Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért elítélhető az a személy...

Miért elítélhető az a személy etikai szempontból, aki prostituált?

Figyelt kérdés

#prostituált #etika #elítélhető
2014. júl. 23. 21:11
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:

Azért elítélhető, mert az etika alapja az ember mint tény.

..és tény, hogy az ember többre képes, minthogy nagyon szépen mondva(nehogy a robotok megsértődjenek ) prostituált legyen legyen...ez ugye sok képességet nem takar..


Az elítélés csak reflex. Sajnálni elég lenne.

De van e valójában jelen egy adott, konkrét prostituáltban az a többlet, amitől embernek tarthatnánk, vagy valami rettentő kivétel talán?

Mert ha nincs, akkor sajnálni sem kell, mert nincs kit.

..és akkor elítélni sincs kit..

2014. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:

Úgy is mondhatnám, hogy nem a személy elítélendő, hanem a tett, a szokás.

A szokás viszont a jellem tükre.

Ne vállj ilyen jellemé, mert emberséged lehetőségeit rendesen alulmúlod. Ennyi.

2014. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
75%

és az persze nem elítélhető, aki igénybeveszi a szolgáltatást....


Most ki a bűnös? a bérgyilkos vagy a megrendelő?

2014. nov. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
23-as: dehogynem elítélendő, azt is megkaptam párszor bnőmtől, h prostival vesztettem el, pedig ehhez tök dolog is hozzájárult, h így történt, lett volna lehetőségem sima csajjal is talán, annyira nem vagyok vészes, de a bátortalanság, meg még sok dolog miatt jobb volt így, bár a csaj miatt nem igazán, mert vége lett, s ez is közrejátszott vmilyen szinten a dologban.
2014. nov. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Tom Benko ***** válasza:
Etikai szempontból nem találok benne kivetnivalót. Probléma inkább az, hogy a jelenlegi közgondolkodás miatt sajnos eléggé rejtetten kell tevékenykedniük, ami egyrészt a bűnözés, másrészt a fertőzés forrásává teheti őket.
2015. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem sem elítélendő. Végül is, a társadalomból senkinek nem tesz rosszat vele.
2015. jan. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
29%

# 24

Mi a toszomnak kellett elmondanod? Ha olvastál volna gyakorikérdéseket, akkor tudnád, hogy ez megbocsájthatatlan tabu bűn a nőknél...


Náluk persze nem gond, ha egy buliban molekulákra kefélik őket, akár gumi nélkül, egyéjszakás során.

2015. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
27# sajna én olyan balfék vagyok, aki hisz az őszinteségben, és még mindig hiszem, h van olyan csaj, akinek ezt el lehet mondani, együtt tud vele élni, legalábbis nagyon remélem, de most már sajnos később kell ezt a dolgot beiktatnom a kapcsolatba, ha lesz még olyan az életemben, s csak akkor, ha már 1000%-osan elhiszem, h ez a bűnöm megbocsátható
2015. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Figyelj. A teljes őszinteség egy ideál. Egy szellemkép. Egy múló ábránd. Nem érhető el. Olyan mint egy matematikai szám, a pí. Közelítsd a pí-t! Nem lehet.


Mész az utcán, meglátsz egy gyönyörű lányt a metrón, és erotikus gondolataid támadnak. Ha hazamész az az első, hogy őszinteségi rohamod lesz és elmondod neki? Nem. Az életünkhöz, a szociális lényünkhöz hozzátartozik az, hogy bizonyos dolgokat egyszerűen elhomályosítunk. Nincs értelme és nem is szabad ezzel terhelni egy kapcsolatot, mert látható, hogy gyilkos öldöklésbe vezet, ha te minden erotikus fantáziádat megosztod a szeretett nővel.

A négy kapcsolatomból tökéletesen megtanultam, hogy bizonyos dolgokat meg kell tartanunk. Egyszerűen sokkal jobban és szabadabban működnek a dolgok így. Felesleges gyilkolódásokat kerülhetünk el, és feleslegesen megyünk egymás idegeire. Hidd el, ő sem fogja elmondani a múltja összes részletét, a szexeléseit, az egyéjszakásait, vagy azt, hogy megnézi az izmos férfiak hátsóját a villamoson.


Ez így kerek. Mint láttuk, a nőknél rettenetesen nagy tabutéma a prostituáltság kérdése. Talán mert nőkből vannak, női aggyal. Nekik teljesen más az elképzelésük a szexualitásról. Nekik elképzelhetetlen, hogy egy férfiprosti hágja meg őket a szüzességük elvesztéséért.

Nekünk ez teljesen más világ, főleg, ha önértékelési problémánk volt.


Amúgy sem pártolom, és kifejezetten visszataszítónak tartom, ha az előző partnerekkel töltött szexuális dolgokat minden részletében megbeszélünk az aktuális barátnővel. Én nem szeretném hallgatni, hogy neki élete szerelmével milyen volt szexelni, vagy mi volt a szüzességelvesztésekor. Ugyanakkor én sem szeretnék mesélni a múlt szexuális kicsapongásairól. Ez a jelen, arra kell koncentrálni. Ilyen egyszerű... Ha kérdezi egyszerűen csak annyit mondok, egy volt barátnőmmel történt de nem szeretnék róla beszélni. Úriember erről nem beszél, főleg nem az új nőjével.

2015. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

... ez csak a mai nagyonliberális világ szüleménye, hogy muszáj mindent elmondani, meg őszinteség a tökéletes kapcsolat alapja. Ez egy nagy baromság.


Őszinteség nagyon is kell, NEM megcsalásról vagy hasonló komoly dolgokról beszélek. de mint mindenben itt is az arányosság a lényeg.

2015. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!