Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan lehet kitörni a munkáso...

Hogyan lehet kitörni a munkásosztály rétegéből?

Figyelt kérdés

A családom elég alacsony iskolázottságú, édesanyám csak nyolc általánost végzett, apukám pedig szakközepet. Van egy testvérem, ő szerzett OKJ képesítést, viszont rettentően ostobák mindhárman.

Jó tanuló vagyok, szóval tanulhatnék elég sok mindent egyetem, viszont ami a problémát jelenti az az, hogy az olyan dolgok érdekelnek amikből nem fogok tudni megélni: magyar, filozófia. Nem tudom, hogy értelmes lenne-e elvégezni így egy szakot, lehetnék tanár, de az semmiféleképp sem akarok lenni, így mindkét érdeklődési területemből csak úgy kapnék munkát, ha az alapképzés után mesterképzést illetve doktori képzést is folytatnék, nem tudom, hogy eléggé elhivatott vagyok-e ez iránt.


Mégis mit csináljak?



2014. jún. 17. 16:35
 1/10 anonim válasza:
Ha pénzt akarsz keresni tanulj közgazdaságtant, ha egyetemeket oktatni,könyvet írni stb tanuld amit szeretnél :D de tanulás nélkül nem fog menni semelyik sem!
2014. jún. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar és a filozófia nem arra való, hogy abból megélj, hanem hobbinak. Munkának keress valami komolyabb dolgot: mérnök, biológus, programozó.
2014. jún. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Szerintem a magyar az olyan hogy igen is lehet rá építeni. Akár nyelvileg, akár történelmileg, akár irodalom-történész oldalon. Nem lenézendő. Látok fantáziát benne kellő kitartással
2014. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lottó 5-össel.
2014. jún. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha sok pénzt akarsz legyél jó mérnök, és/vagy alapíts vállalkozást és kereskedj.
2014. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerezz pénzt. Hogy hogyan, az egy jó kérdés, persze. Valami olyasmit kell tanulnod, amire lesz kereslet 10 év múlva. A programozás vagy a számítógépes grafika esetleg egy jó vonal lehet. A magyar nem valószínű. A filozófia nem olyan gáz, de pusztán azzal sem vagy esélyes. Sok jó programozó érdeklődik a filozófia iránt.


Esetleg küzdj azért, hogy a jövőben a munkásosztálynak jobb legyen, és akkor nem kell "kitörnöd".

2014. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Először is tanuld meg tisztelni a családtagjaid. Valószínű nem ostobák, csak lehet, hogy nem volt minden úgy a seggük alá rakva, mint most neked. Neked most mid van? Érettségid? Esetleg még az sem? Akkor ne ítélkezz... Örülj, hogy tudsz tanulni és válaszd azt, ami érdekel.

Egy mérnök. (akinek szinténtén a segge alá raktak mindent)

2014. jún. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hardcoreman ***** válasza:
0%
Mindegy milyen osztály...A lényeg hogy legyél az, ami szeretnél lenni. A siker eléréséhez tanulményozd a "vonzás törvényét" és hasonló dolgokat. Pl. A titok c. filmet próbáld meg értelmezni.
2014. jún. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
sicc innen, előző!
2014. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz azalatt, hogy "munkásosztály rétegéből" kitörni.


Az nagyon jó, ha tudsz tanulni, de valami olyan szakot próbálj keresni, amivel utána el tudsz helyezkedni. (Műszaki érdeklődéssel finoman szólva könnyebb lenne a helyzet).

Annál siralmasabb nincs, mint amikor ott a diploma rengeteg munkád volt vele, kiváló minősítés, munka sehol.


Könyvtáros nem szeretnél lenni? Tanár biztosan nem?

Első körben olyan munkakörökbe tudsz aránylag könnyen bejutni sztem, ahol szellemi munkáról van szó, de nem lényegesen több a fizu, mint fizikai munkásként.

2014. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!