Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A mai középiskolások mennyire...

A mai középiskolások mennyire ítélnek Facebook profil alapján?

Figyelt kérdés
Elárul valamit az emberről a Facebook profil? Gondolok most itt olyanra, aki mindent eltűntet a profiljáról, olyanra, akinek minden marhaság kint van, teljesen visszakövethetőek a dolgai stb. Meg vannak, akikről mindenféle információ fent van, lakhelytől, szülinapon keresztül suliig és telefonszámig. Illetve vannak, akik tudatosan elrejtenek mindent. Szerintetek a mai középsikolások ítélnek el ezek alapján embereket? Népszerüség alapján lekezelik vagy éppen felértékelik? Közvetlennek avagy zárkózottak tekintik őket a profiljuk alapján és ennek megfelelően viszonyulnak, közelednek hozzá? Ti mit gondoltok erről? Mennyire befolyásolja a tizenévesek társadalmát a Facebook, emberi értékeket tekintve?

2014. júl. 28. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elég meghatározó. Igen, a profil sok mindent elárul a tulajdonosáról ami nem feltétlenül rossz. Viszont ha megnézed a képein like-ok, illetve az ismerősei számát, megtudhatod, mennyire népszerű az illető a társai körében és ez a népszerűségi verseny kimondottan rossz. Pl. egy "menő" egyén kirak naponta 10 képet, mindegyiken több száz like, elismerő hozzászólások. Ezzel szemben ha egy kevésbé népszerű ember feltölt egy új képet, csak kinevetik a háta mögött "EZ(!) már megint mit tett fel?!"
2014. júl. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

A most elmúlt tanévben 8. osztályos iskolákban voltunk, véletlenszerűen kiválasztottunk 7 megyét és a 7 megyéből 4-4 települést, azokon belül 1-1 iskolát, illetve egy osztályt, ha több volt. Összesen 28 osztályban végeztünk felmérést, kissé több, mint 600 nyolcadikossal.

Mi magunk a névsorok ismeretében minden beszélgetés előtt ellenőriztük, hogy hány diáknak van facebook-profilja és mi van rajta. Majd ugyanezt megkérdeztük a tanteremben is.

Minden várakozásunk a romjaiba dőlt.

38,5% azoknak a száma, akiknek előzetesen megtaláltuk a profilját

46,1% nyilatkozott úgy a tantermi beszélgetés végén, hogy rendelkezik facebook-profillal

A beszélgetés elején kérdéseket tettünk fel, amelyből kiderült, hogy hány diák ismeri a facebook-ot, abból 45,9% jött ki.

A meglepő az, hogy a diákok kb. felének nincs facebook regisztrációja.

Akinek viszont van, azoknak a nagyobb része (kb. 78%) hihetetlenül aktívan használja. Például úgy érzik, hogy kötelességük rendszeresen kiírni valamit, sértésnek veszik, ha a közeli ismerőseik nem lájkolják egy-egy fényképüket, e miatt voltak már konfliktusaik.

Ez utóbbi nem lepett meg, csak az, hogy a diákok nagyobb részét nem érdekli a facebook (de az online játékok népszerűek, csak ez menet közben derült ki).

2014. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

A mérés alapvetően téves. Mint említetted, az emberek bevallása alapján ment ez. Pl öcsém egy ismert alkoholtartalmú ital nevén van regisztrálva ezen az oldalon, persze a hivatalos név egy betűben eltér. Születési helyként egy spanyolországi város van megadva, lakhelyként Hollandia egy városa. Mint nekem is (persze nekem profilgenerátor adta az adatot), neki is úgymond "kémkedés" miatt van ez a profil. Továbbá ott vannak az úgynevezett role-play felhasználók, akik egy időben akár több frofil is üzemeltethetnek. Azzal, hogy egy ember úgy válaszolt, hogy nincs fészbúkja, vagy rejteni akarta a role-play profiljait, vagy ahhogy én is, kamu profilt használ. Alap, hogy nem fogja bevallani. Nem hiszem azt, hogy bármelyik magyarországi iskolában feltesszük azt a kérdést, hogy mi az a fészbúk, erre kb. 60% felelje azt, hogy nem tudja, mikor lassan egy dzsungelben élő törzs tagja is tudja mi az. Ennyire nem vagyunk elmaradva a világtól, mert a legutolsó putriban élő személy is képes hozzáférni az internethez.

