Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ajánlanátok egy tizenéves...

Ajánlanátok egy tizenéves fiúnak Dr. Csernus Imre, a férfi c. könyv olvasását?

Figyelt kérdés
Tudtok olyan könyveket, ami a pszichológiáról szól, de annak aki erre a pályára készül?
2009. dec. 12. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát az övét biztosan nem...Rengeteg könyv van a pszichológiáról,tankönyvek is(most nem tudok címeket,de neten online könyváruházban biztos vannak-ott téma szerint kereshetsz).Engem Sigmund Freud könyvei biztosan érdekelnének...
2009. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Freud engem is jobban érdekelne. 18/L

Csernus se rossz(gondolom :D),nem sok írását olvastam, de akadt olyan, ami nem éppen volt szimpatikus számomra. De alapjában véve nem gondolom rossznak.

2009. dec. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csernust biztos nem ajánlanám neki, és senkinek se, aki még nem teljesen kialakult személyiség. Szerintem Csernus Imre egy média báb, és a könyvei tele vannak álokoskodásokkal, sztereotípiákkal. Olvassátok el, és ti is erre a következtetésre juttok.

Egyébként Sigmund Freud, C. G. Jung elég jó, de nem hiszem hogy 12 évesen a legmegfelelőbb olvasmány, talán Attkinson elég érdekes és érthető, de még ez is kétséges, hisz' a szakzsargont mindenhol használják.

Szerintem először olvasson filozófiát, a "Sophie világa" c. könyvet meleg szívvel ajánlom. Aztán ókori görög filozófusokat, pl.: Platónt. Ezek érthetőek, érdekesek, és akkoriban még nem vállt ketté ez a két tudomány.

2009. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Csernus egy nagykepu idiota, aki mindent ugyanoda vezet vissza. Nala kepmutatobb ember nincs! Az egesz 'en vagyok a no szakerto'-t is csak azert talalta ki, hogy vegre lefekudhessen valamelyikkel...
2009. dec. 19. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
10 éves fiúnak a férfi cimű könyvét,hát nekem is megfeküdte a gyomromat meg hát sajna a felét sem értettem ,de ez még nem baj .Az biztos hogy jobb mintha valami ckm vagy hasonló sz.r magazint adnál a kezébe,de én ugy gondolom a példa mutatás a lényeg ,tehát először szülő olvas tanul értékel:)))de én aztán tutira nem vagyok hiteles .
2010. szept. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!