Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért elítélhető az a személy...

Miért elítélhető az a személy etikai szempontból, aki prostituált?

Figyelt kérdés

#prostituált #etika #elítélhető
2014. júl. 23. 21:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
25%

Etikailag az is elítélendő, aki egyéjszakás kalandokba megy bele, vagy sűrűn váltogatja a partnereit.

De a prostitúció legfőképpen azért, mert ezt pénzért teszi, Kvázi árulja a testét, ami nem árucikk.

2014. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
De ez így nem elég nekem:D mármint úgy értem, hogy ennyit én is tudok, de mélyebben, alaposabban kifejtett nézőpontokra vagyok kiváncsi:)
2014. júl. 23. 21:29
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

"Kvázi árulja a testét, ami nem árucikk."


A munkahelyeden is ezt teszed. Akár a fizikai, akár szellemi munkát végzel, magadat adod el.


Én is éltem ilyen munkából, és ez nem úgy megy, ahogyan sokan hiszik. Egyedül végeztem, így sok szervezést, adminisztrációs feladatokat is igényelt. Kellemes körülményeket kellett teremteni, egyrészt a külsőségekre értve, másrészt pedig nagyfokú empátia, emberismeret kell hozzá. Nem árt beszélni pár nyelvet, és kulturáltan beszélgetni szinte minden témáról.

Mondjuk én nem a sarkon álltam, és nem fogadtam mindenkit válogatás nélkül. Aki csak egy gyors numerát akart, azt elküldtem máshoz, hozzám feltöltődni, pihenni jöttek, és persze az erotika is előkerült. Napi max. egy vendéget fogadtam.

Pár visszajárót megtartottam, akiket megkedveltem, de ez heti 1 alkalom.

2014. júl. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
0%
már bocsi, de a munkahelyeden nem magadat adod el hanem a munkádat amit végeztél
2014. júl. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%

Nem magadat?


Igen, az izmaidat adod el, vagy a gondolkodásodat - más szóval, az életedet adod el, ugyanis legtöbben napi nyolc órát beleölünk (vagy többet) a munkánkba. Az, hogy konkrétan nem a nemiszerved használod munka közben, ugyanúgy a tested az árucikk, csak másik testrészed dolgoztatod meg...

2014. júl. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
A munkahelyen is magad adod el, ahogy írták előttem. A fizikai erőd, szellemi képességeidet.... A prosti sem magát adja el, mivel nem lesz tulajdona a kuncsaftnak, csak 1-2 óra társaságot biztosít neki. Különbség nem sok van a mélyen berögzült álerkölcsön kívül.
2014. júl. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
ha magadat adod el akkor azt csinálnak veled amit akarnak, ha eladod a tested vagy a szellemi képességeidet az azt jelenti hogy te már nem vagy a birtokában, és te nem tudod használni, ezért helytelen hogy magadat adod el, csupán bérbe adod magad arra az időre, és a munkáltató tulajdonába az általad elvégzett munka kerül. ugyan az mint az áramnál, ott se az elektronokat veszed meg, hanem az elektronok által végzett munkát (4es voltam, és bocsi a mellékvágányért)
2014. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 2xSü ***** válasza:
100%

Én kicsit más aspektusból közelítenék. Egyrészt az, hogy az adott korban mi számított etikusnak és mi nem, magyarán mi számított jónak és rossznak, az nagyban függ az adott kor adottságaitól is. Pl. a tízparancsolatban nem véletlenül van benne a „ne paráználkodj” parancsa. Az adott korban, mikor nem volt megfelelő fogamzásgátlás, nem volt védekezési lehetőség a különböző nemi úton terjedő fertőzésekkel szemben, abban a korban ha általános lett volna a prostitúció, vagy akár az a fajta szabatos nemi élet, ami napjainkban, az nagyon súlyosan érintette volna az egész társadalmat, benne az összes egyedet. Járványok, túl sok gyerek, stb…


Ma már ez kevésbé súlyos téma, de ma sem vagyunk 100%-ig mentesek ettől.


A másik oldalról ha ennek teret engednénk, ha ez általánosan elfogadott lenne, akkor kevesebb stabil párkapcsolat születne, kevesebb családot alapítanának. Ha megnézed épp elég nagy társadalmi problémát kelt a társadalom öregedése. Ma pont a kissé lazábban kezelt párkapcsolati „szabályok” miatt több csonka családban nevelkedő gyerek van, akinek akár hibás viszonyulása alakulhat ki az egyik vagy másik nemhez. Ez mindenféle fura dolgokhoz vezet, ami fusztrációhoz is akár, aminek következtében az emberek kevésbé kiegyensúlyozottak, boldogok, kevésbé tudják, értik a szerepüket. Persze más is gondot okoz, de pusztán a szexuális szabatosságnak is vannak a társadalom egészére gyakorolt negatív hatásai, ami mindenkit érint, azt is, aki amúgy stabil, kiegyensúlyozott párkapcsolatban él.


A harmadik oldalról mindig is bűnnek számított a vágyak kontroll nélküli kielégítése. Akinek módja van minden vágyát teljesíteni, az kevésbé lesz ellenálló az élet nehézségeivel szemben, kevésbé kényszerül gondolkodni, utakat keresni, így kevésbé lesz bölcs. Nem véletlenül van szinte minden vallásban olyan út, ami a vágyakról való önkéntes lemondással jár, a szerzetesektől az aszkétákig. Oké, persze számos más terület is van, amit akkor etikátlannak lehetne nevezni, a kocsmáktól a bevásárlóközpontokig, de ez nem változtat azon, hogy a prostitúció önmagában ítélhető meg így.


Meg persze történelmi okai is vannak a dolognak. Hogy miért, miért nem, hogy jogosan vagy nem jogosan, racionális érvekből fakadóan, vagy egészen más indíttatásból, de a történelmünkben a prostitúció mindig is illegális, félillegális volt. A társadalom emlékezete még mindig őrzi ezt, ma is annak tartja.


Persze még számos dolgot lehetne írni, és mindegyiket megkérdőjelezni. Pl. ugye előttem pedzegették, hogy úgymond a test a lélek temploma. Templomot meg nem szoktunk bérbe adni. Oké, hogy egy fizikai munka során is gyakorlatilag bérbe adod a tested, de amit munkát végzel, az a társadalom egészének építése rendszerint. Egy prostituált esetén viszont puszta szórakozás, vágykielégítés. Ez némileg különbözővé teszi a kettőt.

2014. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Snapette ***** válasza:
76%
Mert megszoktuk. Én személy szerint semmi erkölcsileg elítélendőt nem látok benne, mert szerintem mindenki azt csinál a testével, amit akar.
2014. júl. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

A kérdező szerintem arra kíváncsi, vannak-e racionális érvek amellett, hogy a szexuális prostitúciót etikátlanabbnak tartjuk, mint a nem szexuálisat, amit nap mint nap űzünk a munkahelyünkön, mikor olyan munkát is elvégzünk, amihez nincs is kedvünk.

Én előző válaszolóval egyetértve azt állítom, hogy nincsenek, bár utolsó előtti válaszoló felsorolt néhány ilyet.

2014. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!