Én is készítettem ilyen felmérést, persze nem hivatalosan és több ezer megkérdezett profil segített ebben. Az általam mért eredmény:


100% napi rendszerességgel látogatja az oldalt, 63% nem egy profillal van regelve, 25% 2-nél több role-play profilt tart fenn. Persze ez is saját bevallás alapján megy, de azért az durva túlzás, hogy a magyarországi lakosság kb 40%-a nem tudja mi az a fészbúk. Vagy nagyon-nagyon eldugott helyeken mérték ezt, vagy valami kisegítő iskolában, más magyarázatot nem tudok, mert a wififalu projekt keretén belül még a 2000 lakost meg nem haladó falvakban is van free wifi, legalábbis a legtöbb helyen, persze korlátozott ideig (mármint egy ügyesebb hackernek vagy akár script kiddie-nek korlátlan ideig) és korlátorott sávszélességgel.

Szóval a mérési eredmény (mint ahogy az én mérési eredményem is) nem releváns...

2014. aug. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
81%

Szerintem is téves a "nyolcadikos" felmérés. Én Szabolcs megyébe járok középsuliba, tehát a nagyon vidéki nagyváros kategória, és mégis a közel 40 fős osztályunkból 1, azaz EGY embernek nincs facebookja (hozzátenném, ő is tudja legalább, hogy létezik). Nem a megyeszékhelyen élek (bejárós vagyok) szóval ismerek kevésbé városiakat, de még így se találkoztam olyan emberrel, aki ne tudta volna, hogy mi az a facebook. Ha az ismerőseim alapján kéne megtippelni, akkor azt mondanám, hogy a regisztráltak LEGALÁBB 70-80%aktív, naponta látogatja az oldalt!


Most ideje a kérdésre válaszolni :P Egyértelműen IGEN a válasz arra, hogy megítélnek e a facebookod alapján. Mindenképpen kialakít rólad egy véleményt, ha valaki rákattint a nevedre és végigpörgeti a képeidet.


Itt megeshet, hogy mondjuk nincsenek képeid, na a következtetés ebből általában az, hogy még képet sem mersz felrakni magadról, hát milyen lehetsz élőben. Szerintem ez tök értelmes következtetés mivel a mai világban már nem ciki felrakni egy normális képet, és hátrányt se fogsz szenvedni, így csak azok nem raknak fel, akik nem mernek (ez viszont már gáz).


Ha bátorságot, nyitottságot, kreativitást tükröz az oldalad, akkor mindenképp pozitívan fog hozzád állni, aki lecsekkolt facebookon. Nem szeretnék jobban belemenni, mert erről lehetni írni estig!


Remélem nem fogtok lepontozni, mert ezek nem hülyeségek, hanem tények. Így működik a mai fiatalság.

2014. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Magamból kiindulva csak azt tudom mondani, hogy nem feltétlenül azért nem tölt fel magáról képet, mert milyen rusnya, hanem lehet azért, mert különösebben nem érdekli. Sokszor fogom a fejem, hogy mások mennyi baromságot posztolnak ki, és akkor még nem is beszéltünk a "reggeli-ebéd-vacsora", a "mostépeeenbulibamegyek" és társai kiposztolásáról és kiírásáról. A magam nevében csak azt mondhatom, hogy kapcsolatfenntartás céljából van Facebook-om, feleslegesen nem írok ki semmit, posztolni pedig egyáltalán nem, és csak olyat osztok meg, aminek tényleg lehet valami haszna (másokra nézve), mivel sok értelmét nem látom, lévén, hogy nem attól leszek valaki, hogy a fél életemet ország-világ elé tárom.


De, hogy a kérdésre is válaszoljak: elmondhatatlanul befolyásolja a mai fiatalság életét, szerintem többen szó szerint pánikba esnek, ha adott időben és helyen nem tudnak felnézni a profiljukra. Azt pedig egyenesen siralmsanak tartom, hogy valakit a profilja alapján ítelnek meg/el, mivel nem az a fontos, hogy ki tud minél több képet feltölteni, hanem az, hogy a való életben hogy viselkedik. Tipikus "ne a borítója alapján ítéljük meg a könyvet" felállás.


Ellenben, ha jól tudom, akkor Amerikában már kötelező a Facebook-profil a munkavállaláshoz (pontosabban erősen ajánlott).

2014. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!