Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért rossz a szóhasználatom?

Miért rossz a szóhasználatom?

Figyelt kérdés
Dolgozatot kellett írjak a tatárjárásról, hát kerestem az ízes szavakat, így sikerült mondatba foglalnom a "nomád dúlás " kifejezést. Mondjátok el nekem, miért rossz ez a megfogalmazás arra, hogy egy nomád nép feldúlja az ország területét? mert hibának jelölték, de nem magyarázták.
2014. máj. 30. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Dolgozatot kellett ÍRNOM, nem írjak.

Nomád dúlás nem létezett. A nomád élet egy nép életformája, az pedig nem dúl.

Nomád nép lett volna a helyes.

2014. máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert te összekevered a "magyar", "horvát" és hasonló nép nevekkel. A nomád nem egy nép, hanem egy életforma. Ezért a kifejezés értelmetlen, mert egy dúlás nem nomád. Ha azt írtad volna, hogy "nomád nép dúlása", akkor rendben lenne, vagy a "nomádok dúlása".
2014. máj. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Első! Gondoltam, hogy lesz valaki, aki első körben beleköt ebbe a fiatalos, formabontó és szent igaz, helytelen kifejezésmódba (kellett írjak), mely az élő nyelvben előfordul, és sajnos még fűszeresebbé is teszi a beszédet, de azért remélem, nem rohantál egyből a falnak és érzed, hogy azért tudom használni a nyelvet, a kifejezés szándékos volt. És remélem te is tudod, hogy pont emiatt, a mondanivalód első része messzemenőkig felesleges és lekezelően "oktató". Másképp mondva bukó és felesleges.

Másodiknak köszönöm szépen a magyarázatát, a helyzet már érthető, hasonló hibákra legközelebb figyelni fogok!

2014. máj. 30. 18:53
 4/5 mustafa33 ***** válasza:
A tatár - mongol horda (ami ebben az esetben államforma volt) hadakkal jött "dúlni", nem nomád népként.
2014. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xeniah ***** válasza:

Kedves Kérdező, a "kellett írjak" se nem fiatalos, se nem formabontó. Erdélyi magyar nyelvjárásban használatos. Persze ma már lehet, hogy másokra is átragadt, ott viszont mindenki így beszél. Nekem személy szerint semmi bajom nincs vele.

(A kérdésre csak azért nem válaszolok, mert mások már megtették. Csak gondoltam, beszúrom ezt a megjegyzést, ha már szóba került a téma.)

2014. jún. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!