebben a nem túl valószínű esetben tényleg nem kéne elnyomni őket, mert ebben a nem túl valószínű esetben nem gyilkolásznák a magyar rendőröket, nem robbantanának vonatokat a partizánjaik, akiket persze mi terroristáknak neveznénk. Az összes többi és egyébként valódi realitással rendelkező esetben viszont az új területeken évekig statárium lenne, ott hadsereget kéne tartani, ami megvédi a kisebbségben levő magyarokat. Ha annyira beteg az agyatok, hogy az összes elcsatolt területet visszavennétek, akkor pedig mi magyarok kerülnénk jelentős kisebbségbe az szép, új, nagy országunkban.

Persze, ha ismereteink a világról néhány egyszerű szlogenre korlátozódnak, mint pl. "mi sose nyomtuk el a nemzetiségeke, csak ők minket", akkor könnyű megoldásokat találni. De nem gondoltok arra, hogy zsidók által uralt globalista wallstreeti, meg telavivi pénzügyi lobbicentrumot folyamatosan a magyarok ellen hangolják a román bojárok, meg a cseszlovák maszarikista kozmopoliták? Így mindjárt más a helyzet ám , ha ezt is számításba vesszük!

2014. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 progizo ***** válasza:

#38.: 1. Én is tudom, hogy szinte már semmilyen hadseregünk nincs, dehát ez nem rajtam múlik, és gondolom nem is így lenne, amennyiben hazafias vezetése lenne országunknak.

Persze sosem késő nekifogni újjáépíteni azt, amit szétzüllesztettek.

2. Írásodból nem derül ki, hogy miféleképpen is zajlott az a fenenagy magyarországi nemzetiségelnyomás anno.

3. Mi alapján tételezed fel az egyszerű felvidéki, kárpátaljai, erdélyi, délvidéki, stb. NEM MAGYAR nemzetiségű emberből, hogy hirtelen valami szupererős

partizánná válna, ha Magyarországhoz kerülne vissza az általa lakott terület?

Netán ki vannak képezve és vannak titkos fegyverraktáraik, rajta a felirattal, hogy "Sikeres magyar revízió esetére!"?

Ha a te agyacskád ilyennek képzeli őket, akkor bizony le vagy maradva kb. 70 évet. Arról például tudsz é, hogy szomszédainkat is elérte már a globalizáció, a maga elkényelmesítő, anyagias világnézetével?

2014. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

"Írásodból nem derül ki, hogy miféleképpen is zajlott az a fenenagy magyarországi nemzetiségelnyomás anno. "

Valóban, nem derül ki, hiszen nem is azt állítottam, hogy "fenenagy" nemzetiségi elnyomás volt. Az én ismereteim szerint teljesen átlagos elnyomás volt, melyet az elnyomók rendfenntartásnak neveznek a világon mindenütt, mert minden államnak kötelessége megóvni a lakosságát és megvédeni területi integritását. A szeparatista törekvéseket pedig letörni. A vesztes vh. pedig olyan helyzetet hozott létre, melyben a magyar állam ezt nem tudta megtenni, a monarchia nemzetei számára remek alkalom kínálkozott azoknak a területeknek az elszakadásra, amelyek az ott élők szerint igazságtalanul vannak magyar fennhatóság alatt, mert ott magyarok alig élnek. Nincs az elnyomásnak objektiv mércéje, ami szerint mi magyarok kevésbé nyomtuk el a nemzetiségeket, mint Trianon után ők a magyarokat. Általánosságban is a magam részéről begőzölt agyú hülyének gondolom, aki bennünket, magyarokat különlegesnek gondol, pláne, mikor valamiféle Istentől származó történelmi vetető szerepet vizionál nekünk itt a Kárpát-medencében.

Ami az eredeti kérdést illeti, kicsi internetes nyomozgatás után állíthatom, nem, nincsenek Horvátországban magyar többségű területek, vagy falvak, nem, a Drávaszögben sem.

2014. márc. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!