Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A Történész MA-val milyen...

A Történész MA-val milyen eséllyel lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nekem még egy évem lenne hátra z egyetemből, de úgy érzem, hogy nem tudom hasznát venni ennek a végzettségnek, és nem tudom, hogy van- értelme tovább csinálni.

Kérem olyanok válaszoljanak, aki már voltak hasonló dilemma előtt, és ők is átélték azt, amit én.

Mivel komoly kérdésnek szánom azért kérem, hogy kíméljetek meg Mekis mosogatófiús válaszoktól!


2014. jún. 16. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Én is voltam hasonló helyzetben, de én MA előtt gondolkodtam rajta (tanárt jelöljek vagy sima törit?). Aztán a tanári szakot jelöltem, mert azzal el lehet menni tanítani + később ugyanúgy lehet phd-re jelentkezni és továbbmenni, ha akar az ember és persze van hozzá szorgalma.


A sima törivel pedig nem lehet tanítani, és gyakorlatilag az egyetlen lehetőség a phd, de ez nem mindenki előtt adott (mindenkiből nem lesz történész). Úgyhogy, őszintén szólva, a történész MA diplomával elég szűk esélye van az embernek valamihez is kezdeni. A helyedben megnézném, milyen lehetőségeim vannak a tanári képesítést is megszerezni hozzá.

2014. jún. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Anno én is ezt akartam, de a Pázmányon csak egy lehetőség volt: magyar. Azt is megpróbáltam, de nem jött össze. Több tantárgyból megbuktam, miközben az Indexben ötöseim voltak történelemből.

Sima MA-val mégis mik azok a szűk keretek, amiben reménykedhet az ember?

2014. jún. 16. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Hát nem tudom, azt mondanám, hogy próbálj valamilyen közgyűjteményben elhelyezkedni, pl. levéltár vagy múzeum. De ezekkel az a baj, hogy építik nagyon lefelé őket. Egy ismerősöm apja pl. törit végzett és még anno az előző rendszerben elhelyezkedett vele egy múzeumban. De ma már nem ilyen világ van. A múzeumhoz külön muzeológiát kell végezni, a levéltárhoz is kell valamilyen levéltáros képzettség. Esetleg akkor vennének fel ilyen helyekre, ha nagyon nem lenne más szakember... Mondanám a könyvtárakat, de ott is ugyanez a helyzet, ma már külön könyvtáros végzettség kell ehhez.


Tehát fogalmam sincs sajnos :S

2014. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Én még mindig azt mondom, hogy képezd át magad tanárnak. Nem tudom, a Pázmányon mi van, max. menj át Szegedre vagy ELTÉre. Ezeken lehet a töri mellé valami más tanárképes szakot is felvenni a magyaron kívül, amihez nem kell BA-s előképzettség (pl. kollégiumi nevelő, meg könyvtárpedagógus asszem - no nem akarok hülyeséget írni, utána lehet nézni ezeknek). És akkor a végén mondjuk töritanár és kollégiumi nevelő tanár lennél.
2014. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a doktori nehéz ügy... OTDK-val, konferencia-előadásokkal, esl. publikációkkal hogy állsz?
2014. jún. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!