Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a véleményetek erről? Ha...

Mi a véleményetek erről? Ha az embereknek eleve el van rendelve a sorsuk (ahogy azt sok hülye vallás és ember állítja), akkor semmilyen rendszer alapján nem lehetne elítélni mondjuk a gyilkosokat, mert ugye neki ez a sorsa, amin ő nem tud változtatni

Figyelt kérdés
Még tovább haladva az emberek bármit megtehetnének, hiszen az épp megtett cselekedetük nem más mint maga a sors akarata. Így nincs se jó, se rossz ember vagy döntés. Mi a véleményetek erről?csak eszembe jutott egy eset, amikor egy ismerősöm jött nekem a "sors akarata" című szöveggel...
2014. máj. 15. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

A bíró erre meg azt mondaná: Sajnálom, nekem pedig az a sorsom, hogy elítéljem őket.


De attól még Isten lenne a felelős a gyilkosságért, hiszen ő irányította az eseményeket, hogy az illető öljön.

2014. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vallások általában csavarnak ezen egyet...

vagy:

- igaz, hogy eleve el van rendelve a sorsod, de mégis te vagy a felelős,

vagy:

- nincs eleve elrendelve sorsod, bár az isten mindent tud előre, és ő tervezte az egészet.


Logikát keresel a hitben? Szólj, ha találtál!

2014. máj. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
pont ez az, hogy már csak ebbe belegondolva is hülyeség az istenhit..
2014. máj. 16. 06:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok vallásos, de azért annyit szerintem hozzá lehet tenni, hogy nem hiszem, hogy valamelyik hit erre épülne, hogy "el van rendelve a sorsod". Ez a szöveg csak kiragadás a kontextusból, és köznapi félreértelmezés a részetekről.

Gondolok itt pl. a reformátusok eleve elrendelésére (determinatio). Ez sem azt jelenti, hogy meg van előre írva a sorsunk, hanem azt, hogy el van rendelve, hogy én pl. okos vagyok, ügyes, stb., és ha ennek megfelelően is viselkedem (ami az én döntésem! tehát viselkedhetek a rám mért sors ellen is!) akkor az Istennek tetsző/nem tetsző dolog. Ha Isten tehetséget adott nekem, és kihasználom, ennek megfelelően viselkedem, a Mennybe kerülök. Ha nem úgy viselkedek, amit Isten rám mért, akkor az Istennek nem tetsző dolog, és mehetek a lecsóba.

Szóval nem arról van itt szó, hogy eleve meg van írva, milyen lesz az életem, miket fogok tenni, és onnantól kezdve nincs is felelősség a vállamon.


Szóval bonyolultabbak ám a vallások annál, mint ahogy első ránézésre tűnnek :)

2014. máj. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fatalizmusnak nevezik, és példaként az iszlám a legjobb példa. Van, aki ezt így értelmezi: ha Allah azt akarja, hogy elüssenek, akkor akkor is elütnek, ha piroson, és akkor is, ha zöldön megyek át. De csak levágják a tolvajok kezét, illetve halállal torolják meg a gyilkosságot.
2014. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!